wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Odchudzanie a zdrowie

Odchudzanie a zdrowie

Data dodania: 31-10-2013 Wyświetleń: 1250
Wiele osób podchodzi do odchudzania w sposób dosyć radykalny. Najczęściej jest bowiem tak, że nagle zdajemy sobie sprawę, że ważymy o wiele za dużo i chcemy za wszelką cenę zgubić nadmiar kilogramów. A co najważniejsze pragniemy tego dokonać w możliwie krótkim czasie. Taki ambitny plan, który jednak w większości przypadków nie ma szans powodzenia.


Wynika to z faktu, że proces spalania tłuszczu jest równie powolny jak przybierania na wadze. Zastanówmy się ile czasu pracowaliśmy nad osiągnięciem obecnej wagi a dzięki temu zdamy sobie sprawę ile jeszcze pracy nas czeka. Spalanie tłuszczu to tak naprawdę połączenie dwóch elementów. Jednym z nich jest właściwa dieta a drugim oczywiście ruch. Jeśli chodzi o dietę to przede wszystkim powinniśmy skupić się na wyeliminowaniu nadmiaru węglowodanów, które w głównej mierze odpowiadają za tworzenie tkanki tłuszczowej. Jedzmy zdrowo, owocowo-warzywnie, jednocześnie eliminując wszelkiego rodzaju fast foody.

Co do aktywności fizycznej to do dyspozycji mamy całe spektrum możliwości.


W chwili obecnej na rynku dostępne są przeróżne urządzenia, które w znacznym stopniu wspomogą nasze odchudzanie w sposób aktywny lub poprzez umożliwienie rejestracji różnych czynników podczas ćwiczeń. Najprostszym przyrządem jest waga, która w miarę jasno określa czy wybrana przez nas droga jest skuteczna. Wszelkiego rodzaju masażery dodatkowo wspomagają „rozbijanie” tkanki tłuszczowej. Krokomierze czy też komputery treningowe pozwalają nam na kontrolę obciążenia.


Pamiętajmy, że ćwiczenia muszą być przede wszystkim przygotowane na miarę naszych możliwości.


Ćwicząc zbyt mocno przeciążymy organizm, narazimy się na kontuzje a dodatkowo zaczniemy wysyłać do organizmu błędne sygnały. Przy nadmiernym wysiłku organizm niestety stara się ratować zapasy energii a więc tkankę tłuszczową. Tak więc aplikując sobie zbyt duże obciążenia możemy odnieść skutek zupełnie odwrotny od oczekiwanego.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu