wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Pierwsza pomoc – filmy

Pierwsza pomoc – filmy

Data dodania: 20-09-2014 Wyświetleń: 1274
Udzielenie pierwszej pomocy osobie rannej jest obowiązkiem każdego człowieka. Wynika to nie tylko z nakazu sumienia i jest rozpatrywane nie tylko jako zagadnienie etyczne. Nieudzielnie pomocy to przestępstwo, zagrożone karą.


Dlatego każdy powinien znać podstawowe sposoby pomagania innym w trudnych sytuacjach, zagrażających zdrowiu i życiu. Niestety, każdy z nas może się zetknąć z taką sytuacją, że trzeba będzie udzielić komuś wsparcia w takim zakresie. Możemy być świadkami wypadku drogowego czy też innych nieprzyjemnych zdarzeń.

Wtedy należy działać niezwłocznie, podjąć szereg czynności, które powinny wejść w nawyk, by można było je wykonać w razie potrzeby. Utrwaleniu tej wiedzy służą artykuły z dziedziny Pierwsza pomoc – filmy. Warto takie filmy instruktażowe obejrzeć, by zapamiętać jak najwięcej przydatnych informacji.


Pierwsza pomoc – filmy- dlaczego warto je nabyć


Oglądanie filmów instruktażowych ma to do siebie, że możemy nie tylko słuchać porad profesjonalistów w tym zakresie, ale też oglądać ich działania. Uczymy się więc jak w praktyce wygada wykonywanie wszystkich przedmedycznych czynności, które musimy podjąć, by pomóc poszkodowanej osobie.


Pierwsza pomoc-filmy – obowiązkowe dla niektórych grup osób


Filmy, dotyczące udzielania pierwszej pomocy to niezbędny materiał dydaktyczny, w wielu sytuacjach. Na kursach pierwszej pomocy oglądanie ich powinno być jednym z punktów obowiązkowych. Na takiej lekcji nie zawsze da się dokładnie pokazać kursantom, jak należy się zachować w danej sytuacji. Profesjonalnie nakręcone filmy stają się więc niezbędnym uzupełnieniem zajęć dydaktycznych.

Przedstawiają one wydarzenia w naturalnej scenerii, są odpowiednio wyreżyserowane, mają przebieg akcji, który pozwala na bieżąco, dokładnie prześledzić wykonywane czynności. W razie potrzeby zawsze można zatrzymać materiał, wrócić do interesujących fragmentów, omówić je z uczestnikami szkolenia.
Filmy takie mogą być używane na szkoleniach:
  • przyszłych kierowców,
  • uczniów i studentów szkół medycznych, np. przyszłych lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych,
  • uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu