wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Plastry

Plastry

Data dodania: 12-09-2014 Wyświetleń: 924
Do podstawowego asortymentu, który znajduje się w każdej apteczce, należą plastry. W różnych kształtach i wielkościach, o rozmaitych dodatkowych funkcjach.


Obecnie można przebierać w tego typu produktach, nadają się one do zaopatrzenia skaleczeń większych i mniejszych, bardziej głębokich lub mniej. Tego typu dodatkowe cechy pozwalają na użycie ich szybsze, prostsze i bardziej efektywne. Każde skaleczenie wymaga prawidłowego zabezpieczania.

Jednak a dobieramy plaster w zależności od tego, jakie mamy osobiste preferencje i oczywiście od tego, z jaką mamy sytuacją do czynienia. W niektórych przypadkach lepiej się sprawdzi osobny plaster gazikiem dodatkowym – szczególnie jeśli mamy do czynienia z dość poważnym skaleczeniem, więc mały gazik w typowych plastrach może być niezbyt praktyczny w tej sytuacji.
 

Plastry – ich zastosowanie i rodzaje


Podstawowy plaster ma bardzo nieskomplikowaną konstrukcję, lecz nie zmienia to faktu, że jest najlepszy sposobem na szybkie zabezpieczenie skaleczenia. Po prostu jest to kawałek materiału, samoprzylepnego ze specjalnym gazikiem. Gazik nie przylega bezpośrednio do rany, co jest bardzo ważne, gdyż nie należy odcinać dostępu powietrza – wtedy gojenie nie byłoby takie szybkie i poprawne. Zobacz także plastry ściągające rany.

Poza tym przyklejanie się plastra do ranki mogłoby powodować wrastanie go, a tym samym utrudniać procesy regeneracyjne.

Wśród przeróżnych plastrów, jakie można nabyć, są takie o rozmaitych funkcjach. Wyróżniamy m.in. plastry:
  • wodoodporne,
  • ultracienkie – niemal niewidoczne, bardzo komfortowe,
  • kolorowe, rysunkowe – dla dzieci
  • o różnych rozmiarach,
  • do samodzielnego przycinania – w praktycznym bloku.
Tak więc różnorodność jest bardzo szeroka, każdy znajdzie tutaj odpowiednie rodzaje plastrów. powinny znajdować się one w podręczne apteczce, gdyż wiele codziennych, z zwykłych sytuacji może nas narażać na drobne i poważniejsze skaleczenia.

W przypadku dzieci może to wywoływać bardzo nieprzyjemne doznania, dlatego warto nabyć dla nich specjalne, śmieszne plasterki, kolorowe, z rysunkami postaci z bajek.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu