wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Porady Ratownika2 » Plastry na odciski i drobne skaleczenia

Plastry na odciski i drobne skaleczenia

Data dodania: 20-11-2018 Wyświetleń: 50
Drobne skaleczenia, otarcia, odciski w postaci drobnych pęcherzy na dłoniach i stopach, to nic innego jak tylko efekty zmagania się z codziennością. Powstają w wyniku różnych zdarzeń: przy pracy biurowej (np. przez zacięcie się papierem), podczas uprawiania sportu, w trakcie prac remontowo-budowlanych, wywołuje je także ucisk nierozchodzonych butów. Sposobów na nabawienie się tego typu ran jest naprawdę sporo i długo można by je wymieniać. Zazwyczaj dla otarć, odcisków i drobnych skaleczeń nie podejmuje się większych działań zaradczych, jak tylko przemycie rany i pozostawienie jej do wygojenia. Wielokrotnie jednak przeróżne skaleczenia i odciski, nim się nie wygoją, powodują spory dyskomfort w dalszej pracy. Stosowanie zwykłych plastrów, np. na dłoniach, powoduje, że opatrunek szybko się odkleja, chociażby od wody, gdy myjemy ręce. Zwykłe plastry z gazą nie dają też właściwego ukojenia przed dalszym bólem, szczypanie, uczuciem ucisku lub pieczeniem. Warto także zauważyć, iż dobry opatrunek powinien sprzyjać gojeniu się rany, a nie tylko zabezpieczać ją przed czynnikami zewnętrznymi.


altMając na uwadze powyższe spostrzeżenia, pragniemy polecić stosowanie plastrów hydrokoloidowych Comfort Plus. Sprawdzą się one na wszystkie drobne otarcia, skaleczenia oraz powstałe pęcherze na stopach i dłoniach. Ich właściwości szczególnie znajdą zastosowanie w przypadku ran powstałych w miejscach, które są narażone na zamoczenie. Plastry hydrokoloidowe Comfort Plus nie odklejają się bowiem pod wpływem wilgoci. Przewyższają one zwykłe plastry z gazą również tym, iż nie tylko niwelują pieczenie i przynoszą natychmiastową ulgę, ale także pozytywnie działają długofalowo, tworząc wilgotne środowisko przyspieszające proces gojenia ran i zmniejszają ryzyko powstania blizn. Dzięki swej szczelności i wodoodporności stanowią odpowiednią ochronę przed zanieczyszczeniami i brudem, a zaokrąglone krawędzie plastrów znacząco utrudniają samoistne odklejanie się opatrunku. Zastosowana w opisywanych plastrach technologia hydrokoloidowa pozwala na utrzymanie się opatrunku na skórze nawet do 7 dni bez utraty właściwości zabezpieczających. Należy również dodać, iż plastry Comfort Plus posiadają wygodne opakowanie wielokrotnego użytku.
 

Rynek nasycony jest wieloma plastrami o podobnej funkcjonalności. Wybierając zatem odpowiedni dla siebie produkt należy zwrócić uwagę na jego właściwości oraz własne potrzeby. Dłonie, stopy oraz okolice stawów to miejsca, w których powstanie drobnych skaleczeń jest dość dotkliwe, a utrzymanie się tam zwykłego plastra dość krótkie. Na zdrowiu nie warto oszczędzać, a zastosowanie jednego hydrokoloidowego plastra, pozwoli uniknąć wielu ponownych naklejań opatrunków. Można będzie niemal zapomnieć o skaleczeniu, aż do czasu gdy się kompletnie wygoi, pozostając tylko niemiłym wspomnieniem.

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl