wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Opatrunki Aqua Gel, opatrunki hydrożelowe

Opatrunki Aqua Gel, opatrunki hydrożelowe

Data dodania: 03-10-2018 Wyświetleń: 815
Serdecznie polecamy specjalistyczne opatrunki Aqua Gel, których struktura została opracowana w sposób zapewniający wytrzymałość mechaniczną, niezbędną elastyczność, zdolności absorpcyjne, wilgotne środowisko oraz przezroczystość. Opatrunki tego typu to świetne i niezastąpione rozwiązanie w przypadku zaopatrywania i leczenia ran oparzeniowych, odleżyn oraz owrzodzeń skóry, a także otarć. Ogromną zaletą opatrunków Aqua Gel jest ich łatwa aplikacja. Po wyjęciu z foremki można je umieścić na powierzchni rany dowolną stroną. Ważny jest jedynie dobór hydrożelu w rozmiarach, które odpowiadają wielkości rany.


altNa czym polega działanie opatrunków Aqua Gel? Po pierwsze dzięki ich zastosowaniu środowisko rany pozostaje wilgotne, co przyczynia się do przyspieszenia procesów gojenia. Duże zdolności absorpcji, charakterystyczne dla tego rodzaju opatrunków, pomagają zatrzymać  szkodliwe drobnoustroje. Nie bez znaczenia jest również możliwość zmiany opatrunków bez rozerwania i uszkodzenia powstałej ziarniny.  Opatrunek, który nie przywiera do rany jest też bardzo wygodny dla pacjenta, ponieważ usuwanie go nie wywołuje bólu.Właściwości opatrunków Aqua Gel:

 
  • zapewniają wilgotne środowisko, niezbędne do prawidłowego przebiegu procesu gojenia się rany,
  • posiadają możliwość wchłaniania wydzieliny pochodzącej z rany oraz chorobotwórczych mikroorganizmów,
  • nie przywierają do rany, można je bezboleśnie zmieniać,
  • są przezroczyste, co daje możliwość obserwowania czy rana goi się prawidłowo
  •  chronią przez zakażeniem,
  • umożliwiają wymianę gazową,
  • dzięki elastyczności możliwe jest ich stosowanie w okolicach stawów, które są zwykle trudniejsze do zaopatrzenia.


Opatrunki hydrożelowe Aqua Gel polecamy jako uzupełnienie każdej apteczki, również domowej oraz przeznaczonej na wyjazdy. Przyniosą ulgę w przypadku najczęściej zdarzających się w gospodarstwach domowych oparzeń: wrzątkiem, parą wodną, gorącym żelazkiem, itp. Natomiast na wakacjach pomogą zmniejszyć przykre skutki oparzeń słonecznych. Opatrunki hydrożelowe Aqua Gel oferujemy w trzech rozmiarach:

 
  • 6cm x 12cm,
  • 10cm x 12cm,
  • 12cm x 12cm.


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu