wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Opatrunek indywidualny - zastosowanie

Opatrunek indywidualny - zastosowanie

Data dodania: 13-12-2022 Wyświetleń: 48
Opracowany pierwotnie na potrzeby wojska, opatrunek indywidualny, miał za zadanie usprawnić przebieg pierwszej pomocy w trudnych warunkach polowych. Został przygotowany w taki sposób, aby żołnierz mógł założyć go samodzielnie, w całkowicie bezproblemowy sposób i bez konieczności pomocy ze strony drugiej osoby. 


Opatrunek tego typu jest sterylny, indywidualnie pakowany. Charakteryzuje się bardzo dużą zdolnością wchłaniania, dzięki czemu idealnie sprawdza się podczas konieczności tamowania intensywnie krwawiących ran.
 

Opatrunek indywidualny G - co to jestZe względu na wygodę w użytkowaniu opatrunków osobistych oraz ich dużą skuteczność, zastosowanie ich zostało rozszerzone i są one aktualnie również wykorzystywane podczas udzielania pierwszej pomocy w warunkach cywilnych. Występują jako standardowe wyposażenie apteczek biurowych, samochodowych, przemysłowych, itp. W apteczkach znajdują się opatrunki indywidualne M oraz G, które różnią się od siebie rozmiarem. Opatrunek indywidualny G ma wymiary 10cm x 12cm, natomiast opatrunek indywidualny M - 8cm x 10cm. Opatrunki indywidualne są jałowe. Składają się z bandaża oraz trwale przymocowanego do niego  kompresu. Kompres nie przywiera do rany.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu