wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Porady Ratownika2 » Poduszka wspomagająca leczenie chrapania

Poduszka wspomagająca leczenie chrapania

Data dodania: 09-11-2018 Wyświetleń: 63
Chrapanie wynika z utrudnionego przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Odgłosy chrapania powstają na skutek drgania podniebienia miękkiego oraz języczka, do których dochodzi w czasie wydechu powietrza. W większości przypadków chrapanie jest niegroźne dla zdrowia, a jedynie męczące dla otoczenia. Może być tak głośne, że utrudnia lub uniemożliwia spanie pozostałym członkom rodziny. 


altNiebezpieczne staje się chrapanie, któremu towarzyszy obturacyjny bezdech senny. Schorzenie to występuje wówczas, gdy spłycenie oddechu lub jego zatrzymanie trwa dłużej niż 10 sekund. Następuje wówczas spadek saturacji, co przekłada się na gorsze dotlenienie całego organizmu. Dlatego osoba cierpiąca na tego typu schorzenie jest często zmęczona, w ciągu dnia uskarża się na senność, częste bóle głowy oraz kłopoty z koncentracją. Należy sobie uświadomić, że skutki nieleczonego OBS mogą być bardzo poważne i prowadzić do niedokrwiennej choroby serca, nadciśnienia tętniczego czy też udaru mózgu.


Najczęstszymi przyczynami chrapania są:
 
  • alergia powodująca obrzęk błony śluzowej dróg oddechowych,
  • wady anatomiczne: skrzywiona przegroda nosowa, przerośnięte migdałki.
  • otyłość i wynikający z niej ucisk tkani tłuszczowej na gardło,
  • palenie papierosów czy też picie alkoholu.
 
Poduszka Piano to wysokiej jakości produkt, który może okazać się bardzo pomocny podczas leczenia chrapania. Osobom chrapiącym zaleca się spanie na boku lub na brzuchu, gdyż przyjęcie tych pozycji sprawia, że język nie opada ku tyłowi. Większa przestrzeń do przepływu powietrza ułatwia swobodne oddychanie. Prezentowana poduszka jest niska, a jej kształt wymusza ułożenie głowy na boku, nie pozwalając tym samym na spanie na plecach. Została wykonana z pianki z pamięcią i posiada w swojej strukturze otwarte komórki ułatwiające swobodny przepływ powietrza.

 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl