wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Porady Ratownika2 » Opatrunki do apteczki, wyposażenie apteczki

Opatrunki do apteczki, wyposażenie apteczki

Data dodania: 08-06-2018 Wyświetleń: 95
Zapraszamy do zakupu różnego rodzaju materiałów opatrunkowych oraz sprzętu, niezbędnych do wyposażenia apteczki pierwszej pomocy. Polecamy plastry do opatrywania skaleczeń, plastry do zamykania drobnych ran, jak również przylepce, których nie może zabraknąć w żadnej apteczce. Wybór plastrów jest bardzo szeroki, poprzez zwykłe i tradycyjne, po plastry specjalnie przygotowane dla alergików i osób o szczególnie wrażliwej skórze. Przy ich pomocy bez problemu można opatrzyć zranienie lub skaleczenie, zabezpieczając je przed dostępem drobnoustrojów oraz chroniąc przed zabrudzeniem.


altApteczkę można wzbogacić w wiele przydatnych produktów, kierując się specyfiką zagrożeń charakterystycznych dla miejsca, w którym będzie się znajdowała. Jeśli mamy więcej miejsca możemy umieścić w naszej apteczce siatki opatrunkowe, popularnie zwane codofixami. Charakteryzuje je łatwy i szybki sposób zakładania. Możemy również dołożyć do apteczki pompkę ssąca, przy pomocy której odessiemy jad pająka, węża oraz usuniemy z ciała kleszcza. Godny polecania jest zestaw do płukania oka, z praktycznym kieliszkiem. Bardzo przydatny w przypadku dostania się do oka jakiegoś ciała obcego.


W ofercie naszego sklepu znajdują się również maseczki do sztucznego oddychania, folie termiczne, kompresy jałowe, rękawiczki oraz chusty opatrunkowe w różnych rozmiarach. Polecamy także bandaże, preparaty do dezynfekcji rąk i skóry oraz opatrunki hydrożelowe. Hydrożele stanowią bardzo skuteczne rozwiązanie do opatrywania ran oparzeniowych. Ich zastosowanie jest możliwe bezpośrednio na ranę, gdyż są jałowe i nie przywierają do niej. Zmniejszają ból, odprowadzają ciepło i chronią uszkodzone miejsce przez dostaniem się drobnoustrojów oraz zakażeniem. Znacznie przyspieszą proces gojenia się rany.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl