wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Pierwsza pomoc – pliki

Pierwsza pomoc – pliki

Data dodania: 20-09-2014 Wyświetleń: 1135
Każdy lekarz, ratownik medyczny i inni pracownicy służb medycznych, muszą wciąż się dokształcać i udoskonalać swoje umiejętności. Dlatego z myślą o ich potrzebach w tym zakresie przygotowywanych jest mnóstwo wartościowych materiałów dydaktycznych tego tupu.


Coraz częściej mają one formę plików. Taki audiowizualny przekaz jest lepiej przyswajany przez nasz mózg, gdyż jednocześnie docierają do odbiorcy bodźce słuchowe i wzrokowe. Dlatego przydatne pomoce naukowe pod nazwą Pierwsza pomoc – pliki powinny być na wyposażeniu wszystkich placówek medycznych oraz szkół, zajmujących się kształceniem przyszłych lekarzy, pielęgniarzy czy ratowników.


Pierwsza pomoc – pliki – praktyczna firma pomocy dydaktycznych


Materiały dydaktyczne w formie plików multimedialnych to bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. Coraz więcej sal lekcyjnych jest przystosowanych do tego, by stosować w nich takie zaawansowane technologicznie formy przekazu. Dlatego można przygotować interesującą, wciągającą lekcję, na której słuchacze będą mogli zapoznać się zasadami udzielania pierwszej pomocy.

Filmy te są nagrane w sposób profesjonalny, mają odpowiednią jakość obrazu i dźwięku, co zdecydowanie ułatwia przyswajanie informacji. Zostały nagrane w warunkach zbliżonych do naturalnych, więc lekcje z nimi nie pójdą na marne. Na pewno słuchacze zapamiętają sobie te ciekawie przedstawione informacje, odpowiednio udokumentowane. W czasie pokazu można zastopować film, cofnąć się do fragmentów, które odbiorcom wydadzą się warte powtórzenia.
 

Pierwsza pomoc – pliki – gdzie znajdują zastosowanie


Ważne jest, że taki plik można łatwo zakupić i pobrać. Nie wymaga to kupowania filmu na nośnikach, które mogłyby się gdzieś zapodziać, w dodatku byłby problem ich przechowywaniem. Tak więc jest to bardzo praktyczne rozwiązanie w wielu sytuacjach, gdy nie chcemy wokół siebie gromadzić wielu przedmiotów, wprowadzających chaos, a jednocześnie musimy korzystać z coraz to nowych źródeł wiedzy. Pliki to:
  • praktyczna forma,
  • łatwość odtwarzania w każdych warunkach i na różnych akcesoriach,
Masz więc dostęp do wiedzy zawsze i wszędzie

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu