wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Pingwin - inhalator dziecięcy

Pingwin - inhalator dziecięcy

Data dodania: 20-01-2017 Wyświetleń: 904
Okres zimowy i związane z nimi niskie temperatury oraz  konieczność stałego ogrzewania mieszkań sprzyjają wysuszeniu powietrza, co z kolei wywiera niekorzystny wpływ na drogi oddechowe. Błona śluzowa staje się bardziej podatna na działanie chorobotwórczych drobnoustrojów.


altPojawiają się nawracające infekcje, kaszel, katar, zapalenie gardła, problemy z zatokami oraz nasilają objawy alergii. Najczęściej dotykają one dzieci. Zalecane są wówczas inhalacje preparatami przepisanymi przez lekarza lub profilaktycznie, solą fizjologiczną dla poprawy stopnia nawilżenia dróg oddechowych. W celu przeprowadzenia powyższych zabiegów niezbędny jest zakup inhalatora.

Dobrze wybrany sprzęt charakteryzuje się stałymi parametrami pracy, które gwarantują skuteczność zabiegu i umożliwiają efektywne wykorzystanie podawanego leku oraz jego dotarcie do miejsca przeznaczenia. Należy więc dobrze przyjrzeć się parametrom technicznym sprzętu. Warto także sprawdzić jakie akcesoria znajdują się w zestawie.

Inhalacje należą do zabiegów stresujących dla dzieci i wymagają podawania aerozolu przez jakiś okres czasu, co może dziecko szybko zniecierpliwić. Dlatego przygotowano specjalnie dedykowane dzieciom urządzania, które mają postać ulubionych samochodów lub zwierzątek.


Serdecznie polecamy dobrze znany już od wielu lat inhalator Pingwin, wyposażony we wszystkie elementy niezbędne do przeprowadzania inhalacji u małych dzieci: maseczkę, ustnik oraz smoczek, które można stosować w zależności od aktualnej potrzeby czy też wieku i upodobań dziecka.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu