wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Porady Ratownika2 » Ostrzegwaczy trójkąt odblaskowy - obowiązkowy element wyposażenia pojazdu

Ostrzegwaczy trójkąt odblaskowy - obowiązkowy element wyposażenia pojazdu

Data dodania: 27-07-2018 Wyświetleń: 75
Trójkąt ostrzegawczy powinien znajdować się na wyposażeniu każdego auta. Jest to niezwykle istotne ze względów bezpieczeństwa, gdyż to właśnie przy jego użyciu mamy możliwość poinformowania innych kierowców o awarii naszego samochodu lub o wypadku, do którego doszło na drodze. Brak trójkąt karany jest mandatem.


altNa drogach ekspresowych oraz na autostradach trójkąt należy umieścić w odległości 100 metrów od pojazdu, stawiając go na jezdni bądź poboczu. W przypadku pozostałych dróg jest to uzależnione od tego, czy uszkodzony pojazd znajduje się w obszarze zabudowanym, czy też niezabudowanym.

W pierwszym przypadku trójkąt odblaskowy umieszczamy za pojazdem lub na nim, na wysokości nie większej niż 1 metr, w sytuacji gdy unieruchomiony pojazd nie ma włączonych świateł awaryjnych. Natomiast w drugim przypadku, trójkąt ostrzegawczy stawiamy 30 do 50 metrów za pojazdem i nie ma przy tym znaczenia czy auto ma włączone światła awaryjne.

Odległość, w której należy umieścić trójkąt zależy oczywiście również od aktualnie panujących warunków pogodowych, a także od  rodzaju terenu, w którym samochód został unieruchomiony. Serdecznie polecamy trójkąt ostrzegawczy, który posiada homologację EU. Umieszczony jest w plastikowym pudełku ochronnym. Po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca w samochodzie. Wymiary: 440mm x 50mm x 30mm.

 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl