wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Omron M3 - prosty, szybki i wiarygodny pomiar ciśnienia

Omron M3 - prosty, szybki i wiarygodny pomiar ciśnienia

Data dodania: 30-08-2016 Wyświetleń: 919
W Polsce, w dość szybkim tempie,  rośnie liczba osób, które chorują na nadciśnienie tętnicze. Choroba ta, stanowi niezwykle poważny problem, gdyż nie leczona, pozostawiona bez kontroli jest jednym z czynników ryzyka udaru mózgu. Przyczynia się również do uszkodzenia tak ważnych narządów jak nerki, mięsień sercowy czy też oczy.


altJedną z częstszych przyczyn powstania choroby nadciśnieniowej, jest niezdrowy tryb życia, chroniczny stres, spożywania wysokoprzetworzonych, mocno solonych i kalorycznych posiłków oraz brak aktywności fizycznej. Prawidłowy wynik pomiaru ciśnienia u osób dorosłych przyjmuje wartości: 120 mmHg - ciśnienie skurczowe, 80 mmHg - ciśnienie rozkurczowe. Światowa Organizacja Zdrowia kwalifikuje zakres 140/90 jako łagodne nadciśnienie, zakres 160/100 jako nadciśnienie średnio-silne, natomiast zakres 180/110 i powyżej jako nadciśnienie silne.

Osoby, które chorują na nadciśnienie powinny stale je kontrolować. Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach, każdy możne bez problemu dokonywać pomiaru samodzielnie w domu. Dobrej jakości aparaty są łatwo dostępne. Przy wyborze sprzętu warto zwrócić uwagę czy pochodzi on od sprawdzonego producenta i ma stosowne atesty.


Czym więc należy się kierować? Po pierwsze, zastanówmy się, jakie mamy oczekiwania, czy ze sprzętu będzie korzystała osoba starsza, a może cała rodzina? Ciśnieniomierz nadgarstkowy nie nadaje się dla starszych osób ze względu na słabą wyczuwalność tętna na nadgarstku, co przekłada się na brak wiarygodności dokonanego w tym miejscu pomiaru. W przypadku gdy u danej osoby występuje arytmia, dobrze jest poszukać aparatu który będzie mógł dokonać właściwego pomiaru przy jej wystąpieniu. Zwróćmy także uwagę na rozmiar mankietu. Zazwyczaj aparaty wyposażone są w standardowe mankiety, które mogą okazać się zbyt małe dla osoby otyłej lub za duże dla dziecka. Prawidłowy pomiar cienienia krwi nie zależy tylko od samego aparatu i równie ważne jest właściwe jego wykonanie, z przestrzeganiem poniższych zasad:

 
 • pomiaru dokonujemy na lewej ręce,
 • pamiętamy o ustawieniu dłoni ku górze,
 • trzymamy rękę wyprostowaną, wygodnie położoną na blacie, nie może ona  „wisieć” bez oparcia,
 • w trakcie pomiaru nie poruszamy się i nie prowadzimy rozmowy,
 • nie dokonujemy pomiaru bezpośrednio po wysiłku fizycznym i bezpośrednio po posiłku.
 
Serdecznie polecamy model Omron M3, bardzo popularny, unowocześniony, sprawdzony i niezawodny ciśnieniomierz, który posiada wszystkie funkcje, które są niezbędne do wygodnego, a co ważne dokładnego pomiaru ciśnienia krwi:
 
 • funkcję wykrywania nieregularnej pracy serca,
 • informacją o prawidłowo założonym mankiecie,
 • wskaźnik ruchu,
 • funkcję uśredniania 3 ostatnich wyników,
 • pamięć na 60 pomiarów dla dwóch, niezależnych użytkowników,
 • kolorowy wskaźnik wartości pomiarów,
 • duży i czytelny wyświetlacz.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu