wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Opatrunek po tatuażu - najważniejsze informacje

Opatrunek po tatuażu - najważniejsze informacje

Data dodania: 16-12-2022 Wyświetleń: 67
Miejsce po świeżo wykonanym tatuażu jest raną. Należy więc zadbać o jego prawidłowe wygojenie, czyli  zabezpieczyć przed zanieczyszczeniem i zainfekowaniem oraz stworzyć jak najlepsze warunki sprzyjające procesowi regeneracji uszkodzonych tkanek. W tym celu dobrze jest zaopatrzyć się w specjalny opatrunek z folii.
 


Jak długo nosić opatrunek po tatuażuOpatrunek na ranie po tatuażu zwykle nosi się przez kilka dni. Zadaniem tego opatrunku jest ochrona przed dodatkowym podrażnieniem uszkodzonego już, i wrażliwego, miejsca. Rany po tatuażu nie wolno moczyć. Dlatego opatrunek został opracowany w taki sposób, aby chronił przed wodą i zabrudzeniem, ale  jednocześnie pozwalał skórze na swobodną wymianę gazową. Opatrunek z folii jest bardzo wygodny w zakładaniu, stosowaniu oraz późniejszym zdejmowaniu. Jego elastyczna struktura sprawia, że idealnie dopasowuje się do ciała, dobrze przylega do skóry, nie przywiera do rany, a jego usuwanie odbywa się bez bólu.
 

Jaki opatrunek na tatuaż


   
Opatrunek na rany po tatuażu jest transparentny, co daje możliwość obserwacji przebiegu leczenia. Skutecznie chroni wytatuowane miejsce nie tylko przed dostaniem się drobnoustrojów chorobotwórczych, ale również przed mechanicznym podrażnieniem oraz zamoczeniem. Jest paroprzepuszczalny i gazoprzepuszczalny. W związku z tym, że bardzo dobrze przylega do skóry, możliwa jest bezproblemowa higiena ciała bez obawy o to, że woda dostanie się do środka rany. Kolejną zaletą opatrunku jest klej, który nie wywołuje uczuleń. Opatrunek można więc bezpiecznie używać przez czas niezbędny do całkowitej regeneracji.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu