wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Pierwsza pomoc publikacja

Pierwsza pomoc publikacja

Data dodania: 10-09-2014 Wyświetleń: 882
W dzisiejszych czasach obowiązujące w Polsce regulacje prawne narzucają obowiązek udzielenia pierwszej pomocy medycznej drugiej osobie w przypadku zagrożenia życia.


Za nieudzielenie takiej pomocy zgodnie z Kodeksem Karnym może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Jednak świadomość o konieczności udzielania pierwszej pomocy nie powinna wynikać z obwarowań prawnych, ale z czystej chęci pomocy i samoświadomości, że jest to konieczne. Niestety obecnie poziom świadomości Polaków w tym zakresie jest niewielki. Przekłada się to na niski poziom wiedzy o pierwszej pomocy, co natomiast często powoduje strach i niechęć do jej udzielenia. Konieczne jest zatem prowadzenie szeroki akcji edukacyjnych i szkoleń, które zmienią istniejący stan rzeczy.

Publikacja o pierwszej pomocy


Oczywiście najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest uczestnictwo w szkoleniach teoretycznych i praktycznych, prowadzony przez specjalistów z zakresu ratownictwa medycznego. Nie zawsze jest to jednak możliwe z różnych przyczyn, w tym między innymi finansowych, bo niezmiernie rzadko spotyka się tego typu darmowe kursy. Nie powoduje to jednak, że nie ma innych sposób na edukację w tej dziedzinie, która również może dać bardzo dużą wiedzę – taką która prawdopodobnie pomoże nam uratować drugą osobę w sytuacji zagrożenia.

Jednym z takim źródeł wiedzy mogą być publikacje na temat pierwszej pomocy, dostępne zarówno w tradycyjnych wersjach książkowych, jak i elektronicznie. Tego typu opracowania stanowią niezwykle cenne kompendium wiedzy o zagrożeniach, sposobach postępowania w sytuacji ich zaistnienia, a także o metodach udzielania pierwszej pomocy w różnych wypadkach jak np. kontuzje mechaniczne, zatrzymanie akcji serca, czy oddechu lub też jak dostosować swoje działania w zależności od wieku poszkodowanego.

Jest to wiedza bezcenna, która może zadecydować, czy będzie w stanie uratować życie lub zdrowie drugiej osoby, czy nie. Tego typu publikacje zawierają nie tylko spis wskazówek i instrukcji, lecz również szereg bardzo pomocnych ilustracji, które pomogą nam samodzielnie ćwiczyć, czy też w łatwiejszy sposób wchłonąć niezbędną wiedzę.
W dzisiejszych czasach, kiedy różnego rodzaju wypadki są na porządku dziennym, każda świadoma osoba powinna dokładnie przeczytać tego typu publikację i starać się wdrażać jej wskazówki w praktyce.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu