wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Opatrunki na oparzenia

Opatrunki na oparzenia

Data dodania: 02-09-2022 Wyświetleń: 50
Opatrunki hydrożelowe Burn Tec doskonale sprawdzają się w szybkim i skutecznym opatrywaniu różnego rodzaju oparzeń, a także otarć naskórka, stłuczeń oraz ukąszeń. Ich szczególna forma, czyli hydrożelowy płat, sprawia, że są łatwe w aplikacji i bezproblemowe w przechowywaniu. Idealne do stosowania w ratownictwie medycznym, udzielania pierwszej pomocy w zakładach pracy, szkołach, ośrodkach sportowych oraz w domu.
 

Opatrunki hydrożelowe Burn Tec - zalety i właściwości


Opatrunki Burn Tec doskonale przylegają do ciała, chroniąc uszkodzone miejsce przed zanieczyszczeniem i zakażeniem. Po ich zastosowaniu następuje schłodzenie oparzonego miejsca, dzięki czemu pacjent szybko odczuwa ulgę. Zadaniem opatrunku jest również utrzymanie właściwej wilgotności rany, która sprzyja procesowi jej gojenia. Ogromną zaletą tego opatrunku na oparzenia jest możliwość bezbolesnego jego usunięcia,
bez uszkodzenia tworzącej się ziarniny.

Opatrunki hydrożelowe Burn Tec - zastosowanie


Tego typu opatrunki charakteryzuje niezwykle szerokie spektrum zastosowania. Potwierdzona została ich skuteczność w leczeniu oparzeń I stopnia, II stopnia oraz III stopnia, zarówno termicznych, jak również chemicznych i elektrycznych. Doskonale sprawdzają się w przypadku oparzeń słonecznych. Sprzyjają też gojeniu się różnego rodzaju uszkodzeń i podrażnień naskórka oraz przynoszą ulgę po ukąszeniach owadów. Dostępne są w różnych rozmiarach, jak również w wersji twarzowej, z przygotowanymi otworami na oczy oraz usta.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu