wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Plaster z opatrunkiem

Plaster z opatrunkiem

Data dodania: 12-09-2014 Wyświetleń: 1157
Podstawową reakcją w sytuacji, gdy dochodzi do skaleczenia, czyli bardziej lub mniej głębokiego rozcięcia skóry, jest zastosowanie plastra.


To najważniejszy element, który musi się znajdować w każdej domowej apteczce, jak i w samochodowej, pracowniczej i innych. Służy on do zabezpieczenia rany przed przedostawaniem się do niej rożnego typu zanieczyszczeń, które mogłyby powodować powikłania, utrudniać gojenie się rany. Zobacz strip plaster.

Dlatego taki Plaster z opatrunkiem będzie najlepszym rozwiązaniem. Posiadając taki właśnie palestr, nie musimy stosować dodatkowego gazika. Jest on przymocowany specjalnie do plastra, dlatego materiał nie ma bezpośredniej styczności z raną. Jest to konieczne, gdyż nie można przylepca naklejać bezpośrednio na skaleczenie, bo groziłoby to możliwością zrastania się uszkodzonych tkanek z materiałem.
 

Plaster z opatrunkiem – jakie są jego zalety


Obecnie bez problemu można dostać różnego rodzaju plastry, jednak właśnie ten z opatrunkiem cieszy się największą popularnością. Nic dziwnego – jest prosty i szybki w zastosowaniu. Do zaopatrzenia skaleczenia potrzebny jest tylko taki plaster – nie trzeba dodatkowo szukać gazików, wyjaławiać ich itd. po prostu ucinamy odpowiednią ilość plastra, lun też wybieramy taki już przycięty, o odpowiadającym nam rozmiarze i po prostu naklejamy.
 

Plaster z opatrunkiem – bezpieczny i skuteczny


Ważne jest, by nie zaniedbywać konieczności poprawnego zabezpieczenia rany. Plaster umożliwia szybsze się jej gonienie, gdyż jest wykonany z odpowiednich materiałów, umożliwiających oddychanie rany.

Dzielą się one ze względu na przeznaczenie – w zależności od tego, na jaki fragment ciał chcemy zastosować plaster, dobieramy spośród dostępnych. trzeba pamiętać, że optymalnym rozwiązaniem będzie posiadanie różnych plastrów w swojej apteczce. Specjalne przeznaczone są do zabezpieczenia ran np. oka, pięty, dużych powierzchni ciała. Ponadto wyróżniamy:
  • plastry z opatrunkiem wodoodporne,
  • przezroczyste i bardzo cienkie, dyskretne w stosowaniu,
  • elastyczne,
  • większe lub mniejsze
  • w blokach do przycinania,
  • gotowe – poprzycinane.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu