wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Olaes Modular - co to jest?

Olaes Modular - co to jest?

Data dodania: 29-04-2022 Wyświetleń: 60
Olaes Modular do wielofunkcyjny opatrunek, który został przygotowany do używania w trudnych warunkach pola walki. Z powodzeniem jest wykorzystywany w ratownictwie taktycznym. Hermetyczne opakowanie daje możliwość zmniejszenia rozmiarów opatrunku, co jest bardzo korzystne w przypadku konieczności przenoszenia go przez żołnierza w plecaku lub dopiętego  do taktycznej kamizelki. Wielofunkcyjność tego opatrunku wynika z jego specjalnie opracowanej budowy i umożliwia opatrywanie rozmaitych urazów oraz ran. 

Olaes Modular - jak zbudowany jest bandażW opatrunku Olaes Modular można wyróżnić kompres, który nie przywiera do rany, posiada nieregularna strukturę i charakteryzuję się wysoką chłonnością oraz  bandaż elastyczny z elementem dociskowym. Tego typu element pozwala mocniej docisnąć opatrunek do silnie krwawiącej rany i jeszcze skuteczniej tamować krwawienie. Opatrunek Olaes Modular został wyposażony w rzepy, które stanowią zabezpieczenie przed przypadkowym rozwinięciem się bandaża. 
 

Olaes Modular  - rozmiaru opatrunków


Opatrunki Oleas Modular są dostępne w dwóch rozmiarach. Mniejszy, Oleas Mdular 4 o wymiarach bandaża 120x10cm i wymiarach opatrunku 15x10cm oraz większy o wymiarach odpowiednio 120x15cm oraz 15x15cm.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu