wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika

Porady Ratownika

Porady Ratownika

Wirus z Wuhan

12-02-2020Wyświetleń: 47
Koronawirus, którego epidemia miała swój początek w chińskim mieście Wuhan zbiera ogromne żniwo. Liczba osób zmarłych stale wzrasta, co wywołuje ogromne zaniepokojenie na całym świecie. Zachorowania stwierdzono również poza Chinami: między innymi w Tajlandii, Singapurze, Japonii, USA.  Wirus charakteryzuje dość długi okres inkubacji. Atakuje on drogi oddechowe, a jego objawami są między innymi gorączka, dreszcze, katar, ból mięśni oraz kaszel.
Przeczytaj całość

Stetoskop dwugłowicowy Intec ST-200 typ rappaport

28-01-2020Wyświetleń: 18
Prezentowany stetoskop jest dobrej jakości narzędziem do diagnostyki medycznej, zapewniającym bardzo dobrą słyszalność zarówno wysokich, jak i niskich tonów. Stanowi idealne połączenie funkcjonalności, dobrego gatunku oraz przystępnej ceny. Stetoskop posiada obrotową głowicę oraz trzy wymienialne kocówki (małą, średnią oraz dużą), co pozwala na zastosowanie go w diagnostyce internistycznej, pediatrycznej oraz neonatalnej.
Przeczytaj całość

Igła automatyczna BIG

26-11-2019Wyświetleń: 269
Automatyczna igła do wykonywania wkłuć doszpikowych występuje w formie przeznaczonej dla osób dorosłych oraz dla dzieci poniżej 12 roku życia. Urządzenie tego typu jest nieodzowne w przypadku, gdy tradycyjny sposób dojścia do naczyń obwodowych jest utrudniony lub niemożliwy. Igły umożliwiają szybki i łatwy dostęp naczyniowy poprzez szpik kostny, bezpieczny, bez bezpośredniego kontaktu z krwią. Dzięki zastosowaniu igły BIG możliwe jest szybkie działanie w przypadku resuscytacji, w przypadku wstrząsu, podanie płynów, podanie niezbędnych leków oraz przetoczenie krwi. Igła BIG jest więc jest doskonałą opcją nieudanych prób kaniulacji naczynia w sytuacjach zagrożenia życia zarówno osób dorosłych, jak również dzieci.
Przeczytaj całość

Siatki opatrunkowe

22-11-2019Wyświetleń: 260
Siatki opatrunkowe występują w postaci uformowanego rękawa, który szybko można nasunąć na opatrywane miejsce. Doskonale sprawdzają się jako podtrzymanie opatrunków, zastępując tradycyjne bandaże. Ich zakładanie jest łatwiejsze i szybsze, zwłaszcza dla osób nie mających w tej kwestii wprawy.
Przeczytaj całość

OSP-R1

15-11-2019Wyświetleń: 256
Polecamy zestaw OSP-R1, który umożliwia właściwe wyposażenie jednostek ratunkowych. Zapewnia niezbędny sprzęt medyczny oraz materiały opatrunkowe. Zestaw Ratownictwa Medycznego OSP R1 jest dedykowany jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej, stanowi również wyposażenie samochodów operacyjnych PSP.  Zawarty wewnątrz sprzęt umożliwia profesjonalne udzielenie niezbędnej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku różnych zdarzeń losowych.
Przeczytaj całość

Hydrożele na oparzenia

08-11-2019Wyświetleń: 274
Transparentne opatrunki hydrożelowe Aqua Gel w ponad 90% składają się z wody. Charakteryzują się miękkością, elastycznością. Wykazują również dużą  wytrzymałość mechaniczną. Dzięki właściwościom absorpcyjnym mogą zatrzymać  wydzielinę wysiękową oraz drobnoustroje wewnątrz swojej struktury. Bardzo dobrze przylegają do rany, ale się do niej nie przyklejają, co ma ogromne znacznie w trakcie zdejmowania opatrunku, gdyż nie powoduje bólu. Stosowanie tego typu opatrunków zapewnia wilgotne środowisko, które sprzyja gojeniu się ran i znacznie przyspiesza przebieg tego procesu.
Przeczytaj całość

Apteczka szkolna 1, apteczka wycieczkowa

05-11-2019Wyświetleń: 405
Apteczka szkolna 1 - bardzo praktyczny i wygodny w użytkowaniu plecaczek, wykonany z trwałego i odpornego materiału. Apteczka stanowi ciekawą propozycję na każdą wycieczkę. Zapewnia bezpieczeństwo jej uczestników, gwarantując możliwości podjęcia szybkiego działania w razie  nieprzewidzianego wypadku. Apteczka jest nieduża i lekka. Można ją wygodnie przenosić na plecach. Została wyposażona zgodnie z normą DIN 13164 PLUS.
Przeczytaj całość

Sauna do twarzy Medisana FSS

30-10-2019Wyświetleń: 457
Sauna do twarzy Medisana FSS to niezwykle praktyczne urządzenie, będące alternatywą dla tradycyjnie przygotowywanych inhalacji (parówek). Zabieg pozwala skutecznie zwalczyć przeziębienie. Przyczynia się również do znacznej poprawy kondycji naszej skóry. Zabiegi z użyciem sauny efektywnie zwalczają zmiany trądzikowe, pomagają pozbyć się wągrów. Doskonale sprawdzają się również jako przygotowanie skóry do zabiegów pielęgnacyjnych oraz kosmetycznych. Otwarcie porów skórnych wspomaga proces oczyszczenia skóry i polepsza wchłanianie stosowanych kosmetyków, co w efekcie przekłada się na większą skuteczność ich oddziaływania.
Przeczytaj całość

Apteczka K18 z wyposażeniem

25-10-2019Wyświetleń: 276
Apteczka K18 2xDIN 13164 PLUS to praktyczna apteczka walizkowa, którą można umieścić na ścianie, a w razie potrzeby zdejmować i przenosić w każde miejsce. Średniej wielkości walizka jest lekka i poręczna. Apteczka została wyposażona w asortyment posiadający długi okres przydatności do użytku. Cały skład został dobrany zgodnie z normą 2xDIN 13164 PLUS. Wewnątrz apteczki znajduje się szereg przegródek, których wielkość można regulować w zależności od potrzeby. Przegródki dają możliwość uporządkowanego i czytelnego rozmieszczenia całej zawartości.
 
Przeczytaj całość

PCK, zestaw do konikotomii ratunkowej

18-10-2019Wyświetleń: 101
PCK Ratunkowy zestaw do konikotomii umożliwia niezwykle szybki, a zarazem bezpieczny dostęp do tchawicy pacjenta. Pozwala tym samym na samodzielne oddychanie lub zastosowanie sztucznej wentylacji. Prezentowany zestaw jest sterylny. Został umieszczony w bardzo praktycznym i funkcjonalnym opakowaniu. Dzięki niewielkim rozmiarom nie zajmuje dużo miejsca w torbie ratownika. Na opakowaniu umieszczono instrukcja użycia zestawu, w czytelnej formie graficznej.

 
Przeczytaj całość

Zestaw WOPR - wersja podstawowa

15-10-2019Wyświetleń: 466
Zestaw Ratownictwa medycznego WOPR-P to podstawowy zestaw, który umożliwia szybkie i profesjonalne udzielenie pierwszej pomocy. Zawartość zestawu została umieszczona w praktycznej torbie, uszytej z wysokiej klasy materiału i skonstruowanej tak, aby ratownik miał swobodny dostęp do wszystkich niezbędnych w danym momencie artykułów. Dlatego sprzęt rozmieszczono w niezależnych przegrodach oraz specjalnie przygotowanych kieszeniach.
Przeczytaj całość

Ampularium do karetki (planwil)

11-10-2019Wyświetleń: 376
Serdecznie polecamy dobrze przygotowane ampularium do karetki. Oferowane przez nasz sklep ampularium posiada miejsce do przechowywania 237 ampułek z lekami. Zostało wyposażone w wewnętrzną przegrodę, która zabezpiecza fiolki. Torba jest sztywno wykonana, a dodatkowo przygotowane grube opiankowanie chroni przed uszkodzeniem zawartości w czasie transportowania. Zewnętrzna część ampularium posiada kieszeń, w której można przechowywać dokumenty.
 
Przeczytaj całość

Masks chroniąca przed smogiem

01-10-2019Wyświetleń: 105
Popularność masek antysmogowych rośnie, ze względu na negatywne zmiany zachodzące w otaczającym nas środowisku, pojawiający się coraz częściej smog oraz pył. Prezentowana maska posiada  5-warstwowy, certyfikowany filtr N99. Wychwytuje ona mikrocząsteczki o wielkości 0,097 µm (PM 10 oraz PM 2,5), czyli kurz, pyłki roślin (najbardziej rozpowszechnione alergeny), naskórek zwierząt, spaliny, benzo-(a)-piren, bakterie, pył węglowy, dym tytoniowy.
Przeczytaj całość

OSP-R1

27-09-2019Wyświetleń: 425
OSP-R1 to zestaw ratownictwa dedykowany jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej, przygotowany również  w celu wyposażenia samochodów operacyjnych PSP. Zarówno konstrukcja torby, jak również umieszczone wewnątrz wyposażenie przygotowane zostały tak, aby umożliwić strażakom szybkie podjęcie działań ratunkowych oraz  profesjonalne udzielenie pierwszej pomocy.
Przeczytaj całość

Kamizelka KUK

20-09-2019Wyświetleń: 422
Kamizelka KUK (Krótkie Unieruchomienie Kręgosłupa), przy użyciu której można zabezpieczyć piersiowy oraz szyjny odcinek kręgosłupa, jak również unieruchomić głowę, idealnie nadaje się w czasie niesienia pomocy poszkodowanym. Doskonale sprawdza się szczególnie w miejscach oraz małych przestrzeniach, które uniemożliwiają dostęp ratowników wyposażonych w tradycyjne nosze.
Przeczytaj całość

Olejek do masażu ciała, olejek lawendowy

17-09-2019Wyświetleń: 239
Lawendowy olejek do masażu ciała posiada szereg pozytywnych właściwości. Masaże z jego udziałem regulują pracę gruczołów łojowych oraz wydzielanie sebum. Wspomagają walkę z cellulitem, usprawniając przebieg procesów metabolicznych, jakie zachodzą w komórkach skóry. Wynikiem jest jej lepsze ukrwienie oraz szybsze i skuteczniejsze usuwanie zalegąjących produktów metabolizmu. Dobrze znane jest również relaksujące działanie olesku lawendowego. Łagodzi on napięcia nerwowe, zmniejsza stres i ułatwia zasypianie.
Przeczytaj całość

Ampularium duże do ambulansu

13-09-2019Wyświetleń: 368
Praktyczne ampularium do ambulansu jest wykonane z planwilu. Odporne na uszkodzenia i zabrudzenia. Posiada miejsce do przechowywania 237 ampułek z lekami. Wyposażone w przegrodę wewnętrzną, która zabezpiecza fiolki. Torba jest sztywno wykonana, a dodatkowo przygotowane grube opiankowanie chroni przed uszkodzeniem zawartości w czasie transportu. W części zewnętrznej znajduje się kieszeń na dokumenty.

 
Przeczytaj całość

AS-III, apteczka samochodowa

11-09-2019Wyświetleń: 418
Posiadanie apteczki w samochodzie nie jest obowiązkiem, w myśl polskiego prawa drogowego. Należy jednak pamiętać, że obowiązek udzielenia pierwszej pomocy ofiarom wypadku spoczywa na kierowcy. Nasuwa się więc wniosek, że warto wozić ze sobą odpowiednie wyposażenie medyczne, gdyż  trudno jest udzielić pomocy nie mając apteczki. Ponadto oprócz sytuacji wypadku lub kolizji drogowej, konieczność opatrzenia rany, oparzenia, złamania itp. może przydarzyć się także w wielu innych sytuacjach, związanych z podróżą. Osoby potrzebujące pierwszej pomocy to najczęściej nie ludzie obcy, ale bliscy i przyjaciele kierowcy lub nawet sam kierowca.

 
Przeczytaj całość

Neseser dla pielęgniarki, materiał CORDURA ZNP 111

06-09-2019Wyświetleń: 322
Serdecznie polecamy niezwykle praktyczną i bardzo wygodną torbę dla pielęgniarki. Torba została wyposażona w sprzęt niezbędny w czasie codziennej praktyki pielęgniarskiej. Nowoczesne rozwiązania, zarówno w sposobie konstrukcji torby, jak również zastosowany do jej szycia materiał, stanowią gwarancję wygody w użytkowaniu oraz odporności na uszkodzenia i zabrudzenia.
Przeczytaj całość

Apteczki w plecakach

03-09-2019Wyświetleń: 135
Apteczka szkolna, wycieczkowa z możliwością wygodnego przenoszenia na plecach, aby ręce były zawsze wolne i swobodne. Materiał, z którego został uszyty plecaczek doskonale chroni zawartość apteczki przed wilgocią oraz deszczem. Apteczki szkolne występują w dwóch rozmiarach oraz dwóch wersjach wyposażeń, każda z nich spełnia normy unijne. Apteczka szkolna 1, w mniejszym plecaku, została przygotowana zgodnie z normą DIN 13164 PLUS. Natomiast apteczka szkolna 2 - większa i bardziej pojemna posiada wyposażenie skompletowane według normy DIN 13157 PLUS.
Przeczytaj całość

Komora inhalacyjna dla dzieci

30-08-2019Wyświetleń: 122
Polecamy komorę inhalacyjną Intec Spiro Kid. Doskonale sprawdza się podczas wziewnego podawania leków. Zapewnia wysoką efektywność zabiegu i skuteczność terapii. Komora inhalacyjna posiada w zestawie maseczki umożliwiające inhalację zarówno dzieci, jak również niemowląt. Została wykonana z bardzo dobrej jakości tworzywa termoplastycznego.  Wszystkie części wchodzące w jej skład są pozbawione lateksu, który często wywołuje alergie. Bardzo istotna jest obecność dwóch zastawek. Oprócz zastawki wdechowej została zastosowana dodatkowo zastawka wydechowa. Zastawka wydechowa ulega zamknięciu w momencie pobierania aerozolu z komory i otwiera się w czasie wydechu. Chory inhaluje więc tylko aerozol.
 
Przeczytaj całość

Wyposażenie do apteczki

23-08-2019Wyświetleń: 283
Wyposażenie do apteczki DIN 13164 PLUS zawiera materiały opatrunkowe, które stanowią podstawę poprawnie przygotowanej apteczki pierwszej pomocy. Znajdziemy w nim szeroki zestaw plastrów opatrunkowych, dostępnych w różnych rozmiarach, przy pomocy których bez problemu można opatrzyć większe i mniejsze skaleczenia. W składzie wyposażenia znajdują są również jałowe kompresy, opatrunki indywidualne w trzech wielkościach oraz bandaże.
Przeczytaj całość

Neseser dla pielęgniarki

20-08-2019Wyświetleń: 250
Praktyczna i wygodna torba dla pielęgniarek, wyposażona w sprzęt niezbędny w czasie codziennej praktyki. Nowoczesne rozwiązania, zarówno w sposobie konstrukcji torby, jak również zastosowany do jej szycia materiał, stanowią gwarancję wygody w użytkowaniu oraz odporności na uszkodzenia i zabrudzenia.
Przeczytaj całość

Zimny okład, suchy lód 100g

14-08-2019Wyświetleń: 413
Serdecznie polecamy mały kompres chłodzący. Aktywacja kompresu następuje po naciśnięciu torebki kciukami, w odpowiednio do tego przygotowanym miejscu. Osiąga on wówczas temperaturę 4 st.C w czasie zaledwie kilku sekund. Czas działania wynosi  20-40 minut. Suchego kompresu nie trzeba przechowywać w lodówce. Przeznaczony jest do jednorazowego użytku.
Przeczytaj całość

Burn Tec na oprzenia, otarcia, podrażnienia

09-08-2019Wyświetleń: 360
Opatrunki hydrożelowe Burn Tec zostały przygotowane do łatwej i szybkiej aplikacji. Przed przypadkowym rozdarciem zabezpiecza je specjalna włókninowa podstawa. Szybko odprowadzają nadmiar ciepła i zmniejszają ból. W związku z tym, że nie przywierają do rany, ich wymiana jest bezbolesna i nie powoduje uszkodzenia wytworzonej ziarniny. Doskonale sprawdzają się w pomocy doraźnej oraz w przebiegu leczenia ran oparzeniowych. Różnorodność rozmiarów, w jakich produkowane są opatrunki daje możliwość dopasowania ich do zranionego miejsca oraz wielkości obrażenia, tak aby zostało ono szczelnie pokryte.
Przeczytaj całość

Apteczka do sektora spożywczego

06-08-2019Wyświetleń: 118
Serdecznie polecamy apteczkę HACCP, która przygotowana została w celu ochrony pracowników sektora spożywczego. Apteczka spełnia wszystkie procedury HACCP. Procedury, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa żywności na każdym z etapów jej produkcji, rozpoznanie prawdopodobnych zagrożeń oraz opracowanie skutecznych metod ich wykluczenia.
Przeczytaj całość

Defibrylator ZOLL - elektrody

02-08-2019Wyświetleń: 270
Polecamy elektrody z czujnikiem siły nacisku, przeznaczone do defibrylatora ZOLL. Elektrody tego typu stanową dodatkowe wsparcie dla ratownika, gdyż AED może dokonywać analizy nie tylko pracy serca, ale również głębokości ucisków oraz tempa z jakim są ona wykonywane. Następnie na podstawie zebranych informacji wydaje przydatne instrukcje głosowe. Stosowne komunikaty są wyświetlane również na ekranie monitora.

 
Przeczytaj całość

Apteczki szkolne

30-07-2019Wyświetleń: 437
Apteczka plecakowa ma możliwość wygodnego umieszczenia na plecach, aby ręce były zawsze wolne i swobodne. Materiał, z którego został uszyty plecaczek doskonale chroni zawartość apteczki przed wilgocią oraz deszczem. Apteczki szkolne są dostępne w dwóch rozmiarach i dwóch wersjach wyposażeń, spełniających normy unijne. Apteczka szkolna 1, w mniejszym plecaku, została przygotowana zgodnie z normą DIN 13164 PLUS. Natomiast apteczka szkolna 2 - większa i bardziej pojemna posiada wyposażenie skompletowane według normy DIN 13157 PLUS. Dodatkowo umieszczono w niej między kompres schładzający, kompresy do oczu oraz worki foliowe.
Przeczytaj całość

Wyposażenie apteczki

23-07-2019Wyświetleń: 137
Możliwość udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej w dużej mierze jest uzależniona od dostępności podstawowych artykułów medycznych, takich jak plastry, bandaże, jałowe kompresy, chusty opatrunkowe, itp. Dlatego niezwykle ważną kwestią jest prawidłowe skompletowanie apteczki i bieżące kontrolowanie jej kompletności. Wyposażenie apteczki można modyfikować biorąc pod uwagę ilość osób, dla których ma być ono przeznaczone oraz najczęściej występujące w danych okolicznościach zagrożenia. Bardzo ważne jest właściwe przygotowanie.
Przeczytaj całość

Kleszczołapki

09-07-2019Wyświetleń: 440
Polecamy serdecznie małe, poręczne i bardzo praktyczne haczyki do usuwania kleszczy. Kleszcze przenoszą wiele niebezpiecznych dla człowieka chorób. Dlatego należy właściwie się przed nimi zabezpieczyć, a w razie wkręcenia się pajęczaka w naszą skórę, możliwie jak najszybciej przystąpić do jego usunięcia. Kleszcza należy wyjąć w całości, a miejsce po nim zdezynfekować.
Przeczytaj całość

Deska stabilizacyjna Pedi-Kit

05-07-2019Wyświetleń: 113
System PEDI KITW przygotowano w celu pełnej stabilizacji i bezpiecznego transportu dzieci. Zastosowane w nim rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na zamontowanie systemu pediatrycznego na standardowej desce ortopedycznej, przeznaczonej dla dorosłych osób. Można ją również przenosić samodzielnie przy pomocy przygotowanych do tego celu uchwytów.
Przeczytaj całość

Apteczka Medi Sport typ A

02-07-2019Wyświetleń: 134
Apteczka Medi Sport typ A, dostępna w formie praktycznej torby lub wygodnego plecaka, to bardzo dobrze przygotowany  zestaw do udzielania pierwszej pomocy. Apteczka szczególnie warta polecenia szkolnym drużynom sportowym, klubom oraz wszelkiego rodzaju ośrodkom sportowym i rekreacyjnym, szkołom sztuk walki i innym  obiektom  sportowym. Zestawy służą do udzielania pierwszej pomocy w przypadku różnego rodzaju urazów oraz kontuzji, które mogą przydarzyć się w czasie treningów.
 
Przeczytaj całość

Praktyczne ampularium

28-06-2019Wyświetleń: 444
Serdecznie polecamy ampularium, przystosowane do przechowywania 60 fiolek z lekami. Ampularium umożliwia  bezpieczny transport ampułek. Jest nieduże i bez problemu zmieści się do torby lekarza, pielęgniarki czy też ratownika. Przygotowane wewnątrz gumki służą do przytrzymania  ampułek, uniemożliwiają ich przemieszczanie się. Chronią przed uszkodzeniem, pomagają w zachowaniu niezbędnego porządku.

 
Przeczytaj całość

HACCP - apteczki i zesatwy dla przemysłu spożywczego

25-06-2019Wyświetleń: 428
Serdecznie polecamy apteczki oraz zestawy,  przeznaczone do ochrony pracowników sektora spożywczego. Apteczki  te spełniają wszelkie procedury HACCP, które opracowane zostały w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności podczas wszystkich etapów jej wytwarzania, jak również identyfikacji ewentualnych zagrożeń i metod ich skutecznej eliminacji. Apteczki są umieszczone w dobrze oznakowanych walizkach w kolorze niebieskim. Można je zawiesić na ścianie, a w razie potrzebny wygodnie przenieść w dowolne miejsce.
Przeczytaj całość

Defibrylator LIFEPAK CR+

18-06-2019Wyświetleń: 270
Pierwsza pomoc w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca jest niezwykle ważna, gdyż brak podjęcia natychmiastowych działań ratowniczych najpewniej doprowadzi do śmierci poszkodowanego. Przy nagłym zatrzymaniu krążenia konieczne jest przede wszystkim prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. To działanie ratownicze można podjąć stosunkowo łatwo, ponieważ sprowadza się ono zawsze do tej samej procedury, polegającej na prowadzeniu zamiennie trzydziestu uciśnięć klatki piersiowej i dwóch oddechów metodą usta-usta. Zadanie to wymaga odwagi, ale za to jedynie podstawowej wiedzy medycznej w tym zakresie. W trakcie prowadzenia akcji ratowniczej przywrócenia krążenia i oddechu, niezmiernie pomocne może być urządzenie zwane Defibrylatorem AED. Procedura prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej to ważny temat, jednakże ten artykuł poświęcony będzie defibrylatorowi AED, cieszącemu się coraz większą powszechnością użytkowania, co przekłada się na wzrost szans uratowania ludzkiego życia w warunkach, nazwijmy to kolokwialnie „polowych”.
 
Przeczytaj całość

Hand Sanitizer - żel na podróż

11-06-2019Wyświetleń: 296
Hand Sanitizer to wygodny w stosowaniu i bardzo skuteczny żel dezynfekujący. Dostępnych w opakowaniach o trzech różnych pojemnościach: 60ml, 120 i 240 ml z dozownikiem. Najmniejsze opakowanie można nosić w torebce lub podręcznym plecaku, aby zawsze mieć żel pod ręką.  Idealny na podróż, idealny na wycieczkę, do stosowania w warunkach, gdy brtakuje dostepu do wody. Umożliwia umycie rąk i chroni przez zarazkami. Pozostawia przyjem,ne uczucie świeżości.Żel Hand Sanitizer zabija 99,9% bakterii, grzybów, wirusów ( w tym także H1N1/09, A-Virus, SARS, Adeno- i Rota-Virus, HBV/HCV/HIV) i zapobiega ich dalszemu rozprzestrzenianiu się.
Przeczytaj całość

WOPR zestaw podstawowy

07-06-2019Wyświetleń: 460
WOPR-P podstawowy zestaw ratownictwa umożliwiający szybkie i profesjonalne udzielenie pierwszej pomocy. Bardzo praktyczna torba wykonana z wytrzymałego materiału, niewrażliwego na działanie różnych rozpuszczalników. Konstrukcja torby opracowana tak, aby użytkownik miał swobodny i szybki dostęp do zawartego w jej wnętrzu całego sprzętu.

 
Przeczytaj całość

Zestaw uzupełniający do ZPP typ C

04-06-2019Wyświetleń: 461
Serdecznie polecamy gotowe wyposażenie do Zestawu Pierwszej Pomocy typu C, które  zapewnia możliwość szybkiego przeprowadzenia czynności ratowniczych, jak również profesjonalnego zabezpieczenia miejsca wypadku. Idealne do zakładów, w skład których wchodzą liczne hale i duże magazyny.
 
Przeczytaj całość

Automatyczne wkłucie doszpikowe NIO

31-05-2019Wyświetleń: 288
NIO to nowoczesne, szybkie i bezpieczne, automatyczne urządzenie do wykonywania wkłuć doszpikowych. Niezwykle przydatne w momencie, w którym tradycyjny sposób dojścia do obwodowych naczyń krwionośnych jest niemożliwy lub bardzo poważnie utrudniony. Wkłucie doszpikowe daje możliwość prostego i skutecznego dostępu naczyniowego poprzez szpik kostny. Jest to sposób bezpieczny,  w którym nie ma  bezpośredniego kontaktu z krwią.

 
Przeczytaj całość

Ćwiczenia dla stóp z haluksami

28-05-2019Wyświetleń: 285
Zwyrodnienie stawu, czyli tzw. haluks lub paluch koślawy podowuje zniekształcenie stopy, które jest często przyczyną dolegliowości bólowych i stanów zapalnych, które utrudniają chodzenie. W miejscu występowania haluksów skóra często ulega otarciu w wyniku ucisku wywoływanego przez obuwie. Tendencja do pojawienia się haluksów często jest genetyczna, ale prawdopodobieństwo ich pojawiania się wzrasta w przypadku braku ruchu, nadwagi oraz noszenia butów na wysokich obcasach, butów z wąskimi czubkami, płaskich klapek, japonek.
Przeczytaj całość

Kapnograf z funkcją kapnometru RiCAP

24-05-2019Wyświetleń: 291
Praktyczny kapnograf z funkcją kapnometru RiCAP to niezastąpione urządzenie, które świetnie sprawdza się na szpitalnych oddziałach śródoperacyjnych, na oddziałach ratunkowych oraz w czasie transportowania pacjentów. Charakteryzuje je bardzo wysoki standard dokładności pomiaru CO2. Kapnograf jest mały i lekki (mieści się w dłoni), a jego trwała konstrukcja sprawia, że można z niego korzystać w trudnych warunkach.  Urządzenie w bardzo krótkim czasie wykazuje gotowość do pracy, jest to zaledwie kilka sekund. Zostało przeznaczona dla osób, które wykonują zaawansowane, jak również podstawowe zabiegi resuscytacyjne.
 
Przeczytaj całość

Zestaw przeciwkleszczowy, apteczka

21-05-2019Wyświetleń: 148
Kleszcze zasiedlają lasy, śródleśne polany, łąki, okolice zbiorników wodnych. Coraz częściej można je spotkać również w miejskich parkach i ogródkach. Ich ulubionym środowiskiem są trawy i niższe krzewy, szczególnie te rosnące w zacienionych, ukrytych przed promieniami  słonecznymi miejscach. Zwiększoną aktywność wykazują w godzinach rannych oraz popołudniowych. Ukąszenie kleszcza samo w sobie nie jest groźne, jeśli nie jest on nosicielem groźnych dla człowieka chorób, do których należą odkleszczowe zapalenie mózgu, borelioza i wiele innych. Szybkie pozbycie się pasożyta z naszej skóry zmniejsza ryzyko zakażenia.
 
Przeczytaj całość

Aqua Gel, opatrunki hydrożelowe

17-05-2019Wyświetleń: 266
Opatrunki hydrożelowe Aqua Gel o grubości 3 mm w ponad 90% składają się z wody. Są przezroczyste, miękkie i elastyczne, posiadając przy tym dość dużą wytrzymałość mechaniczną. Charakteryzujące je właściwości absorpcyjne pozwalają na zatrzymanie wewnątrz wydzieliny wysiękowej oraz drobnoustrojów. Opatrunki bardzo dobrze przylegają do rany, jednak się do niej nie przyklejają. Ma to ogromne znacznie w trakcie zdejmowania opatrunku, gdyż nie powoduje bólu i uszkodzenia nowo powstałych tkanek.

 
Przeczytaj całość

Apteczka A-400/Z do zwieszenia na ścianie

14-05-2019Wyświetleń: 447
Naścienna apteczka metalowa A-400/Z posiada profesjonalnie przygotowane wyposażenie, zgodne z normą DIN 13164. Wbudowany zamek zabezpiecza przed dostępem niepowołanych osób, pozwalając tym samym na pełną kontrolę zawartości przez pracownika, który został do tego celu wyznaczony. Apteczkę należy umieścić w dobrze oznakowanym i łatwo dostępnym miejscu. Dzięki właściwie skompletowanej zawartości doskonale spełni swoją funkcję i umożliwi szybkie oraz profesjonalne udzielenie pierwszej pomocy.
Przeczytaj całość

Komora do inhalacji

07-05-2019Wyświetleń: 292
Bardzo praktyczny inhalator, komora inhalacyjna  Intec Spiro Kid. Urządzenie przeznaczone do wziewnego podawania lekarstw. Jej stosowanie poprawia efektywność zabiegu, a tym samym przyczynia się do znacznego zwiększenia  skuteczności terapii. Prezentowana tuba inhalacyjna jest przeznaczona dla najmłodszych pacjentów. W zestawie znajdują się dwa rozmiary maseczek więc inhalacje można przeprowadzać zarówno u niemowląt, jak również starszych dzieci.
Przeczytaj całość

Fantom do nauki zaopatrywania i pielęgnacji urazów

30-04-2019Wyświetleń: 456
Realistycznie wykonany manekin, który umożliwia zaprezentowanie najczęściej występujących obrażeń, do których może dojść w obrębie części twarzowej, kończyn oraz okolicach brzucha i klatki piersiowej. Symulator przedstawia postać dorosłego człowieka. Został wyposażony w kończyny posiadające ruchome stawy. Umożliwia naukę, a następnie ćwiczenie zabiegów pielęgnacyjnych, jak mycie oraz przeprowadzanie zabiegów medycznych, między innymi dezynfekowania oraz opatrywania różnego rodzaju ran i oparzeń, tamowanie krwawienia, a także zabezpieczania złamań i prawidłowego sposobu postępowania po obcięciu kończyny.
Przeczytaj całość

Apteczka metalowa ścienna DIN 13157 PLUS

26-04-2019Wyświetleń: 428
Bardzo praktyczna apteczka metalowa, zamykana na zamek i wyposażona zgodnie z normą DIN 13157 PLUS, określającą rodzaj materiałów opatrunkowych, z uwzględnieniem ich ilości niezbędnej do udzielenia pierwszej pomocy w zakładzie pracy, biurze, sklepie czy też na terenie szkoły.  Apteczka przeznaczona do zawieszenia na  ścianie.
Przeczytaj całość

Defibrylator Lifeline z kolorowym wyświetlaczem

23-04-2019Wyświetleń: 446
Nowoczesny defibrylator Lifeline View firmy Defibtech, charakteryzuje się kolorowym wyświetlaczem LCD, na którym dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii, zobrazowany został algorytm postępowania w czasie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Przedstawiona postać w przystępny sposób prezentuje użytkownikowi w jaki sposób należy prawidłowo umieścić elektrody oraz udziela wszelkich niezbędnych instrukcji odnośnie dalszych czynności. Wszystkie przekazywane  informacje są czytelne, proste, a przez to zrozumiałe. Komunikatom dźwiękowym towarzyszą instrukcje w formie pisemnej, co czyni prezentowane urządzenia niezwykle przyjaznym również dla osób z upośledzeniem słuchu.
Przeczytaj całość

Zestaw Ratownictwa Medycznego PSP R1

16-04-2019Wyświetleń: 529
Zestaw Ratownictwa Medycznego PSP R1 został przygotowany  z myślą o strażakach, przydaje się jednak każdemu kto poważnie myśli o ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego oraz chce w sposób profesjonalny nieść pomoc medyczną. Zestaw PSP R1 został wyposażony zgodnie z Zasadami Organizacji Ratownictwa Medycznego w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym z lipca 2013 r. wg załącznika określającego nowy standard wyposażenia podmiotów KSRG w zestawy ratownictwa medycznego. Występują dwie formy tegoż zestawu, dostępny jest on w postaci torby lub plecaka. Wybór wariantu zapakowania sprzętu zależy oczywiście od okoliczności w jakich przyjdzie z niego korzystać.
Przeczytaj całość

Apteczka TOP 10, apteczka do biura

12-04-2019Wyświetleń: 476
Apteczka TOP 10 posiada w swoim wyposażeniu wszystkie wymagane środki do wykonywania opatrunków i stanowi podstawę szybkiego udzielenia podstawowej pomocy medycznej. Ta mała, praktyczna apteczka umieszczona została w plastikowej walizce. Jest idealną propozycja dla małych firm. Pudełko jest wyraźnie opisane i dobrze oznaczone, w bezproblemowy sposób można je otworzyć i szybko dostać się do znajdującej się wewnątrz zawartości.
Przeczytaj całość

Kolorowa opaska

09-04-2019Wyświetleń: 464
Praktyczna, kolorowa i estetycznie wykonana opaska na o wielostronnym działaniu, dostępna w czterech jaskrawych kolorach. Bardzo ciekawy produkt na lato. Przez długi czas zapewnia uczucie świeżości, a oprócz tego odstrasza komary, meszki oraz kleszcze. Może również stanowić niezawodne źródło informacji. Wystarczy, przy pomocy niezmywalnego pisaka, napisać na niej numer swojego telefonu i umieścić ją na ręce dziecka. Ułatwi to dziecku znalezienie rodzica w przypadku gdyby się zgubiło.

 
Przeczytaj całość

Tablice Pierwsza Pomoc

05-04-2019Wyświetleń: 283
Zestaw 21 kolorowych tablic Pierwsza Pomoc - Edukacja Prozdrowotna, na których została przedstawiona procedura postępowania w momencie konieczności udzielania pierwszej pomocy. Tablice zawierają cenne informacje odnośnie sposobów postępowania w przypadku najczęściej spotykanych zagrożeń zdrowia oraz życia człowieka.
 
Przeczytaj całość

Inhalatory dla dzieci i dorosłych

02-04-2019Wyświetleń: 170
Wraz z nadejściem upragnionej wiosny rozpoczyna się sezon pylenia roślin. Już od kwietnia pojawiają się pyłki drzew liściastych, takich jak topola, brzoza, wierzba oraz jesion, czyli gatunków najczęściej spotykanych w naszym kraju.  W maju rozpoczyna się kwitnienie traw, osiągając najwyższą intensywność od drugiej połowy tego miesiąca, przez czerwiec aż do połowy lipca.  Jest to czas bardzo trudny dla alergików, gdyż każde wyjście z domu jest związane ze wzmożoną reakcją alergiczną, czyli nieprzyjemnym wodnistym katarem, łzawieniem, zaczerwienieniem i pieczeniem oczu i kichaniem, a nawet kaszlem . Nie zaleca się wówczas przebywania w plenerze, gdzie nagromadzenie alergenów jest szczególnie wysokie i dokuczliwe. Są to nie tylko okolice pól, koszonych łąk, ale często również miejskie parki.
 
Przeczytaj całość

Praktyczna latarka nie tylko do samochodu

29-03-2019Wyświetleń: 469
Praktyczna latarka - urządzenie wielofunkcyjne, które doskonale sprawdzi się w każdym samochodzie. Posiadając tego typu latarkę, możesz z łatwością rozbić szybę i wydostać się z pojazdu w przypadku zacięcia się drzwi. Umieszczone w urządzeniu bezpieczne ostrze, pozwoli przeciąć pasy bezpieczeństwa w sytuacji, gdy z jakiegoś powodu dojedzie ich zablokowania. Przy pomocy tego urządzenia możesz również oznaczyć i zasygnalizować miejsce zdarzenia, zapewniając tym samym bezpieczeństwo sobie, innym uczestnikom zdarzenia oraz pozostałym użytkownikom drogi. Jest to szczególnie istotne w porze wieczornej, nocnej oraz w czasie trudnych warunków pogodowych.
 
Przeczytaj całość

Igła doszpikowa BIG Aparat automatyczny

26-03-2019Wyświetleń: 428
Igły BIG to automatyczne urządzenia przygotowane do wykonywania wkłuć doszpikowych. Niezwykle przydatne w momencie, w którym tradycyjny sposób dojścia do obwodowych naczyń krwionośnych jest niemożliwy lub bardzo poważnie utrudniony. Igły tego typu są dostępne w wersji przeznaczonej dla osób dorosłych oraz w wersji przeznaczonej dla dzieci. Dają możliwość szybkiego, łatwego i skutecznego dostępu naczyniowego poprzez szpik kostny. Jest to sposób bezpieczny,  w którym nie ma  bezpośredniego kontaktu z krwią.
Przeczytaj całość

Poduszka lędźwiowa Qmed Lumbar Support

22-03-2019Wyświetleń: 150
Qmed Lumbar Support to niezwykle wygodna, specjalnie wyprofilowana poduszka lędźwiowa, która dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. Poduszka wymusza zachowanie właściwej postawy w czasie siedzenia. Właściwa pozycja umożliwia anatomiczne ułożenie kręgosłupa,  powodując jego odciążenie i łagodzi dolegliwości bólowe będące wynikiem zmęczenia długotrwałym przebywaniem w pozycji siedzącej.
Przeczytaj całość

Zestaw do płukania oka

19-03-2019Wyświetleń: 455
Oczy należą do najdelikatniejszych części ciała człowieka i stosunkowo łatwo mogą ulec uszkodzeniu. Dlatego bardzo ważna jest należyta ochrona tych narządów w trakcie wykonywania wszelkiego rodzaju prac oraz czynności, podczas których może dojść do ich podrażnienia. Urazy tkanki ocznej mogą być skutkiem działania różnego rodzaju czynników, choć najczęściej dochodzi do nich w wyniku działania czynnika mechanicznego.  W momencie dostania się do oko jakiegoś ciała obcego następuje bardzo intensywna reakcja mająca na celu jego usuniecie; oko zaczyna mocno łzawić, pojawia się ból i nieprzyjemne pieczenie. Nie należy wówczas pocierać oczu, choć z początku pojawia się chęć właśnie tego zrobienia. W ten sposób można jedynie pogorszyć zaistniałą sytuację wprowadzając do podrażnionego już narządu obecny na rękach brud i bytujące tam drobnoustroje.
Przeczytaj całość

Komplet instrukcji pierwszej pomocy

15-03-2019Wyświetleń: 284

Pierwsza pomoc to sprawne i zorganizowane działanie, którego celem jest pomoc osobie, która uległa wypadkowi. Właściwe jej przeprowadzenie ma podstawowe znaczenie dla przeżycia poszkodowanego. Znacząco wpływa również na skuteczność dalszego przebiegu leczenia. Obowiązek udzielenia pierwszej pomocy spoczywa na każdej osobie, będącej świadkiem nieszczęśliwego zdarzenia. Osoba taka powinna postępować według poniższych wskazówek: dokonać oceny zdarzenia, wezwać fachową pomoc, usunąć czynnik działający na poszkodowanego, ocenić stan poszkodowanego (oddech, drożność dróg oddechowych, przytomność), ocenić jakich urazów doznał poszkodowany i udzielić pierwszej pomocy.

 
Przeczytaj całość

Szkolna apteczka wycieczkowa

12-03-2019Wyświetleń: 461
Plecakowa apteczka szkolna 1 doskonale sprawdzi się na wycieczce szkolnej, zielonej szkole oraz na różnych innych wyjazdach, szczególnie przeznaczonych dla dzieci. Wygodny plecak sprawia, że ręce pozostają zawsze wolne. Mocny materiał, z którego została wykonana apteczka nadaje jej wytrzymałość na rozdarcia oraz odporność na zawilgocenie. Mobilność oraz możliwość szybkiego dostępu do materiałów opatrunkowych to jej główne zalety. Zawartość przygotowana została zgodnie z niemiecką normą DIN 13164 PLUS, która obowiązuje w krajach Unii Europejskiej.
 
Przeczytaj całość

Stopki Mini Bamboo

08-03-2019Wyświetleń: 570
Stopki bambusowe Mini Bamboo z serii DeoMed stanowią ciekawą propozycję  na zbliżającą się wiosnę, jak również na lato. Zastosowana w nich przędza bambusowa została wzbogacona antygrzybiczą i antybakteryjną apreturą, która pomaga eliminować  chorobotwórcze drobnoustroje. Wykazuje również działanie antyzapachowe. Specjalnie opracowana konstrukcja skarpetek sprawia, że nie wywierają one ucisku, nie utrudniają krążenia krwi i nie powodują powstawania obrzęków. Zastosowany materiał jest wysoce elastyczny więc stopki bez problemu mogą być zakładane nawet na opuchnięte nogi. Wspomagają leczenie nadmiernej potliwości, nawracających zakażeń grzybiczych, atopowego zapalenia skóry czy też cukrzycy.  Brak szwów sprawia, że nie obcierają i nie podrażniają skóry stóp. Są bardzo miłe w dotyku i niezwykle przyjemnie się je nosi. Doskonale sprawdzają się na ciepłe dni.
Przeczytaj całość

Chusteczki odkażające QuickClean w praktycznym dozowniku

05-03-2019Wyświetleń: 168
Serdecznie polecamy jałowe gaziki, dzięki którym szybko można odkazić skaleczenie, zadrapanie, drobne zranienie. Czynność tę należy wykonać jak najszybciej, zanim nałożony zostanie plaster lub opatrunek. W dozowniku znajduje się 40 nasączonych sterylną wodą chusteczek. Bardzo wygodne rozwiązanie, proste w użyciu, Wystarczy wyjąć chusteczkę z dozownika, rozerwać opakowanie, a następnie oczyścić zranione miejsce, co uchroni przed zanieczyszczeniem oraz zakażeniem. Tego typu dozownik z gazikami można umieścić w ogólnodostępnym miejscu, w pobliżu stanowisk pracy, tak aby każdy pracownik miał do niego swobodny dostęp.
 
Przeczytaj całość

Żel dezynfekujący Hand Sanitizer

01-03-2019Wyświetleń: 293
Duża popularność żeli dezynfekujących Hand Sanitizer wynika z ich skuteczności oraz z wygody ich użycia. Małe, kompaktowe opakowanie żelu pozwala na zabranie go wszędzie. Doskonale sprawdza się w czasie podróży, wycieczek. Żele są niezastąpione  w momencie, gdy mamy utrudniony dostęp do wody oraz mydła. Umożliwiają wówczas zachowanie zasad higieny, myją i zwalczają zarazki. Dodatkowo poza właściwościami antybakteryjnymi dają natychmiastowe uczucie odświeżenia. Żel Hand zabija 99,9% bakterii, grzybów, wirusów ( w tym także H1N1/09, A-Virus, SARS, Adeno- i Rota-Virus, HBV/HCV/HIV) i zapobiega ich dalszemu rozprzestrzenianiu się.
 
Przeczytaj całość

Opatrunek hydrożelowy na twarz

26-02-2019Wyświetleń: 310
Twarz należy do tych części ciała człowieka, które należy szczególnie chronić przed następstwami oparzeń. Niezwykle skutecznym i bardzo wygodnym w stosowaniu jest specjalnie przygotowany opatrunek hydrożelowy, tworzący maskę twarzową o wymiarach 30cm x 40cm.  Opatrunek posiada otwory na nos, usta oraz oczy, dzięki którym pacjent może oddychać i mrugać powiekami. Wielkość opatrunku pozwala na zabezpieczenie również uszu oraz brody poszkodowanego. Prezentowany opatrunek umożliwia szybkie podjęcie najważniejszych działań, których wymaga doraźna pomoc osobie poparzonej, czyli schłodzenia poparzonego miejsca oraz ochrona rany przed zanieczyszczeniem i zakażeniem.
Przeczytaj całość

Celox - środek hemostatyczny

22-02-2019Wyświetleń: 505
Celox - środek hemostatyczny, którego działanie polega na zatrzymaniu wypływu krwi z uszkodzonych naczyń krwionośnych. Preparat występuje w postaci granulek, aplikatora oraz w formie opatrunków. Najszerszy zakres działania mają granulki, które można nasypać bezpośrednio na ranę. W szybki i prosty sposób można więc kontrolować krwawienie w przypadku skomplikowanych i głębokich ran. Działanie preparatu następuje szybko i w czasie zaledwie kilku minut od jego użycia możemy zaobserwować tworzenie się skrzepu. Środek nie przykleja się do rany i nie generuje dodatkowego ciepła.  Głębokie rany, np postrzałowe mogą być zaopatrywane przy pomocy preparatu celox w aplikatorze. Umożliwia on dotarcie preparatu do miejsc o trudnym dostępie, położonych głęboko i posiadających małe światło. Celox w formie aplikatora działa w warunkach hipotermii.
Przeczytaj całość

Śpiwór bakteriostatyczny

19-02-2019Wyświetleń: 294
Śpiwór bakteriostatyczny został uszyty z materiałów, które redukują rozwój drobnoustrojów. Dzieje się tak z powodu zastosowania specjalnej powłoki, zabezpieczonej antymikrologicznie przy wykorzystaniu jonów srebra. Jony srebra wykazują silne działanie toksyczne w stosunku do komórek bakteryjnych. Działanie to przebiega wielokierunkowo poprzez zaburzenie procesu oddychania, blokowanie transportu wewnątrzkomórkowego, hamowanie  procesu replikacji, co w efekcie przyczynia się do śmierci komórki oraz jej rozpadu. Bardzo istotną sprawą jest również brak zdolności do wytworzenie przez bakterie oporności na działanie jonów srebra.
 
Przeczytaj całość

Deska ortopedyczna do stabilizacji kręgosłupa oraz głowy

15-02-2019Wyświetleń: 509
Najczęstszymi zdarzeniami, w wyniku których może dojść do urazu kręgosłupa są upadki z wysokości, skoki do wody, czy też wypadki komunikacyjne. Złamanie kręgosłupa należy podejrzewać również u pacjentów, u których doszło do zranienia głowy. Podstawową zasadą w przypadku podejrzenia tego typu urazu jest unieruchomienie poszkodowanego w pozycji, która nie spowoduje nadmiernego zgięcia ani wyprostu kręgosłupa. Wszelkiego rodzaju wygięcia mogą doprowadzić do pogłębienia się powstałych urazów lub przerwania rdzenia kręgowego. Chorego należy umieścić na desce ortopedycznej i pod żadnym pozorem nie przekładać, aż do momentu dokładnego rozpoznania po badaniach przeprowadzonych w szpitalu.
Przeczytaj całość

Apteczka do małego biura

12-02-2019Wyświetleń: 322
Apteczka biurowa TOP 10 DIN 13164 PLUS w walizce, to idealna apteczka do małej przestrzeni biurowej. Jej niewielki rozmiar oraz specjalnie przygotowany stelaż, sprawiają, że bez większego problemu można ją zawiesić, nawet w niewielkim pomieszczeniu. Stelaż został tak przygotowany, żeby apteczkę było można szybko zdjąć, w razie potrzeby użycia jej w innym miejscu. Plastikowa walizka została wyposażona w uchwyt ułatwiający przenoszenie apteczki. Wyposażenie jest zgodne normą DIN 13164 PLUS i posiada 5-letni okres ważności. Prezentowana apteczka może stanowić ochroną pracowników sklepu, biura, sprawdzi się również w zastosowaniu domowym.
Przeczytaj całość

Plastry hydrokoloidowe na otarcia i odciski

05-02-2019Wyświetleń: 482
Zestaw wodoodpornych plastrów hydrokoloidowych Comfort Plus stanowi idealne  rozwiązanie w przypadku powstałych na skórze pęcherzy, otarć czy też odcisków. Praktyczne, skuteczne i sprawdzone. Plastry doskonale zabezpieczają zranione miejsce przed dodatkowym podrażnieniem, np. w przypadku pęcherzy powstałych na stopie, chronią przed uciskiem wywoływanym przez obuwie oraz dość dokuczliwym bólem. W trakcie wędrówki po prostu umożliwiają dalsze chodzenie. Bardzo dobrze przylegają do skóry, stanowiąc ochronę również przez zamoczeniem.
Przeczytaj całość

Zestaw PSP R1 z kompletem szyn i deską ortopedyczną, wersja ekonomiczna

01-02-2019Wyświetleń: 535
Polecamy praktyczny i funkcjonalny zestaw PSP-R1 przygotowany w wersji ekonomicznej, w zestawie z butlą stalową o pojemności 3l oraz stazą taktyczną typu CAT. Zestaw tego typu daje możliwość udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym na miejscu zdarzenia, z zachowaniem procedur ratowniczych oraz dokumentowaniem prowadzonych działań. Niezwykle ważna w tego typu działaniach jest specjalna konstrukcja torby, która zapewnia bardzo szybki dostęp do całego znajdującego się wewnątrz wyposażenia. Skład wyposażenia jest zgodny z wytycznymi Komendy głównej Państwowej Straży Pożarnej.
Przeczytaj całość

Manekin AmbuMan Basic

29-01-2019Wyświetleń: 211
Manekin AmbuMan Basic to praktyczny tors o wadze 6kg, który dzięki dobrze oznakowanym miejscom orientacyjnym umożliwia naukę prawidłowego naklejenia elektrod oraz użycia AED. Dzięki zastosowanemu unikalnemu systemowi higieny, osoby użytkujące fantom nie są narażone na zakażenia krzyżowe. Podczas wdmuchiwania powietrza napotyka się na naturalny opór klatki piersiowej, co uczyni naukę bardziej realną. Specjalnie wbudowany wskaźnik umożliwia monitorowanie prawidłowej głębokości z jaką uciskana jest klatka piersiowa oraz nadzorowanie wykonywanego oddechu.

 
Przeczytaj całość

Ciśnieniomierz nadgarstkowy BC 58

18-01-2019Wyświetleń: 244
Nadgarstkowy ciśnieniomierz Beurer BC 58 to wygodny, kompaktowy model, który cieszy się dobrymi opiniami użytkowników. Aparat został wyposażony w bardzo duży wyświetlacz XXL, niezwykle czytelny, z możliwością sterowania w sposób dotykowy. Prosta, szybka obsługa ciśnieniomierza oraz jego małe wymiary czynią go idealnym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują. Na uwagę zasługuje dodatkowo samo wykonanie aparatu oraz jego prosta, elegancka i nowoczesna forma. Ciśnieniomierz dokonuje pomiaru w sposób automatyczny. Podaje zmierzoną wartość ciśnienia krwi oraz tętna. Dla wygodny użytkownika został wyposażony w pamięć dla dwóch osób, po 60 pomiarów.
Przeczytaj całość

Młotek do zbijania szyb i cięcia pasów

15-01-2019Wyświetleń: 510
Wyposażenie samochodu można podzielić na obowiązkowe lub nieobowiązkowe, o czym decydują przepisy prawa oraz na przydatne lub mało przydatne pod kątem użyteczności. Należy przy tym pamiętać, że niektóre przedmioty warto jest posiadać, ale niekoniecznie mieć okazję do ich użycia. Do tego typu wyposażenia należą między innymi: apteczka, gaśnica, koło zapasowe, czy właśnie (opisywany w niniejszym artykule) młotek do zbijania szyb i cięcia pasów. Dobrze byłoby nigdy nie znaleźć się w sytuacji, gdy przedmioty te okażą się potrzebne, jednak nigdy nie wiadomo, co może spotkać nas na drodze. Warto zatem bezzwłocznie wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, gdyż w momencie nagłego zagrożenia życia, zdrowia lub mienia, nie będzie już czasu aby się doposażyć.
Przeczytaj całość

Apteczka Medi Sport typ B

28-12-2018Wyświetleń: 399
Apteczka stanowi zestaw materiałów opatrunkowych dobranych w taki sposób, aby możliwe było udzielenie pierwszej pomocy każdej potrzebującej osobie. Co więc powinno się w niej znajdować? Podstawowymi artykułami są bandaże dziane oraz elastyczne, najlepiej w kilku rozmiarach, zestawy plastrów oraz mocujące przylepce. Nie może w niej zabraknąć również jałowych kompresów. Niezbędna jest chusta trójkątna, ustnik do sztucznego oddychania, koc termiczny, nożyczki, gaziki dezynfekujące oraz rękawiczki ochronne. Dobrze, jeśli w apteczce znajduje się również opatrunek na oko czy opatrunek na oparzenia.
Przeczytaj całość

Komora inhalacyjna dla dziecka

21-12-2018Wyświetleń: 529
Komora do inhalacji Intec Spiro Kid, została przeznaczona do wziewnego podawania lekarstw. Jej stosowanie poprawia efektywność zabiegu, a tym samym przyczynia się do znacznego zwiększenia  skuteczności terapii. Prezentowana tuba inhalacyjna jest przeznaczona dla najmłodszych pacjentów. W zestawie znajdują się dwa rozmiary maseczek więc inhalacje można przeprowadzać zarówno u niemowląt, jak również starszych dzieci.
Przeczytaj całość

Zestaw Pierwszej Pomocy typu A w praktycznej torbie

07-12-2018Wyświetleń: 362
Serdecznie polecamy zestaw pierwszej pomocy typu A, skompletowany w niezwykle funkcjonalnej i praktycznej torbie. Dla wygody użytkownika torba została wyposażona w 6 otwartych kieszeni oraz 10 uchwytów gumowych. Posiada również dużą, zamykaną na zamek, przezroczystą kieszeń. W części tylnej zaprojektowano dodatkową zasuwaną kieszeń. Dwa rodzaje uchwytów (do trzymania w ręku oraz przewieszenia przez ramię) zapewniają wygodne jej przenoszenie.
Przeczytaj całość

Apteczka plecakowa szkolna 1

04-12-2018Wyświetleń: 370
Praktyczna apteczka przygotowana z myślą o wycieczkach szkolnych, zielonych szkołach oraz wszelkiego rodzaju wyjazdach, które są organizowane dla dzieci. Wygodny plecak sprawia, że można ją nosić na plecach, mając zawsze wolne ręce. Mocny materiał, z którego został uszyty plecak jest niezwykle wytrzymały na rozdarcia oraz odporny na zawilgocenie. Jego ogromną zaletą jest mobilność i możliwość szybkiego dostępu do materiałów opatrunkowych. Zawartość przygotowana została zgodnie z niemiecką normą DIN 13164 PLUS, która obowiązuje w krajach Unii Europejskiej. Prezentowana apteczka gwarantuje profesjonalne zabezpieczenie medyczne.
Przeczytaj całość

Czujnik czadu

27-11-2018Wyświetleń: 597

Tlenek węgla powstaje jako wynik niepełnego spalania paliw opałowych, wśród których najczęściej stosowanymi są drewno, oleje, gaz oraz węgiel. Jest bardzo niebezpieczny, gdyż truje po cichu; nie można go wyczuć, nie ma zapachu, nie ma smaku, jest niewidoczny. Czad bardzo szybko rozprzestrzenia się w powietrzu. Wykazuje znacznie większe powinowactwo do hemoglobiny aniżeli tlen. Bardzo szybko wchodzi z nią w połączenie, w wyniku czego staje się ona niezdolna do przenoszenia tlenu. Zatrucie tlenkiem węgla prowadzi do niedotlenienia organizmu i nieodwracalnych zmian w układzie nerwowym, a w rezultacie do śmierci organizmu.

Przeczytaj całość

Kompres do terapii zimnem oraz ciepłem

21-11-2018Wyświetleń: 240
Serdecznie polecamy mały, a przy tym niezwykle praktyczny kompres przeznaczony do terapii ciepłem oraz zimnem. Kompres tego typu warto mieć w domu. Wykonany jest z materiału przyjaznego i bezpiecznego dla skóry. Inwestycja jest jednorazowa, gdyż można go używać niezliczoną ilość razy, zawsze gdy tylko zajdzie taka potrzeba. A zastosowań jest bardzo wiele. Kompres okaże się bardzo pomocny w przypadku nagłego bólu zęba, bólów głowy. Świetnie sprawdzi się w przypadku oparzenia, przyniesie ulgę po ugryzieniach owadów. Zawarty wewnątrz kompresu specjalny żel zapewnia długi okres schładzania oraz ogrzewania.
Przeczytaj całość

Plastry na odciski i drobne skaleczenia

20-11-2018Wyświetleń: 386
Drobne skaleczenia, otarcia, odciski w postaci drobnych pęcherzy na dłoniach i stopach, to nic innego jak tylko efekty zmagania się z codziennością. Powstają w wyniku różnych zdarzeń: przy pracy biurowej (np. przez zacięcie się papierem), podczas uprawiania sportu, w trakcie prac remontowo-budowlanych, wywołuje je także ucisk nierozchodzonych butów. Sposobów na nabawienie się tego typu ran jest naprawdę sporo i długo można by je wymieniać. Zazwyczaj dla otarć, odcisków i drobnych skaleczeń nie podejmuje się większych działań zaradczych, jak tylko przemycie rany i pozostawienie jej do wygojenia. Wielokrotnie jednak przeróżne skaleczenia i odciski, nim się nie wygoją, powodują spory dyskomfort w dalszej pracy. Stosowanie zwykłych plastrów, np. na dłoniach, powoduje, że opatrunek szybko się odkleja, chociażby od wody, gdy myjemy ręce. Zwykłe plastry z gazą nie dają też właściwego ukojenia przed dalszym bólem, szczypanie, uczuciem ucisku lub pieczeniem. Warto także zauważyć, iż dobry opatrunek powinien sprzyjać gojeniu się rany, a nie tylko zabezpieczać ją przed czynnikami zewnętrznymi.
Przeczytaj całość

Carocelle Lycopene skuteczny w walce ze stresem oksydacyjnym

16-11-2018Wyświetleń: 385
Polecamy nowej generacji suplement diety zawierający likopen o bardzo wysokiej biodostępności. Ten aktywny biologicznie związek należy do karotenoidów, będących naturalnymi przeciwutleniaczami. Likopen chroni organizm przed stresem oksydacyjnym oraz jego konsekwencjami. Zwalcza wolne rodniki, które przyczyniają się do szybszego starzenia się naszej skóry. Nadaje skórze świeży, gładki, młody wygląd. Zmniejsza również ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów, poprawia funkcjonowanie układu krążenia, a u kobiet po menopauzie obniża ryzyko osteoporozy.
 
Przeczytaj całość

Ampularium

13-11-2018Wyświetleń: 341
Polecamy ampularium 60, które umożliwia  bezpieczny transport ampułek. To praktyczne ampularium jest przygotowane do przechowywania 60 fiolek z lekami.  Niewielkie rozmiary sprawiają, że bez problemu zmieści się do torby lekarza, ratownika, czy też do torby pielęgniarskiej. Umieszczone w jego wnętrzu specjalne gumki służą do przytrzymania  ampułek, uniemożliwiają ich przemieszczanie się, chronią przed uszkodzeniem oraz pomagają w zachowaniu niezbędnego porządku.
Przeczytaj całość

Poduszka wspomagająca leczenie chrapania

09-11-2018Wyświetleń: 347
Chrapanie wynika z utrudnionego przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Odgłosy chrapania powstają na skutek drgania podniebienia miękkiego oraz języczka, do których dochodzi w czasie wydechu powietrza. W większości przypadków chrapanie jest niegroźne dla zdrowia, a jedynie męczące dla otoczenia. Może być tak głośne, że utrudnia lub uniemożliwia spanie pozostałym członkom rodziny. 
Przeczytaj całość

Poduszka do spania Shell

06-11-2018Wyświetleń: 520
Sen odgrywa bardzo dużą rolę w procesie regeneracji organizmu.  Brak snu znaczącą pogarsza naszą kondycję psychiczną, powoduje spadek koncentracji, zmniejsza odporność na stres. Niewyspany człowiek ma również gorszą kondycję fizyczną i jest bardziej podatny na choroby. Dlatego właśnie o dobry sen powinniśmy zadbać w szczególny sposób. Jest on pewnego rodzaju inwestycją w dobry przebieg kolejnego dnia, a nawet całego naszego życia.
Przeczytaj całość

Rękawice nitrylowe bezpudrowe

30-10-2018Wyświetleń: 354
Nitrylowe rękawice sempercare to doskonałej jakości produkt w atrakcyjnej cenie. Wykonane zostały z  kauczuku butadienowo-nitrylowego, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną. Ogromną zaletą tego materiału jest też użytkowość, bez problemu można je szybko zakładać na ręce oraz zdejmować z rąk. Znakomicie sprawdzają się w podczas wykonywania różnych czynności. Dobrze przylegają do dłoni, przez co pracuje się w nich bardzo sprawnie i komfortowo. Rękawiczki tego typu nie wywołują ucisku, który mógłby powodować zmęczenie dłoni. Są niepodatne na działanie tłuszczy i chemikaliów. Stanową barierę ochronną przed kontaktem z chorobotwórczymi mikroorganizmami. Można ich używać w kontakcie z żywnością.
Przeczytaj całość

Fantom starszej osoby do nauki zabiegów pielęgnacyjnych oraz pielęgniarskich

26-10-2018Wyświetleń: 493
Opieka nad starszą osobą wiąże się z szeregiem czynności, które wymagają dużego zaangażowania, empatii, a przede wszystkim właściwego przygotowania. Wraz ze starzeniem się organizmu pojawia się szereg ograniczeń. Są to między innymi ograniczenia ruchowe, osłabienie zmysłów, zaburzenia pamięci. Często w dużym stopniu komplikują one, a w trudniejszych przypadkach całkowicie uniemożliwiają wykonywanie nawet zwykłych, prostych codziennych czynności. U osób starszych często pojawiają się schorzenia wymagające podawania leków, czy też bardziej specjalistycznego postępowania. Fantom do nauki czynności pielęgniarskich ma umożliwić przyszłym opiekunom profesjonalne przygotowanie się do wykonywanej pracy. Z tego względu jest polecany wszystkim osobom, które przygotowują się do objęcia stanowiska w domu opieki, domu pomocy społecznej, w których będą zajmować się pacjentami geriatrycznymi.
Przeczytaj całość

Ciśnieniomierz naramienny Beurer BM 45

23-10-2018Wyświetleń: 501
Bardzo nowoczesny, niezwykle lekki ciśnieniomierz o ergonomicznym kształcie. Charakteryzuje go estetyczne wykonanie i proty design. Obsługa odbywa się przy pomocy jednego przycisku, który został umieszczony w dolnej części urządzenia, bezpośrednio pod dużym i czytelnym wyświetlaczem. Ciśnieniomierz umożliwia wykonanie pomiaru ciśnienia krwi oraz tętna. W momencie zaistniałych zaburzeń rytmu pojawia się stosowne ostrzeżenie. Zmierzone wartości są przedstawione również w postaci graficznej. Szeroki, łatwy do założenia mankiet posiada rzep na całej szerokości, dzięki czemu po założeniu nie zsuwa się z ramienia.
Przeczytaj całość

Igła BIG dla dorosłych, igła BIG dla dzieci

19-10-2018Wyświetleń: 537
Polecamy automatyczne urządzenia do wykonywania wkłuć doszpikowych, igły BIG przeznaczone dla dorosłych oraz igły BIG przeznaczone dla dzieci poniżej 12 roku życia. Urządzenia nieodzowne w przypadku, gdy tradycyjny sposób dojścia do naczyń obwodowych jest utrudniony lub niemożliwy. Igły umożliwiają szybki i łatwy dostęp naczyniowy poprzez szpik kostny, bezpieczny, bez bezpośredniego kontaktu z krwią. Dzięki zastosowaniu igły BIG możliwe jest szybkie działanie w przypadku resuscytacji, w przypadku wstrząsu, podanie płynów, podanie niezbędnych leków oraz przetoczenie krwi. Igła BIG jest więc jest doskonałą opcją nieudanych prób kaniulacji naczynia w sytuacjach zagrożenia życia zarówno osób dorosłych, jak również dzieci.
Przeczytaj całość

Ssak Hersil V7 b emergency, ssak elektryczny

16-10-2018Wyświetleń: 481
Serdecznie polecamy przenośny ssak elektryczny, którego przeznaczeniem jest odsysanie wszelkiego rodzaju wydzielin. Doskonale sprawdza się w ratownictwie medycznym, jak również na oddziałach szpitalnych. Ssak jest wygodny w obsłudze i łatwy w transporcie. Charakteryzuje go cicha praca. Jego ogromną zaletą jest możliwość zamiennego zastosowania zbiornika o większej pojemności, wynoszącej 1,7l.
Przeczytaj całość

Szyny Kramera w powleczeniu, z praktycznym pokrowcem

12-10-2018Wyświetleń: 189
Zastosowanie szyn Kramera to prosty i praktyczny sposób na unieruchomienie kończyn w przypadku złamań, zwichnięć tudzież innych uszkodzeń, wymagających wykonania tego rodzaju czynności. Ogromną zaletą szyn Kramera jest możliwość łatwego ich formowania i dopasowania do zabezpieczanej kończyny. Dodatkwo postać metalowej drabinki nadaje im lekkość.
Przeczytaj całość

Neseser pielęgniarki, torba z wyposażeniem

09-10-2018Wyświetleń: 550
Praktyczna torba, która została wyposażona zarówno w uchwyt do przenoszenia w ręku, jak i pasek służący do przerzucenia przez ramię. Prezentowany neseser zawiera sprzęt niezbędny w pracy pielęgniarki. Zastosowane nowoczesne rozwiązania w samej konstrukcji torby, jak również użytym do jej wykonania materiale, stanowią gwarancję trwałości oraz wygodnego użytkowania. Najważniejszymi jego atrybutami są właściwości termoplastyczne, zwiększona wytrzymałość mechaniczna oraz odporność na działanie wielu rozpuszczalników. W składzie torby znajduje się sprzęt służący do wykonania iniekcji, przetaczania płynów infuzyjnych, płukania pęcherza moczowego lub przetoki oraz wykonania opatrunków i niezbędnych zabiegów. W komplecie jest również praktyczne ampularium, przygotowane do bezpiecznego przechowywania i transportu 60 ampułek z lekami.
Przeczytaj całość

Opatrunki Aqua Gel, opatrunki hydrożelowe

03-10-2018Wyświetleń: 475
Serdecznie polecamy specjalistyczne opatrunki Aqua Gel, których struktura została opracowana w sposób zapewniający wytrzymałość mechaniczną, niezbędną elastyczność, zdolności absorpcyjne, wilgotne środowisko oraz przezroczystość. Opatrunki tego typu to świetne i niezastąpione rozwiązanie w przypadku zaopatrywania i leczenia ran oparzeniowych, odleżyn oraz owrzodzeń skóry, a także otarć. Ogromną zaletą opatrunków Aqua Gel jest ich łatwa aplikacja. Po wyjęciu z foremki można je umieścić na powierzchni rany dowolną stroną. Ważny jest jedynie dobór hydrożelu w rozmiarach, które odpowiadają wielkości rany.
Przeczytaj całość

Olejek lawendowy

02-10-2018Wyświetleń: 195
Olejek lawendowy jest niezwykle ceniony ze względu na szereg właściwości zdrowotnych. Masaże z jego udziałem pomagają wyregulować pracę gruczołów łojowych, wspomagają walkę z cellulitem poprzez poprawę procesów metabolicznych zachodzących w komórkach skóry: lepsze jej ukrwienie, szybsze i skuteczniejsze usuwanie toksyn. Dobrze znane jest również relaksujące działanie olesku lawendowego. Łagodzi napięcia, zmniejsza stres i ułatwia zasypianie.
Przeczytaj całość

Fantom Basic Buddy

28-09-2018Wyświetleń: 352
Fantom Basic Buddy to bardzo prosty model, służący do nauki technik udzielania pierwszej pomocy. Jego ogromną zaletą jest atrakcyjna cena. Prosta budowa gwarantuje bezusterkowość fantomu. Model może być z powodzeniem używany przez dłuższy okres czasu. Świetnie sprawdza się na szkoleniach, jest lekki i poręczny więc nie sprawia problemów w czasie transportu. Szybko można go złożyć bezpośrednio przed rozpoczęciem ćwiczeń.
Przeczytaj całość

Postępowanie w przypadku pożaru - instrukcja

25-09-2018Wyświetleń: 485
Praktycznie w każdym miejscu może dojść do pożaru. Jego przyczyny mogą być naturalne, np. wyładowanie elektryczne podczas burzy. Mogą też być wynikiem niedociągnięć w wykonaniu, czy też eksploatacji instalacji elektrycznych, nie przestrzegania przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej oraz umyślnego albo przypadkowego zaprószenia ognia. Niezwykle istotną sprawą jest, aby w momencie zauważenia pożaru podjąć szybkie i właściwe działanie, rozpocząć ewakuację oraz zawiadomić odpowiednie służby.
Przeczytaj całość

Osobisty zestaw pierwszej pomocy, praktyczna apteczka

21-09-2018Wyświetleń: 330
Osobisty zestaw pierwszej pomocy w niedużej saszetce, którą można nosić przypiętą do paska, to dobre rozwiązanie na różne wycieczki i wędrówki, a także rajdy rowerowe. Apteczka gwarantuje najbardziej podstawowe  zabezpieczenie medyczne. Ze względu na nieduży rozmiar można ją nosić przy sobie. Jest więc zawsze dostępna i zawsze pod ręką. W celu nadania apteczce ładniejszego, estetycznego wyglądu oraz dodatkowego zwiększenia trwałości  materiału, saszetka została wzmocniona przy wykorzystaniu kedry.  Dzięki temu jej kształt pozostanie taki sam,  nawet po dłuższym czasie używania.
Przeczytaj całość

Inhalator Rossmax Piesek

18-09-2018Wyświetleń: 519
Rossmax NB60 Piesek to mały inhalator tłokowy o bardzo przyjaznym wyglądzie. Sprzęt został zaprojektowany specjalnie z myślą o najmłodszych użytkownikach, czyli o dzieciach. Sympatyczny wygląd uprzyjemni przebieg inhalacji i zmniejszy strach czy też niechęć do tego zabiegu. Inhalator Jest cechuje lekkość i poręczność. Można go używać nie tylko w domu, ale również zabierać na wszelkiego rodzaju wyjazdy z dziećmi.
Przeczytaj całość

Maska przeciwpyłowa, antysmogowa

14-09-2018Wyświetleń: 350
Maski chroniące przez smogiem i pyłem stają się coraz popularniejsze, ponieważ skutecznie zabezpieczają organizm przed oddziaływaniem czynników zanieczyszczających nasze środowisko. A czynników tego rodzaju pojawia się w powietrzu coraz więcej. Bardzo niepokojące są dane prezentowane przez WHO. Według nich aż ponad połowa z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej to miasta, które znajdują się właśnie w Polsce. Zanieczyszczenia występują głównie na wysokości do 40 metrów od ziemi. Ich gromadzeniu się sprzyja ścisła zabudowa, która utrudnia rozwiewanie się zanieczyszczeń.
Przeczytaj całość

Apteczka A-400/Z, wyposażenie DIN 13164

11-09-2018Wyświetleń: 155
Apteczka naścienna A-400/Z to apteczka średniej wielkości, która wewnątrz posiada profesjonalne wyposażenie.  Wbudowany zamek chroni przed dostępem osób nieupoważnionych do jej wnętrza, pozwalając na pełną kontrolę zawartości tylko przez wyznaczone osoby. Apteczka jest przystosowana do zawieszenia na ścianie. Wisząc w dobrze oznakowanym i łatwo dostępnym miejscu, doskonale spełnia swoją funkcję i umożliwia szybkie oraz profesjonalne udzielenie pierwszej pomocy .
Przeczytaj całość

Brelok z grupą krwi i kartą ICE

07-09-2018Wyświetleń: 505
Wszelkie informacje dotyczące stanu zdrowia poszkodowanego, alergii, jak również przyjmowanych na stałe leków są niezwykle istotne dla ratowników. Tego typu informacje najszybciej można uzyskać poprzez kontakt z najbliższymi członkami rodziny, bądź najbardziej zorientowaną osobą. Serdecznie polecamy brelok z grupą krwi. W zestawie z breloczkiem znajduje się specjalna karta I-C-E In, Case of Emergency, na którą wpisuje się imię i nazwisko oraz numer telefonu osoby, do  której należy dzwonić w nagłym wypadku.
Przeczytaj całość

Czekolada Esthechoc w walce ze starzeniem się skóry

04-09-2018Wyświetleń: 311
Zdrowa, ładna i zadbana skóra to efekt nie tylko dobrych kosmetyków, ale przede wszystkim dbania o zdrowie całego organizmu. Bardzo ważny jest efektywny odpoczynek, który pomaga się zregenerować, stosowanie właściwej diety oraz unikanie stresu. Trzeba zwrócić uwagę na to żeby dieta była wzbogacona we wszystkie niezbędne dla zdrowia minerały, witaminy, jak również substancje aktywne.

 
Przeczytaj całość

Kamizelka KED

31-08-2018Wyświetleń: 337
Zadaniem kamizelki krótkie unieruchomienie kręgosłupa jest unieruchomienie głowy, szyi oraz kręgosłupa w czasie wydobywania osoby poszkodowanej z miejsc o utrudnionym dostępie. Kamizelka tego typu jest niezastąpiona w przypadku, gdy przestrzeń do działania jest bardzo ograniczona. Kamizelka została zaprojektowana w taki sposób, aby dobrze przylegała do ciała, a jednocześnie nie utrudniała swobodnego dostępu do klatki piersiowej. Dzięki wyposażeniu w regulowane pasy kamizelka znajduje zastosowanie w przypadku kobiet ciężarnych oraz dzieci.
 
Przeczytaj całość

Postępowanie w przypadku oparzeń ciała

24-08-2018Wyświetleń: 194
Oparzenia są zjawiskiem powszechnym, a dochodzi do nich najczęściej w domu oraz w miejscu pracy. W większości są one stosunkowo nieznaczne pod względem głębokości i rozległości, ale to nie jedyne kryterium świadczące o stopniu zagrożenia, jakie powodują. Istotna jest bowiem także część ciała, która uległa oparzeniu oraz czynnik, który je spowodował. Dodatkowo szczególnie wrażliwe na skutki oparzeń są dzieci oraz osoby starsze.
Przeczytaj całość

Ssak mechaniczny ręczny Res-Q-Vac

21-08-2018Wyświetleń: 536
Celem stosowania ssaka mechanicznego Res-Q-Vac jest udrożnienie dróg oddechowych pacjenta poprzez odessanie zalegających w nich płynów, takich jak krew, śluz, ślina, itp. Bardzo często jest to treść żołądkowa, która nie tylko utrudnia wymianę gazową, ale również podrażnia delikatny nabłonek oddechowy. Dlatego nieodzownym elementem pierwszej pomocy jest jak najszybsze jej usunięcie.
Przeczytaj całość

Kompresy do terapii ciepłem i zimnem

17-08-2018Wyświetleń: 311
Kompresy ciepło/zimno są wygodne w stosowaniu, niezwykle praktyczne ze względu na możliwość wielokrotnego użytku. Tego typu kompresów nie może zabraknąć w domu, gdyż ich zastosowanie jest niebywale szerokie. Doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku nagłego urazu i konieczności szybkiego schłodzenia, jak również wtedy, gdy konieczne jest rozgrzanie bolącego miejsca. Materiał, z którego wykonano kompres jest przyjazny dla skóry i pozostaje miękki nawet po zamrożeniu do temperatury - 20 st.C. Jeśli chcemy zastosować terapię zimnem wystarczy schłodzić go w zamrażarce. Natomiast gdy chcemy żeby działał rozgrzewająco, należy podgrzać go mikrofalówce lub w wodzie. Swoją temperaturę kompresy utrzymują przez 30 minut.
Przeczytaj całość

Apteczka classic DIN 13164 PLUS, apteczka do samochodu

14-08-2018Wyświetleń: 346
Niewielka, praktyczna apteczka do samochodu z instrukcją udzielania pierwszej pomocy to ciekawa propozycja dla każdego kierowcy. Serdecznie polecamy jej zakup wszystkim przemierzającym drogi Unii Europejskiej. Apteczka jest wyposażona zgodnie normą DIN 13164 PLUS, w swoim składzie posiada ustnik do sztucznego oddychania. Wodoodporna tkanina, z której została uszyta saszetka stanowi doskonałą ochronę przed dostępem wilgoci. Umieszczony w tylnej części saszetki rzep daje możliwość bezpiecznego przechowywania apteczki w samochodzie, w pobliżu kierowcy.
Przeczytaj całość

Komora do inhalacji

10-08-2018Wyświetleń: 514
Intec Spiro Kid, to praktyczna i z całą pewnością godna polecenia tuba do inhalacji.  Służy do wziewnego podawania leków. Stosowanie tego typu komory poprawia efektywność zabiegu oraz skuteczność terapii, gdyż większa ilość leku trafia do układu oddechowego. Komora inhalacyjna przeznaczona jest dla najmłodszych pacjentów, a dzięki maseczkom w dwóch rozmiarach, może być używana do inhalacji zarówno niemowląt, jak również dzieci starszych.

 
Przeczytaj całość

Obuwie z naturlanymi kamieniami - zdrowotny masaż stóp

07-08-2018Wyświetleń: 516
Serdecznie polecamy obuwie zdrowotne do masażu stóp.  Idealne dla osób, które mają problemy z krążeniem, które często skarżą się marznące, zimne dłonie oraz stopy. Buty doskonale sprawdzą się również w przypadku problemów ze snem, przy bólach mięśniowych i stawowych oraz bólach głowy. W naturalny sposób wspomagają regenerację organizmu, oczyszczając go z zalegających toksyn.
Przeczytaj całość

Taśma do kinesiotapingu do stosowania na haluks

03-08-2018Wyświetleń: 374
Haluks, czyli koślawy paluch to zwyrodnienie stawu, które   prowadzi do zniekształcenia stopy. W cięższych przypadkach powstały stan zapalny oraz ból przyczyniają się do trudności w chodzeniu. Duże zniekształcenia skutkują problem w doborze obuwia, które bardzo często wywołuje ucisk na zmienione chorobowo miejsce na stopie. Powoduje to podrażnienia i otarcia skóry.
Przeczytaj całość

Wyprofilowana poduszka Seat Cushion

31-07-2018Wyświetleń: 201
Poduszka SEAT Cushion to nowość w naszym sklepie. Została wykonana z leniwej pianki termoaktywnej o dwóch gęstościach (wewnętrzna 80 kg/m3 oraz zewnętrzna 110 kg/m3), co umożliwia jej dobrze dopasować się do kształtu ciała. SEAT Cushion pomaga zachować właściwą postawę w czasie siedzenia. Wymusza anatomiczne i wygodne ułożenie kręgosłupa,  powodując jego odciążenie i niwelując dolegliwości bólowe, które powstają na skutek zmęczenia długotrwałym przebywaniem w pozycji siedzącej.
Przeczytaj całość

Zestaw ratownictwa OSP-R1

24-07-2018Wyświetleń: 213
Właściwe wyposażenie jednostek ratunkowych w sprzęt medyczny oraz niezbędne materiały opatrunkowe daje możliwość udziału w akcjach ratowniczych. Zestaw Ratownictwa Medycznego OSP R1 jest dedykowany jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej, stanowi również wyposażenie samochodów operacyjnych PSP.  Zawarty wewnątrz sprzęt umożliwia profesjonalne udzielenie niezbędnej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku różnych zdarzeń losowych.
Przeczytaj całość

Hydrożele na oparzenia

17-07-2018Wyświetleń: 352
W skutek działania na ciało wysokiej temperatury dochodzi jego poparzenia. Źródłem może być wrząca woda, ogień, chemikalia, para wodna, łuk elektryczny. W zależności od rozległości obszaru ciała, który został poparzony, oparzenia dzielimy na lekkie, średnie oraz ciężkie. W zależności od głębokości, na jakiej uszkodzona została tkanka skórna, mamy do czynienia z 4-stopniową skalą poparzeń. Oparzenia I stopnia dotyczą jedynie warstwy naskórka. Towarzyszy im zaczerwienienie oraz ból. Miejsce poparzenia goi się dosyć szybko, bo już w ciągu kilku dni, nie pozostawiając blizn.
Przeczytaj całość

Apteczka szkolna 1

13-07-2018Wyświetleń: 517
Apteczka szkolna 1 w formie praktycznego plecaczka stanowi ciekawą propozycję na każdą wycieczkę. Zapewnia bezpieczeństwo wszystkich uczestników, gwarantując możliwości podjęcia szybkiego działania w razie  nieprzewidzianego wypadku. Apteczka jest nieduża i lekka. Można ją wygodnie przenosić na plecach. Wodoodporna tkanina, z której jest wykonany plecak dobrze chroni zawartość apteczki przed wilgocią oraz przed deszczem. Apteczka szkolna 1 została przygotowana zgodnie z normą DIN 13164 PLUS.
Przeczytaj całość

Pomarańczowo-cynamonowy olejek do masażu

10-07-2018Wyświetleń: 506
Występujący u dużej liczby kobiet cellulit, to wynik odkładania się produktów metabolizmu w komórkach tłuszczowych. W wyniku tego procesu komórki tłuszczowe zwiększają swoją objętość, a pod skórą widoczne są nieregularne zgrubienia. Problem pojawia się u kobiet w różnym wieku. Lokalizuje się głównie na udach i pośladkach, może jednak występować również na brzuchu czy też na ramionach. Jego przyczyny nie są do końca ustalone. Do rozrostu tkanki tłuszczowej przyczyniają się zaburzenia hormonalne i nadmiar estrogenów w organizmie. W dużej mierze przyczynami znacznego przyspieszenia i zaostrzenia tego procesu są: brak aktywności fizycznej, spożywane w dużych ilościach używki, takie jak kawa, alkohol, papierosy. Nie bez wpływu pozostają konserwanty zawarte w jedzeniu, spożywanie dużych ilości węglowodanów i soli, korzystanie z fast foodów.
Przeczytaj całość

Defibrylator Primedic Heartsave AED

06-07-2018Wyświetleń: 481
Nagłe zatrzymanie krążenia stanowi ogromne zagrożenie dla życia człowieka. Szansę przeżycia zwiększa szybka defibrylacja. Niestety jej skuteczność spada z każdą upływającą minutą o 7-10%. Dlatego w miejscach publicznych dostęp do defibrylatorów musi być bezproblemowy. Ważne jest również właściwe i bardzo wyraźne ich oznakowanie. Defibrylator jest urządzeniem medycznym, które działając na mięsień sercowy stałym prądem, o odpowiednio dobranej energii, powoduje wytłumienie chaotycznych i bezproduktywnych impulsów elektrycznych nadając sercu prawidłowy rytm. AED umieszczane w miejscach publicznych są lekkie, łatwe do przenoszenia, mają zdolność analizy rytmu, na podstawie której decydują o konieczności defibrylacji, same dobierają poziom energii, wyposażone są w elektrody łatwe do zastosowania oraz komunikaty głosowe, które pomagają osobie nie posiadającej medycznego wykształcenia i nie będącej ratownikiem.

 
Przeczytaj całość

Brayden, zestaw fantom i defibrylator

03-07-2018Wyświetleń: 187
Fantom Brayden jest wyposażony w diody, które pomagają określić stopień prawidłowości wykonywanych ćwiczeń. Manekin występuje w dwóch wersjach: ze wskaźnikami w kolorze białym oraz ze wskaźnikami w kolorze czerwonym. Jest bardzo nowoczesny i dobrze sprawdza się w czasie zajęć z RKO. Zastosowana w nim technologia zwiększa żywotność baterii, a tym samym daje możliwość dłuższego użytkowania sprzętu, bez konieczności jej wymiany. Prawidłowe wykonanie czynności ratunkowych potwierdzane jest za pomocą świecących diod więc każdy użytkownik w łatwy sposób może ocenić efekty swoich działań. Polecamy fantom w zestawie szkoleniowym z prostym w obsłudze defibrylatorem treningowym MED PAD.
 
Przeczytaj całość

Apteczka do samochodu, apteczka samochodowa AS III

29-06-2018Wyświetleń: 485
Apteczka samochodowa nie stanowi obowiązkowego wyposażenia pojazdu, w myśl polskiego prawa drogowego. Należy jednak pamiętać, że obowiązek udzielenia pierwszej pomocy ofiarom wypadku (osobom rannym) spoczywa na kierowcy. Nie trzeba zatem chyba nikogo przekonywać, że warto wozić ze sobą odpowiednie wyposażenie medyczne albowiem trudno jest udzielić pomocy bez apteczki. Ponadto oprócz sytuacji wypadku lub kolizji drogowej, konieczność opatrzenia rany, oparzenia, złamania itp. może przydarzyć się także w wielu innych sytuacjach, związanych z podróżą. Osoby potrzebujące pierwszej pomocy to najczęściej nie ludzie obcy, ale bliscy i przyjaciele kierowcy lub nawet sam kierowca.
Przeczytaj całość

Fantom do symulacji urazów

26-06-2018Wyświetleń: 450
Serdecznie polecamy fantom, na którym zostały przedstawione najczęściej występujące urazy. Wszystkie są bardzo realistycznie odwzorowane, co umożliwia uczestnikom szkoleń zapoznanie się z obrażeniami twarzy, rąk i nóg, jak również klatki piersiowej i brzucha. Fantom przedstawia pełną postać dorosłej osoby. Posiada kończyny górne i dolne oraz ruchome połączenia stawowe. Umożliwia ćwiczenie różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych, a także naukę przeprowadzania zabiegów medycznych.
 
Przeczytaj całość

Bandaże, opaski elastyczne

21-06-2018Wyświetleń: 398
Zabezpieczenie i unieruchomienie założonego na ranę opatrunku jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich bandaży. Bandaże występują w formie zwiniętej rolki, wykonanej z gazy lub dzianiny. Tkaniny tego typu są przewiewne, a jednocześnie wytrzymałe i odporne na rozdarcie. Umożliwiają swobodny przepływ powietrza i niezbędną wentylację skóry. Posiadają brzegi zabezpieczone przed strzępieniem, co dodatkowo zwiększa ich komfort użytkowania. Rolą bandaży jest nie tyko stabilizacja założonego opatrunku, ale także odciążenie w przypadku leczenia kontuzji, do której doszło w obrębie narządu ruchu.
Przeczytaj całość

Apteczka K10 z wyposażeniem DIN 13164 PLUS

19-06-2018Wyświetleń: 145
Apteczka K10, to apteczka idealnie nadająca się do biura. Jej niewielki rozmiar oraz specjalnie przygotowany stelaż, sprawiają, że bez większego problemu można ją zawiesić, nawet w niewielkim pomieszczeniu. Stelaż został tak przygotowany, żeby apteczkę było można szybko zdjąć, w razie potrzeby użycia jej w innym miejscu.
Przeczytaj całość

Ampularium do 60 ampułek

15-06-2018Wyświetleń: 397
Serdecznie polecamy ampularium, które zostało przeznaczone do przechowywania 60 fiolek z lekami. Ampularium umożliwia  bezpieczny transport ampułek. Jest nieduże i bez problemu zmieści się do torby lekarza, pielęgniarki czy też ratownika. Przygotowane wewnątrz gumki służą do przytrzymania  ampułek, uniemożliwiają ich przemieszczanie się. Chronią przed uszkodzeniem, pomagają w zachowaniu niezbędnego porządku.
Przeczytaj całość

Opatrunki do apteczki, wyposażenie apteczki

08-06-2018Wyświetleń: 553
Zapraszamy do zakupu różnego rodzaju materiałów opatrunkowych oraz sprzętu, niezbędnych do wyposażenia apteczki pierwszej pomocy. Polecamy plastry do opatrywania skaleczeń, plastry do zamykania drobnych ran, jak również przylepce, których nie może zabraknąć w żadnej apteczce. Wybór plastrów jest bardzo szeroki, poprzez zwykłe i tradycyjne, po plastry specjalnie przygotowane dla alergików i osób o szczególnie wrażliwej skórze. Przy ich pomocy bez problemu można opatrzyć zranienie lub skaleczenie, zabezpieczając je przed dostępem drobnoustrojów oraz chroniąc przed zabrudzeniem.
Przeczytaj całość

Inhalator rodzinny

29-05-2018Wyświetleń: 234
Inhalator Intec Cirro umożliwia skuteczne dawkowanie leków zmniejszających skutki alergii. Jego solidna konstrukcja stanowi gwarancję długotrwałego użytkowania sprzętu. Intec Cirro to inhalator, który może być używany przez całą rodzinę. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria wymienne, takie jak nebulizator, przewód powietrza oraz maska do inhalacji.
Przeczytaj całość

Deska ortopedyczna pediatryczna

25-05-2018Wyświetleń: 493
Deska pediatryczna została opracowana i przygotowana, aby zapewnić właściwą stabilizację i bezpieczny transport dziecka. Ma zastosowanie w przypadku urazów wielonarządowych, urazów kręgosłupa, czy też miednicy lub podejrzenia zaistnienia tego typu urazów. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, tego rodzaju system pediatryczny można umieścić na standardowej desce ortopedycznej, przeznaczonej dla pacjentów dorosłych. Można go również przenosić samodzielnie przy pomocy przygotowanych do tego celu uchwytów. Deska posiada 4 uchwyty przeznaczone do mocowania oraz 4 uchwyty transportowe.
Przeczytaj całość

Igły Gripper, igły do portów naczyniowych

18-05-2018Wyświetleń: 239
Założenie portu podskórnego umożliwia stały dostęp do naczyń żylnych. Jest to niezwykle istotne w przypadku pacjentów, którzy ze względu na chorobę, wymagają trwałego lub bardzo częstego podawania leków, czy też są żywieni pozajelitowo. Poprzez port podskórny podawane są również środki przeciwbólowe, preparaty krwiopochodne oraz leki stosowane w przebiegu chemioterapii. Aby nie uszkodzić delikatnej membrany portu opracowano specjalny rodzaj igły.

 
Przeczytaj całość

Apteczka na ścianę, apteczka ścienna

15-05-2018Wyświetleń: 302
Apteczka na ścianę w postaci metalowej szafki stanowi wygodny sposób przechowywania opatrunków oraz sprzętu medycznego, artykułów przydatnych w razie konieczności udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Umieszczona na ścianie szafka apteczna jest dobrze widoczna,  zajmuje minimalną przestrzeń, i co niezwykle istotne,  zawsze znajduje się w tym samym miejscu. Dobrze jeśli w bezpośrednim sąsiedztwie apteczki zostania umieszczona także instrukcja udzielenia pierwszej pomocy, z której można skorzystać w razie zaistnienia nieszczęśliwego wypadku.
Przeczytaj całość

Siatki opatrunkowe

11-05-2018Wyświetleń: 249
Siatki opatrunkowe, czyli codofixy cenione są ze względu na łatwy sposób zakładania. Występują w formie uformowanego rękawa, który wystarczy tylko nasunąć na zabezpieczane miejsce. Ich stosowanie jest łatwiejsze i znacznie szybsze niż używanie tradycyjnych bandaży. Doskonale sprawdzają się jako podtrzymanie opatrunków.
Przeczytaj całość

Apteczka przemysłowa, wyposażenie 2xDIN 13157

08-05-2018Wyświetleń: 178
Dobrze wyposażona apteczka stanowi podstawową ochronę pracowników zakładów produkcyjnych, warsztatów, stacji energetycznych, placu budowy oraz innych miejsc, w których istnieje zwiększone prawdopodobieństwo zajścia nieszczęśliwego wypadku. Jego przyczyną może być awaria obsługiwanego urządzenia czy choćby chwilowa nieuwaga. W takim przypadku szybka reakcja oraz możliwość udzielenia pierwszej pomocy to sprawa najwyższej wagi. Specjalnie przygotowane, bogate wyposażenia apteczki przemysłowej daje możliwość ochrony większej liczby osób. Oczywiście ilość apteczek należy odpowiednio dopasować, biorąc pod uwagę liczbę zatrudnionych pracowników oraz stopień oddalenia od siebie poszczególnych stanowisk pracy.
Przeczytaj całość

Apteczka turystyczna, apteczka w plecaku

27-04-2018Wyświetleń: 450
Plecakowa apteczka wycieczkowa, dobrze wyposażona i mobilna. Apteczka, która doskonale nadaje się na wszelkiego rodzaju wyjazdy. Zapewni bezpieczeństwo na biwaku, zielonej szkole, wycieczce, rajdzie. Ze względu na swoją poręczność, praktyczność i dostosowanie do norm unijnych, tego rodzaju apteczka turystyczna jest bardzo chętnie kupowana przez szkoły. Poręczny plecak wykonany z materiału wodoodpornego umożliwia wygodne przenoszenie apteczki, bez konieczności trzymania jej w ręku.
Przeczytaj całość

Plecak ratowniczy 65l

24-04-2018Wyświetleń: 253
Serdecznie polecamy plecak o pojemności 65 litrów, przeznaczony dla ratowników medycznych. Plecak posiada główną komorę z miejscem przygotowanym na butlę tlenową. Wewnątrz znajdują się również cztery saszetki segregacyjne, każda w innym kolorze.  Saszetki zostały uszyte z tkaniny wodoodpornej, łatwej do zmycia i utrzymania w czystości. Posiadają mocowanie przy pomocy rzepu, są zamykane na zamek. Ich przezroczysty wierzch daje umożliwia przegląd zawartości. Bezpieczeństwo umieszczonego wewnątrz asortymentu zapewnia opiankowane dno.


 
Przeczytaj całość

ZOLL, elektroda z czujnikiem siły nacisku

20-04-2018Wyświetleń: 498
Elektrody z czujnikiem siły nacisku do defibrylatora ZOLL umożliwiają dodatkowe wspomaganie ratownika w czasie przeprowadzania akcji. Zastosowanie tego typu elektrod sprawia, że AED może dokonywać analizy nie tylko pracy serca, ale również głębokości ucisków oraz tempa z jakim są ona wykonywane. Następnie na podstawie zebranych informacji wydaje przydatne instrukcje głosowe. Stosowne komunikaty są wyświetlane również na ekranie monitora.
Przeczytaj całość

Usuwanie kleszcza - haczyki Tick Twister

17-04-2018Wyświetleń: 524
Upragniona wiosna nadeszła, a wraz z nią rozpoczął się sezon aktywności kleszczy, który potrwa aż do późnej jesieni. Polecamy zaopatrzyć się w praktyczne haczyki służące do usuwania niepożądanych pajęczaków. Kleszcze przenoszą wiele niebezpiecznych dla człowieka chorób. Z tego właśnie powodu ważne jest zabezpieczenie przez ukąszeniem, a w razie wkręcenia się pasożyta, prawidłowe jego usunięcie. Kleszcza należy usunąć w całości, niezwłocznie po zauważeniu jego obecności, a miejsce po nim zdezynfekować.

 
Przeczytaj całość

Latarka wielofunkcyjna samochodowa

13-04-2018Wyświetleń: 430
Latarka wielofunkcyjna to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w każdym samochodzie. Przydatna w czasie awarii oraz w gdy dojdzie do wypadku. Łączy w sobie cztery niezwykle istotne funkcje, a przy tym zajmuje bardzo niewiele miejsca.
 
Przeczytaj całość

Zestaw Pierwszej Pomocy typu C w torbie

10-04-2018Wyświetleń: 221
Zestaw Pierwszej Pomocy typu C stanowi wyposażenie medyczne, które zostało opracowane i przygotowane w celu szybkiego przeprowadzenia wszelkich czynności ratunkowych. Zestaw zawiera także sprzęt niezbędny do skutecznego zabezpieczenia miejsca, w którym doszło do wypadku.
 
Przeczytaj całość

Survivalowy nóż ratunkowy

06-04-2018Wyświetleń: 593
 Survivalowy nóż ratunkowy
Wybór dobrego noża nie jest łatwy, zwłaszcza gdy nie kupujemy go jedynie dla ozdoby lub aby chwalić się nim przed znajomymi. Myśląc poważnie o spędzaniu czasu na przygodach surwiwalowych, warto zastanowić się nad posiadaniem „noża ratunkowego - bezpieczeństwa 6w1 camo”, którego zakup na taką okoliczność jest godny polecenia. Jego funkcjonalność na pewno przyda się podczas różnych trudów jakie można spotkać na szlakach górskich, obozach sztuki przetrwania, podczas dłuższego pobytu w lesie lub na innych dłuższych wyprawach poza miasto, gdzie daleko do najbliższego sklepu spożywczego.
Przeczytaj całość

Apteczka na ścianę

03-04-2018Wyświetleń: 416
Metalowa apteczka ścienna Vera 2 DIN 13157 PLUS to średniej wielkości apteczka, posiadająca profesjonalnie przygotowane wyposażenie.  Wbudowany zamek uniemożliwia dostęp osób niepowołanych do jej wnętrza i pozwala na pełną kontrolę zawartości przez wyznaczoną do tego celu osobę.
Przeczytaj całość

Apteczka HACCP

30-03-2018Wyświetleń: 534
Prezentowana apteczka HACCP została przygotowana w celu ochrony pracowników sektora spożywczego. Spełnia wszystkie procedury HACCP. Procedury, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa żywności na każdym z etapów jej produkcji, rozpoznanie prawdopodobnych zagrożeń oraz opracowanie skutecznych metod ich wykluczenia.
Przeczytaj całość

Biwakowy nóż ratunkowy

27-03-2018Wyświetleń: 537
Polecamy praktyczny nóż ratunkowy wykonany z materiałów odpornych na korozję. Nóż został wyposażony w klips umożliwiający zaczepienie go o pasek. Dzięki swojej wielofunkcyjności stanowi ciekawą propozycję na biwaki i wszelkiego rodzaju wyjazdy w teren. W zestawie znajduje się wodoodporna latarka LED, posiłkowe źródło ognia w postaci krzesiwa, zbijak do szyb oraz ostrze służące do szybkiego przecięcia pasów, linek, czy też rozcięcia odzieży.
 
Przeczytaj całość

Apteczka zakładowa w metalowej szafce

23-03-2018Wyświetleń: 448

Serdecznie polecamy małą, ale dobrze wyposażoną i praktyczna apteczkę zakładową, która doskonale sprawdzi się w biurach, mniejszych zakładach przemysłowych, niedużych pensjonatach, jak również w szkołach i przedszkolach. Apteczka występuje w formie tradycyjnej szafki metalowej, zamykanej na zamek. W komplecie znajdują się  dwa kluczyki. Ze względu na nieduże rozmiary jest godna polecenia również do zastosowania domowego.

 
Przeczytaj całość

Komplet szyn typu Splint

20-03-2018Wyświetleń: 383
Polecamy zestaw czterech szyn typu Splint, które służą do stabilizacji i zabezpieczenia kończyn. Niezwykle wygodnie się je stosuje, są lekkie i plastyczne więc łatwe w formowaniu. Ze względu na małe rozmiary i niewielką wagę bez problemu można je przechowywać i transportować, a po złożeniu lub zwinięciu w rulon zmieszczą się nawet do niewielkiego plecaka. Szyny tego typu są niezastąpione w przypadku konieczności szybkiego unieruchomienia koniczyn, w razie złamań, skręceń, zwichnięć lub innych urazów narządów ruchu.
Przeczytaj całość

Płuczki do oczu, systemy do płukania oka

16-03-2018Wyświetleń: 321
Płuczki do oczu, systemy do płukania oka
Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka, który jako niezwykle delikatny narząd łatwo może ulec uszkodzeniu. Dlatego przy pracy w szkodliwych lub ciężkich warunkach należy stosować odpowiednie ochronniki oczu. Nakazuje to przede wszystkim zdrowy rozsądek, ale także przepisy BHP, które zwykle jednoznacznie określają jak należy zabezpieczyć się przy wykonywaniu konkretnych czynności lub na danym stanowisku pracy. Niekiedy jednak nawet ich rygorystyczne stosowanie nie pozwala uchronić się przed wypadkiem, choć zwykle w tej kwestii zawodzi raczej czynnik ludzki, taki jak: rutyna, lekceważenie zagrożenia, zbytnia pewność siebie, a nawet czysta głupota. Jako trzeci powód wystąpienia zagrożenia wskazuje się wszystkie sytuacje i czynności przy których wykonywaniu nie wiemy od razu, że narażeni jesteśmy na określony rodzaj niebezpieczeństwa lub po prostu nie zdajemy sobie z tego sprawy. Nie ulega zatem wątpliwości, że najważniejsze jest przeciwdziałanie wypadkom, ale równie ważna jest także wiedza na temat sposobu postępowania w sytuacji gdy się on jednak wydarzy.
Przeczytaj całość

Wkład do apteczki

13-03-2018Wyświetleń: 478
Właściwie skompletowane wyposażenie apteczki stanowi podstawę udzielenia pierwszej pomocy gdy dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia. W każdej apteczce powinny znajdować jałowe kompresy, plastry oraz przylepce służące do podtrzymania założonego opatrunku, chusty trójkątne, maseczka do sztucznego oddychania, rękawiczki ochronne oraz folia przeciwwstrząsowa, która chroni poszkodowanego przed utratą ciepła bądź przegrzaniem. Bardzo przydatne są nożyczki do cięcia opatrunków. Nie powinno zabraknąć preparatu do dezynfekcji, najlepiej w postaci jednorazowych gazików.
Przeczytaj całość

Defibtrylator półautomatyczny

09-03-2018Wyświetleń: 457
Defibrylator półautomatyczny ME PAD to nowoczesne i niezwykle proste w obsłudze urządzenie. Ogromną jego zaletą są niskie koszty eksploatacji. Defibrylator ma możliwość komunikacji w wielu językach:  polski, angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, szwedzki, duński, włoski, czeski, portugalski, grecki, holenderski, litewski. Głośność wydawanych komend potrafi automatycznie dostosować do okolicznych dźwięków. W momencie wykrycia wysokiego poziomu odgłosów pochodzących z otoczenia, zwiększa automatycznie głośność wydawanych komend. W ten sposób może być w każdym momencie dobrze słyszalny przez ratownika.
Przeczytaj całość

Instrukcja pierwszej pomocy do apteczki

27-02-2018Wyświetleń: 382
Serdecznie polecamy małą dwustronną instrukcję pierwszej pomocy, która zmieści się do każdej apteczki. Instrukcja krótko i zwięźle opisuje sposoby postępowania w przypadku najczęściej spotykanych zagrożeń życia i zdrowia człowieka. Opisy wzbogacone zostały kolorowymi ilustracjami.
Przeczytaj całość

Tuba inhalacyjna dla dzieci i niemowląt

23-02-2018Wyświetleń: 284
Komora inhalacyjna Intec Spiro Kid przygotowana została w celu podawania leków przeznaczonych do użytku wziewnego. Stosowanie tuby przyczynia się do zwiększenia ilości leku, który jest w efektywny sposób podany do układu oddechowego. W wyniku tego zwiększa się również skuteczność stosowanej terapii leczniczej.
Przeczytaj całość

Inhalator dla dzieci

20-02-2018Wyświetleń: 283
Inhalator Intec Panda został przygotowany szczególnie z myślą o dzieciach. Oczywiście, po zaopatrzeniu się w dodatkowe akcesoria, może być używany przez wszystkich członków rodziny. Jest to sprzęt bardzo praktyczny i  łatwy w obsłudze, który przy właściwym użytkowaniu z pewnością posłuży przez dłuższy okres czasu.
Przeczytaj całość

Sauna inhalator Lanaform Facial Care

16-02-2018Wyświetleń: 672
Sauna inhalator Lanaform Facial Care to bardzo praktyczne urządzenie, będące alternatywą dla przygotowywanych w tradycyjny sposób parówek. Skutecznie walczy nie tylko z przeziębieniem, ale również potrafi znacznie poprawić stan naszej skóry. Zabiegi z użyciem sauny efektywnie zwalczają zmiany trądzikowe, pomagają pozbyć się wągrów. Doskonale sprawdzają się również jako przygotowanie skóry do zabiegów pielęgnacyjnych oraz kosmetycznych. Otwarcie porów skórnych wspomaga proces oczyszczenia skóry i polepsza wchłanianie stosowanych kosmetyków, co w efekcie przekłada się na większą skuteczność ich oddziaływania.
Przeczytaj całość

Ratunkowy zestaw do konikotomii PCK

13-02-2018Wyświetleń: 450
Ratunkowy zestaw do konikotomii PCK przygotowany został tak, aby umożliwić ratownikowi szybki i bezpieczny dostęp do tchawicy pacjenta. W efekcie czego pozwala na samodzielne oddychanie lub zastosowanie sztucznej wentylacji. Zestaw sterylny, umieszczony w praktycznym i funkcjonalnym opakowaniu. Jego trwałość oraz niewielkie rozmiary dają możliwość łatwego przechowywania w torbie ratownika. Na opakowaniu została również umieszczona graficzna instrukcja użycia zestawu.
Przeczytaj całość

Apteczka do biura

06-02-2018Wyświetleń: 516
Metalowa apteczka Vera 4 to idealna propozycja do małego biura,m czy też niewielkiej firmy. Dzięki małym rozmiarom i możliwości łatwego zawieszenia na ścianie można ją umieścić nawet w małym pomieszczeniu. Apteczka tego typu doskonale sprawdzi się również w niewielkim  sklepie oraz w domu. Szafka o wymiarach  25cm x 25cm x 12cm jest dostępna w białym kolorze i oznaczona zielonym krzyżem. Posiada drzwiczki zamykane na zamek. Wewnątrz szafki znajduje się praktyczna półka, na której można rozmieścić wszystkie przydatne materiały opatrunkowe.
Przeczytaj całość

Automatyczny defibrylator Primedic HearSave AS

02-02-2018Wyświetleń: 396
Primedic HearSave AS to w pełni automatyczny defibrylator, bezpieczny w użytkowaniu i łatwy w obsłudze. Defibraylator idealny dla każdego, kto planuje zakup wysokiej klasy sprzętu. Przeznaczony do wszystkich miejsc użyteczności publicznej, domów opieki, szkół, restauracji i hoteli, hal i ośrodków sportowych i wielu innych.
Przeczytaj całość

Apteczki samochowe

30-01-2018Wyświetleń: 402
W obecnych czasach bardzo wiele osób korzysta z samochodu. W związku z tym, że liczba użytkowników dróg stale rośnie, zwiększa się również ruch na ulicach w miastach, jak również na drogach międzymiastowych. Pamiętajmy, że każdy odpowiedzialny kierowca powinien zawsze dbać o bezpieczeństwo własne, przewożonych pasażerów oraz innych użytkowników dróg. W tym celu dobrze jest się zaopatrzyć w apteczkę samochodową. Serdecznie polecamy apteczki przygotowane przez wieloletnich producentów tego typu sprzętu.
Przeczytaj całość

ZPP typ C w walizce

26-01-2018Wyświetleń: 271
Zestaw Pierwszej Pomocy ZPP typ C w walizce, to profesjonalnie przygotowany sprzęt dający możliwość udzielenia pierwszej pomocy. Walizka została wykonana z blachy stalowej, pomalowana na kolor pomarańczowy i oznakowana zielonym krzyżem.  Wyposażona w wygodny uchwyt transportowy,  jest łatwa do przenoszenia.
Przeczytaj całość

Plecak ratownika medycznego

23-01-2018Wyświetleń: 970
Plecak ratownika medycznego stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju specjalistycznych zespołów ratowniczych. Przygotowany w sposób umożliwiający szybkie i zgodne z wszystkimi procedurami ratowniczymi działanie, mające na celu ratowanie zagrożonego życia i zdrowia ludzkiego. Warto zwrócić uwagę na specyficzne rozwiązania konstrukcyjne: pięć niezależnych przegród, ruchome ampularium przeznaczone na 62 ampułki, zewnętrzna kieszeń z dostępem do zaworu butli tlenowej, zamykane na rzepy organizery, pięć zewnętrznych kieszeni. Gwarantują one łatwy dostęp do całego sprzętu oraz jego właściwą segregację. Pozwala to wszystkim członkom zespołu ratowniczego na swobodne działanie, bez wzajemnego przeszkadzania.
Przeczytaj całość

Apteczka samochodowa

16-01-2018Wyświetleń: 306
Apteczka AS-I, nieduża, praktyczna i poręczna apteczka do samochodu. Wyposażona w sposób bardzo profesjonalny, dzięki czemu daje możliwość udzielenia pierwszej pomocy, ochrony ratownika  i prawidłowego oznakowania oraz zabezpieczenia miejsca, w którym doszło do zdarzenia.
Przeczytaj całość

Apteczka do biura

12-01-2018Wyświetleń: 499
Vera 4 to dobrze skompletowana metalowa apteczka, która w w swoim składzie zawiera wszystkie wymagane środki do wykonywania opatrunków. Posiadanie tego typu apteczki daje możliwość szybkiego udzielenia wymaganej podstawowej pomocy medycznej.
Przeczytaj całość

Czujnik tlenku węgla

09-01-2018Wyświetleń: 272
Czad, wydzielający się na skutek niepełnego spalania węgla, drewna, gazu oraz innych substancji pochodzenia organicznego i nieorganicznego, stanowi ogromne niebezpieczeństwo. Szybko tworzy połączenie z hemoglobiną, czyniąc ją niezdolną do przenoszenia tlenu. Nie można go wyczuć.
Przeczytaj całość

Defibrylator Lifeline View

01-12-2017Wyświetleń: 578
Defibrylator Lifeline View to innowacyjne urządzenie wyposażone w kolorowy wyświetlacz LCD. Zastosowana w nim technologia umożliwia zobrazowanie algorytmu postępowania w czasie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ukazana na ekranie postać ratownika dokładnie pokazuje w jaki sposób należy prawidłowo umieścić elektrody oraz udziela wszelkich niezbędnych instrukcji odnośnie dalszego postępowania.
Przeczytaj całość

Inhalator dla dziecka

28-11-2017Wyświetleń: 446
Inhalator Rossmax NB80 to mały i zgrabny inhalator tłokowy, który został zaprojektowany specjalnie dla dzieci. Jest lekki i poręczny więc oprócz zastosowania domowego, można go bez problemu zabierać również na wszelkiego rodzaju wyjazdy z dziećmi. Sprzęt ceniony ze względu na dobrą jakość i cichą pracę. Ogromną zaletę tego inhalatora jest nowoczesny nebulizator z możliwością regulowania tempa przepływu. Zastosowane rozwiązanie przyczynia się do lepszego przyswajania lekarstw posiadających różną gęstość. Pozwala także dopasować szybkość inhalacji indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.
Przeczytaj całość

Defibrylator półautomatyczny Primedic HeartSave AED

24-11-2017Wyświetleń: 605
Primedic Heartsave AED, jeden z najczęściej kupowanych defibrylatorów półautomatycznych, nowoczesny, prosty w obsłudze, wyposażony w baterię o długim okresie przydatności do użytku. Praktycznie bezobsługowy, gdyż o jego stanie na bieżąco informują codzienne, automatycznie wykonywane testy. Samo włączenie urządzenia również nie wymaga od użytkownika dodatkowych czynności, poza otworzeniem pokrywy. 
Przeczytaj całość

Skarpetki bezuciskowe

21-11-2017Wyświetleń: 560
W ciągu całego życia ludzkie stopy narażone są na duże obciążenia. To właśnie na nich opiera się całe ciało w czasie wykonywania tak podstawowych czynności, jak stanie i chodzenie oraz bardziej wymagających, czyli w czasie biegania, podskoków. Dlatego ich rola jest niezwykle ważna, o czym często zapominamy. W bardzo łatwy sposób możemy doprowadzić do ich chorób oraz różnych deformacji, będących wynikiem przeciążenia, noszenie niedopasowanego obuwia, nadwagi oraz braku ruchu.
Przeczytaj całość

Maska antysmogowa

17-11-2017Wyświetleń: 472
Maski antysmogowe cieszą się coraz większą popularnością. Co prawda w Polsce obserwowanie licznych osób, przechadzających się po ulicy właśnie w takiej masce, nie jest jeszcze zjawiskiem powszechnym, ale już zauważalnym. W różnych krajach świata, na przykład w Chinach, czy Japonii, noszenie masek antysmogowych jest czynnością życia codziennego dla bardzo wielu osób.
Przeczytaj całość

Poduszka lędźwiowa

14-11-2017Wyświetleń: 416
Poduszka lędź‌wiowa, bardzo wygodna i wyprofilowana, dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. Pomaga zachować właściwą postawę w czasie siedzenia. Wymusza anatomiczne ułożenie kręgosłupa,  powodując jego odciążenie i niwelując dolegliwości bólowe będące wynikiem zmęczenia długotrwałym przebywaniem w pozycji siedzącej.
Przeczytaj całość

Żel na oparzenia

10-11-2017Wyświetleń: 647
Praktyczny żel łagodzący skutki oparzeń to niezastąpiona propozycja dla osób pracujących w lokalach gastronomicznych. Bardzo dobrze sprawdza się w miejscach, w których nie trudno o przypadkowe oparzenie. Warto mieć go również w domu i zabierać ze sobą na wakacje i wycieczki.
Przeczytaj całość

Aparat do ćwiczeń haluksów

07-11-2017Wyświetleń: 649
Zwyrodnienie stawu, zwane haluksem (paluch koślawy) doprowadza do zniekształcenia stopy. Znacznie utrudnia chodzenie, wywołuje ból oraz stan zapalny. Przy dużych zniekształceniach pojawia się problem z doborem butów. Często dochodzi również do otarcia skóry w miejscu występowania haluksów.
Przeczytaj całość

Pierwsza Pomoc - zestaw 21 tablic

03-11-2017Wyświetleń: 581
Praktyczny i bardzo dobrze opracowany zestaw 21 kolorowych tablic Pierwsza Pomoc - Edukacja Prozdrowotna. Zawierają one informacje odnośnie sposobów postępowania w przypadku najczęściej spotykanych zagrożeń zdrowia oraz życia człowieka.
Przeczytaj całość

Apteczka Vera 2, wyposażenie DIN 13157 PLUS

31-10-2017Wyświetleń: 186
Zamykana na zamek, metalowa apteczka do powieszenia na ścianie. Sprawdzi się doskonale w każdej firmie, gabinecie lekarskim oraz w szkole. Apteczka jest wyposażona zgodnie z normą DIN 13157 PLUS i zawiera zestaw wszystkich niezbędnych materiałów opatrunkowych, po które możemy sięgnąć w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy.
Przeczytaj całość

Sonda żołądkowa, zgłębnik

27-10-2017Wyświetleń: 796
Polecamy silikonowane, sondy żołądkowe Ryle'a, przeznaczone dla pacjentów, którzy nie mogą przyjmować pokarmów drogą doustną. Sondy tego rodzaju stosowane są w długotrwałym żywieniu, zarówno w opiece szpitalnej, jak również w domowej opiece nad pacjentem. Umożliwiają podanie specjalnie przygotowanego pokarmu bezpośrednio do żołądka.
Przeczytaj całość

Zestaw szkoleniowy 3w1, fantom, defibrylator, apteczka

24-10-2017Wyświetleń: 445
Polecamy praktyczny szkoleniowy zestaw 3w1 składający się z fantomu Prestan, defibrylatora treningowego Lifeline oraz apteczki. Dla wygody użytkownika wszystkie elementy składowe zestawu zostały umieszczone w walizce, która daje możliwość wygodnego i bezpiecznego przechowywania sprzętu w jednym miejscu oraz bezproblemowego transportu. Tak przygotowany zestaw to idealne rozwiązanie dla szkół, uczelni oraz firm szkoleniowych.
Przeczytaj całość

Apteczka autobusowa DIN 13164 PLUS

20-10-2017Wyświetleń: 505
Polecamy niedużą, ale dobrze wyposażoną apteczkę do autobusu. Wyposażenie, które przygotowano w oparciu o normę DIN 13164 PLUS, zostało umieszczone w wygodnej walizce. Walizka posiada uchwyt montażowy służący do zamontowania walizki na ścianie oraz praktyczny uchwyt do jej przenoszenia. Dodatkowy wspornik zastosowany w stelażu apteczki daje możliwość otwarcia walizki pod kątem 90 stopni, czyli szybkiego i wygodnego dostępu do całej zawartości.
Przeczytaj całość

Antypoślizgowe skarpetki treningowe

17-10-2017Wyświetleń: 376
Serdecznie polecamy sportowe skarpetki Gym Non-Slip Deodorant, przygotowane specjalnie do ćwiczeń, które wykonywane są bez obuwia. Zarówno konstrukcja skarpetek, jak również zastosowany materiał, gwarantują nam pełen komfort w czasie treningu.
Przeczytaj całość

Apteczka osobista

12-10-2017Wyświetleń: 284
Jesień to dobra pora roku na piesze wędrówki czy też rowerowe wycieczki. Czas spędzony w plenerze, na świeżym powietrzu to doskonała okazja do hartownia naszego organizmu  przed nadchodzącą zimą oraz nacieszenia oczu różnymi kolorami drzew i krzewów.
Przeczytaj całość

Apteczka samochodowa z trójkątem i kamizelką

09-10-2017Wyświetleń: 384
Apteczka samochodowa Super Safety Plus stanowi praktyczne połączenie tradycyjnej apteczki, zawierającej opatrunki oraz sprzętu niezbędnego w każdym samochodzie, czyli kamizelki odblaskowej oraz ostrzegawczego trójkąta odblaskowego. Wszystko umieszczono w saszetce wykonanej z nieprzemakalnego, trwałego i odpornego na zabrudzenia materiału.
Przeczytaj całość

Brayden - fantom z diodami

03-10-2017Wyświetleń: 345
Nowoczesny i praktyczny fantom Brayden to idealne rozwiązanie na zajęcia z zakresu RKO. Zastosowana w nim technologia gwarantuje większą żywotność baterii, a tym samym możliwość dłuższego użytkowania sprzętu bez konieczności jej wymiany. Prawidłowe wykonanie czynności ratunkowych potwierdzane jest za pomocą świecących diod więc każdy użytkownik w łatwy sposób może ocenić efekty swoich działań.
Przeczytaj całość

Fantom osoby otyłej do RKO

29-09-2017Wyświetleń: 325
Fantom Fat Old Fred został przygotowany po to, aby umożliwić zapoznanie oraz przygotowanie przyszłych ratowników z problemami, jakie mogą wiązać się z udzieleniem pierwszej pomocy osobom z nadwagą, osobom w starszym wieku oraz kobietom ciężarnym.
Przeczytaj całość

Apteczka Vera 4

26-09-2017Wyświetleń: 313
Naścienna apteczka przemysłowa Vera 4 została wyposażona w zestaw najbardziej niezbędnych materiałów,  potrzebnych do udzielenia pierwszej pomocy. Szafka jest zamykana na kluczyk, co zabezpiecza apteczkę przed dostępem osób, które nie zostały do tego upoważnione. Zapewnia więc możliwość pełnego nadzoru nad całą zawartością.
Przeczytaj całość

Fantom do nauki pielęgnacji noworodka

22-09-2017Wyświetleń: 383
Niezwykle realistycznie wykonany fantom pielęgnacyjny, który precyzyjnie odtwarza wygląd nowo narodzonego dziecka. Model ma otwarte oczy, dobrze uwidocznioną pępowinę oraz miękkie części czaszki, które naturalnie występują u tak małych dzieci. Został również wyposażony w pieluszkę, a na rączce ma umieszczoną plakietkę informacyjną.
Przeczytaj całość

Pingwin - praktyczny inhalator dla dziecka

19-09-2017Wyświetleń: 255
Serdecznie polecamy inhalator Pingwin, urządzenie przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach. Oczywiście, po zaopatrzeniu się w dodatkowe akcesoria, mogą w razie potrzeby korzystać z niego również osoby dorosłe. Inhalator przyda się więc całej rodzinie. Jest praktyczny, łatwy w obsłudze i przy właściwym użytkowaniu z pewnością posłuży przez długi czas.
Przeczytaj całość

Wyposażenie DIN 13164 PLUS

15-09-2017Wyświetleń: 578
Wkład do apteczki DIN 13164 PLUS to zestaw dobrze skompletowanych materiałów opatrunkowych, które stanowią podstawę poprawnie przygotowanej apteczki pierwszej pomocy. Znajdziemy w nim szeroki zestaw plastrów opatrunkowych, dostępnych w różnych rozmiarach, przy pomocy których bez problemu można opatrzyć większe i mniejsze skaleczenia. W składzie wyposażenia znajdują są również jałowe kompresy, opatrunki indywidualne w trzech wielkościach oraz bandaże.
Przeczytaj całość

Szyny unieruchamiające

12-09-2017Wyświetleń: 426
Szyny Kramera są łatwe do formowania i lekkie. Umożliwiają zabezpieczenie kończyny w przypadku złamań, zwichnięć tudzież innych uszkodzeń wymagających unieruchomienia. Bez problemu można je wygiąć i dostosować do kończyny, otrzymując długość jaka jest nam potrzebna w danym momencie.
Przeczytaj całość

Opatrunek Aqua Gel

08-09-2017Wyświetleń: 573
Przezroczyste opatrunki hydrożelowe Aqua Gel mają grubość 3 mm i w ponad 90% składają się z wody. Charakteryzuje je miękkość, elastyczność, a przy tym spora wytrzymałość mechaniczna. Dzięki właściwościom absorpcyjnym, w swojej strukturze zatrzymują wydzielinę wysiękową oraz drobnoustroje.
Przeczytaj całość

Zestaw szyn typu Splint

05-09-2017Wyświetleń: 296
Zestaw czterech szyn unieruchamiających typu Splint to duża wygoda w użytkowaniu oraz przechowywaniu. Szyny są lekkie, plastyczne, bez problemu można je uformować do potrzebnego kształtu. Po złożeniu zmieszczą się do apteczki czy też podręcznego plecaka więc mogą być zawsze dostępne pod ręką. Doskonale sprawdzą się w razie konieczności szybkiego unieruchomienia kończyny, gdy dojdzie do jej skręcenia lub złamania, czy też podejrzenia zaistnienia tego typu urazu.
Przeczytaj całość

Fantom dziecka Little Junior

01-09-2017Wyświetleń: 552
Fantom dziecięcy Little Junior to niezawodny i dobrze znany model szkoleniowy. Producent tego sprzętu, firma Laerdal,  obecna na rynku już od wielu lat gwarantuje jego bezawaryjność oraz niezwykłą prostotę obsługi. Ten dobrze wykonany i godny zaufania manekin z całą pewnością posłuży przez wiele lat.
Przeczytaj całość

Zestaw Ratownictwa OSP R1

29-08-2017Wyświetleń: 567
Zastaw Ratownictwa Medycznego OSP-R1 został specjalnie przygotowany dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Jest on także  przystosowany do wyposażenia samochodów operacyjnych PSP. Zarówno konstrukcja torby, jak również umieszczone wewnątrz wyposażenie przygotowane zostały tak, aby umożliwić strażakom szybkie podjęcie działań ratunkowych i profesjonalne udzielenie pierwszej pomocy.
Przeczytaj całość

Zestaw Ratownictwa Medycznego R0

25-08-2017Wyświetleń: 452
Zestaw Ratownictwa Medycznego R0 to profesjonalnie przygotowane materiały opatrunkowe oraz sprzęt, przeznaczony dla jednostek Straży Granicznej oraz Straży Miejskiej.  W uszytej z wysokiej klasy materiału torbie,  znajdziemy między innymi opatrunki osobiste typu W, opatrunki na oparzenia Water Jel, opatrunki służące do zabezpieczenia ran postrzałowych, kołnierze ortopedyczne, szyny do usztywnienia kończyn górnych i dolnych, maseczkę do sztucznego oddychania typu pocket, rurki ustno-gardłowe, młotek do zbijania szyb z nożem do przecięcia pasów oraz pałeczki świetlne i flary drogowe.
Przeczytaj całość

Czekoladki Esthechoc

22-08-2017Wyświetleń: 268
Proces starzenia się skóry wynika z wielu czynników, do których można zaliczyć stres oksydacyjny, wolne rodniki, stany zapalne oraz niedobór tlenu. Są one wynikiem działania promieni UV, zanieczyszczeń środowiska, stosowania używek, niewłaściwej diety oraz braku ruchu. Prowadzą do degradacji kolagenu, spadku elastyczności skóry, niewłaściwego dotlenienia oraz słabszego odżywienia komórek i pogorszenia procesów ich   regeneracji oraz powstania cellulitu.
Przeczytaj całość

Wyposażenie apteczki DIN 13157 PLUS

18-08-2017Wyświetleń: 578
Odpowiedni dobór środków opatrunkowych oraz środków ochrony osobistej jest podstawą dobrze przygotowanej apteczki pierwszej pomocy. Powinna ona zawierać między innymi kompresy jałowe, plastry z opatrunkiem oraz podtrzymujące przylepce, chustę opatrunkową, z której będzie można wykonać temblak stabilizujący i zabezpieczający w przypadku zwichnięć stawów kończyn górnych, ustnik do sztucznego oddychania, rękawiczki ochronne,  koc termiczny chroniący poszkodowanego przed utratą ciepła lub przegrzaniem, nożyczki do cięcia opatrunków. 
Przeczytaj całość

Apteczka ścienna A-500/Z DIN 13164

11-08-2017Wyświetleń: 188
Apteczka ścienna A-500/Z DIN 13164
Metalowa apteczka ścienna A-500/Z DIN 13164 to duża i pojemna apteczka posiadająca profesjonalnie przygotowane wyposażenie.  Wbudowany zamek uniemożliwia dostęp osób niepowołanych do jej wnętrza i pozwala na pełną kontrolę zawartości przez wyznaczoną do tego celu osobę.
Przeczytaj całość

Apteczka przemysłowa DIN 13157 PLUS

08-08-2017Wyświetleń: 632
Apteczka przemysłowa TOP 20 to duża i praktyczna apteczka wyposażona zgodnie z podwójną normą DIN 13157 PLUS (norma DIN 13169 PLUS). Walizka została przygotowana z plastiku o zwiększonej odporności na uszkodzenia. W komplecie posiada stelaż mocujący, który umożliwia umieszczenie apteczki na ścianie.
Przeczytaj całość

Amularoium 60

04-08-2017Wyświetleń: 418
Praktyczne ampularium, przygotowane do bezpiecznego przechowywania 60 ampułek z lekami, doskonale sprawdza się w pracy lekarza, ratownika oraz pielęgniarki. Umożliwia uporządkowane przechowywanie wszystkich niezbędnych fiolek z medykamentami oraz szybki i łatwy do nich dostęp. Wszyte wewnątrz gumki zabezpieczają przed przemieszczaniem się naczynek oraz ich uszkodzeniem i pozwalają na zachowanie pożądanego układu.
Przeczytaj całość

Rękwiczki nitrylowe

01-08-2017Wyświetleń: 369
Rękawiczki nitrylowe sempercare stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących znakomitego produktu w przystępnej cenie. Cechuje je bardzo duża wytrzymałość mechaniczna, przy jednoczesnej łatwości użytkowania. Bez problemu można je szybko zakładać oraz zdejmować. Znakomicie przylegają do dłoni, co znacznie poprawia komfort pracy i usprawnia wykonywanie różnorodnych czynności.
Przeczytaj całość

Termometr na podczerwień

27-07-2017Wyświetleń: 411
Termometr bezdotykowy zawdzięcza swoją popularność prostej obsłudze, bezpieczeństwu i higienie użytkowania oraz wszechstronności.  Pomiar temperatury ciała bez dotykania skóry minimalizuje ryzyko przenoszenia drobnoustrojów.  Dlatego termometr bezdotykowy  stanowi idealny sprzęt do użytkowania w szpitalach i przychodniach. Doskonale sprawdza się również w domu. Jest niezwykle wygodny zwłaszcza przy dzieciach.
Przeczytaj całość

Opatrunki hemostatyczne CELOX - skuteczne tamowanie krwotoków

25-07-2017Wyświetleń: 1178
Opatrunki hemostatyczne CELOX umożliwiają skuteczne powstrzymanie krwotoków, będących następstwami ran postrzałowych i urazów po wybuchach, urazów tętniczych, urazów powstałych w wyniku zmiażdżenia oraz uszkodzeń ciała, będących następstwem wypadków drogowych. Doskonale sprawdzają się w przypadku groźnych dla życia krwawień.
Przeczytaj całość

MESH - inahaltor idelany w czasie podróży

18-07-2017Wyświetleń: 555
Mały i poręczny inhalator, który zasilany jest przy pomocy baterii to doskonała opcja na wakacje. Niewielkie rozmiary, mała waga i cicha praca to niewątpliwe zalety tego praktycznego urządzenia.  Zmieści się nie tylko do podręcznej torby, ale również do kieszeni marynarki lub spodni. Można go więc mieć przy sobie w czasie podróży, na wakacjach, obozach, wycieczkach.
Przeczytaj całość

Plastry dla dzieci, plastry dla rodziny

14-07-2017Wyświetleń: 300
Skaleczenie, otarcie kolana lub łokcia stanowi dla dziecka niemiły incydent. Kolorowe plastry z nadrukowanymi postaciami z bajek, pomogą opiekunom odwrócić dziecięcą uwagę i szybko zapomnieć o niemiłym zdarzeniu. Plastry wykonane są z bezpiecznych i przebadanych materiałów.
Przeczytaj całość

Sauna - na przeziębienie, na problemy skórne

07-07-2017Wyświetleń: 414
Sauna kosmetyczna z powodzeniem może zastąpić tradycyjne parówki pod kocem czy też prześcieradłem, stosowane jeszcze przez nasze babcie i polecane jako element skutecznej walki z przeziębieniem. Zabiegi z użyciem sauny do twarzy pomogą również poprawić stan naszej skóry i efektywnie zwalczyć trądzik. Doskonale przygotowują naszą skórę do innych zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, peelingów, maseczek odżywiających, itp.
Przeczytaj całość

Trójkąt ostrzegawczy

07-07-2017Wyświetleń: 284
W Polsce trójkąt ostrzegawczy i gaśnica są obowiązkowym wyposażeniem samochodu. Poza jednak faktem, iż należy je ze sobą wozić, gdyż tak stanowią przepisy, należy zwrócić uwagę jak ważne jest ich posiadanie ze względów bezpieczeństwa. Ostrzegawczy trójkąt odblaskowy, bo tak brzmi jego pełna nazwa, służby do sygnalizowania o awarii pojazdu na drodze i zwiększa lub wręcz zapewnia jego widoczność innym uczestnikom ruchu drogowego. Tym samym służy zarówno do ostrzegania o miejscu poważnego wypadku na drodze, jak również zwiększa bezpieczeństwo przy  zwykłej wymianie koła.
Przeczytaj całość

Kołnierz pediatryczny typu Philadelphia

04-07-2017Wyświetleń: 380
Kołnierz pediatryczny Ambu Redi-ACE Mini to w pełni automatyczny kołnierz, który przygotowany został do stosowania w ratownictwie medycznym. Pozwala na dokonanie stabilizacji kręgosłupa szyjnego w bezpiecznej pozycji, która chroni przed pogłębieniem się obrażeń już zaistniałych, powstaniem nowych i zabezpiecza przed uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Możliwość dokonania wyboru rozmiaru spośród 6 ustawień,  pozwala na skuteczne stosowanie tego kołnierza zarówno u dzieci, jak i u niemowląt.
Przeczytaj całość

Esthechoc - czekolada dla zdrowej i ładnej skóry

30-06-2017Wyświetleń: 566
Stosowanie kosmetyków, choćby najlepszych, nie przyniesie pożądanego efektu, jeśli nie zadbamy również o właściwą dietę, regularne przyjmowanie posiłków, unikanie stresu oraz efektywny wypoczynek. Bardzo ważne jest uzupełnianie diety w niezbędne dla zdrowia minerały, witaminy oraz inne substancje aktywne.
Przeczytaj całość

Puknty Pierwszej Pomocy

23-06-2017Wyświetleń: 434
Dobrze przygotowane Punkty Pierwszej Pomocy oraz stosowanie się do zasad BHP w przedsiębiorstwie przekładają się na zwiększenie  bezpieczeństwa pracowników, jak również znacznie ograniczają koszty będące wynikiem wypadków w czasie pracy. 
Przeczytaj całość

Apteczka ścienna

20-06-2017Wyświetleń: 613
Polecamy małą i praktyczną apteczkę ścienną A-300/Z, wygodnie zamykaną na kluczyk. Apteczka przygotowaną do umieszczenia na ścianie, w sam raz do biura, sklepu czy też szkoły. Umieszczona w dobrze oznakowanym i łatwo dostępnym miejscu, doskonale spełnia swoją funkcję i umożliwia szybkie oraz profesjonalne udzielenie pierwszej pomocy.
Przeczytaj całość

Zestaw pierwszej Pomocy ZPP typ C w torbie

13-06-2017Wyświetleń: 496
Zestaw Pierwszej Pomocy ZPP typ C to dobrze skompletowany sprzęt oraz materiały opatrunkowe, które zostały umieszczone w praktycznej, łatwej do przenoszenia i transportu torbie. Wysokiej klasy materiał zastosowany do jej wykonania jest bardzo odporny na przetarcia i zabrudzenia.
Przeczytaj całość

Opatrunki na oparzenia

09-06-2017Wyświetleń: 609
Oparzenia, nawet te małe i niegroźne są bardzo nieprzyjemne i zwykle bolesne. Do poparzenia dochodzi najczęściej w domu, w czasie codziennych czynności. Chwila nieuwagi wystarczy żeby polać się wrzątkiem lub dotknąć rozgrzanego garnka czy też żelazka. 
Przeczytaj całość

Apteczki dla przemysłu spożywczego i gastronomii

06-06-2017Wyświetleń: 1012
Apteczki przygotowane do ochrony pracowników sektora spożywczego powinny spełniać procedury HACCP, które opracowane zostały w celu zapewnienia bezpieczeństwa żywności na wszystkich etapach jest wytworzenia, jak również identyfikacji ewentualnych zagrożeń oraz metod ich eliminacji.
Przeczytaj całość

Defibrylator automatyczny

30-05-2017Wyświetleń: 289
ME PAD to automatyczny defibrylator, który ratuje życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Ceniony za prostotę obsługi oraz szereg udogodnień znacznie ułatwiających podjęcie działań oraz możliwość ich późniejszej analizy. Może być stosowany w każdym miejscu i w każdym czasie, kiedy tylko wymagają tego okoliczności.
Przeczytaj całość

Igły Hubera, igły do portów naczyniowych

26-05-2017Wyświetleń: 954
Porty podskórne dają możliwość trwałego dostępu do naczyń żylnych i stosowane są u pacjentów wymagających częstego lub długotrwałego podawania leków, preparatów krwiopochodnych  lub stosowania żywienia pozajelitowego. Zakładane są w celu  podawania leków w czasie chemioterapii, w przewlekłych chorobach,  jak również w terapii przeciwbólowej.
Przeczytaj całość

Apteczka do szkoły, apteczka na wycieczkę

25-05-2017Wyświetleń: 470
Apteczki szkolne w praktycznych i łatwych do przenoszenia plecaczkach to świetna propozycja na każdą szkolną wycieczkę. Idealnie sprawdzą się w trakcie zwiedzania miejskich zabytków, zdobywania górskich szczytów, podczas odpoczynku, zabawy oraz sportowych rywalizacji.  Będą stanowiły profesjonalne zabezpieczenie dla dzieci przebywających na zielonych szkołach, obozach i koloniach.
Przeczytaj całość

Zestaw pierwszej pomocy dla przedsiębiorstw

23-05-2017Wyświetleń: 448
Zestaw Pierwszej Pomocy typu B to dobrze przygotowana, praktyczna i łatwa do przenoszenia torba, zawierająca sprzęt niezastąpiony w trakcie udzielenia pierwszej pomocy.  Idealny do przedsiębiorstw, w skład których wchodzą hale oraz magazyny rozmieszczone na większej przestrzeni oraz znacznie oddalone od siebie stanowiska pracy.
Przeczytaj całość

Defibrylator ME PAD wygodny dla użytkownika

19-05-2017Wyświetleń: 553
ME PAD to defibrylator nowoczesny, praktyczny, niedrogi i łatwy w użytkowaniu. Przygotowany został w taki sposób, aby mogła go użyć każda znajdująca się w pobliżu osoba, nawet zupełnie niedoświadczona. Bardzo czytelna jest również szata graficzna urządzenia, które przy pomocy migających wskaźników informuje ratownika o kolejnych etapach postępowania.
Przeczytaj całość

Apteczki ścienne

16-05-2017Wyświetleń: 426
Apteczka ścienna stanowi bardzo wygodną formę przechowywania asortymentu niezbędnego w razie konieczności udzielenia pomocy, gwarantując jednocześnie łatwy i szybki do niego dostęp. Zawieszona na ścianie, nie zajmuje dużo miejsca i jest dobrze widoczna. Obok niej można umieścić instrukcję udzielania pierwszej pomocy.
Przeczytaj całość

Wkład do apteczki

12-05-2017Wyświetleń: 601
Dobrze przygotowana apteczka posiada w swoim składzie materiały niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Jej wyposażenie powinno się dostosować do zagrożeń, z którymi możemy się spotkać w danym miejscu. Podstawowe jej elementy pozostają jednak niezmienne.
Przeczytaj całość

Apteczka firmowa

05-05-2017Wyświetleń: 718
Apteczka TOP 15 PLUS to praktyczna walizka, idealna zarówno do zawieszenia na ścianie, jak również do wygodnego przenoszenia w każde miejsce. Jest dość lekka i poręczna. Wyposażona została w asortyment posiadający długi okres przydatności do użytku. Cały skład został dobrany zgodnie z normą DIN 13157 PLUS.
Przeczytaj całość

Apteczka turystyczna

27-04-2017Wyświetleń: 276
Mała, lekka i praktyczna - apteczka turystyczna. Przyda się  na krótkie wyjazdy. Posiada wszystko, co niezbędne do szybkiego opatrzenia drobnych urazów, skaleczeń i zranień. Można ją zabrać ze sobą do lasu, na rower, na wycieczkę.
Przeczytaj całość

Zestawy do płukania oczu

25-04-2017Wyświetleń: 604
Stanowiska pracy, na których pracownik narażony jest na kontakt z substancjami chemicznymi powinny zostać wyposażone w zestawy do płukania oka. Podjęcie bardzo szybkiego działania w przypadku styczności oka z chemikaliami jest niezwykle ważne dla ratowania tak wrażliwych narządów jakimi są oczy.  Dlatego płukanie powinno się rozpocząć już w ciągu pierwszych sekund od zdarzenia.
Przeczytaj całość

Kasetka na leki - systematyczność i właściwe rozplanowanie

21-04-2017Wyświetleń: 448
Kasetka na leki umożliwia prawidłowe rozdzielenie przyjmowanych tabletek i pomaga pamiętać o ich pobieraniu w określonych porach dnia. Jest niezastąpiona dla personelu sprawującego opiekę nad pacjentami w szpitalach i domach pomocy społecznej, dla osób opiekujących się chorymi członkami rodziny, dla osób starszych, jak również dla wszystkich, którzy są zmuszeni na stałe przyjmować lekarstwa.
Przeczytaj całość

Maseczka ratownicza

18-04-2017Wyświetleń: 305
Maseczka do sztucznego oddychania to podstawowe wyposażenie nie tylko zestawów ratowniczych, ale również każdej dobrze przygotowanej apteczki. Zapewnia bezpieczeństwo podczas sztucznego oddychania, ogranicza kontakt ratownika z poszkodowanym, zabezpiecza przed zakażeniem, zwiększa komfort podczas udzielania pierwszej pomocy.
Przeczytaj całość

Deska ortopedyczna - bezpieczny transport pacjenta

14-04-2017Wyświetleń: 571
Deska ortopedyczna stanowi podstawowy sprzęt, umożliwiający bezpieczny transport poszkodowanego z miejsca zdarzenia. Wykonana jest z trwałego materiału, łatwo zmywalnego, które bez problemu można utrzymać w należytej czystości. Zastosowane  tworzywo jest także przenikalne dla promieni Roentgena, co umożliwia wykonanie pełnej diagnostyki urazowej po przywiezieniu pacjenta do szpitala.
Przeczytaj całość

Jak odstraszyć komary?

11-04-2017Wyświetleń: 447
Komary potrafią skutecznie uprzykrzyć wieczorne spotkania w plenerze, wycieczki do lasu czy też wyjazdy nad wodę. Szczególnie dokuczliwe są dla dzieci. Często nie dają nam spokojnie zasnąć, a ich charakterystyczne bzyczenie nad uchem dodatkowo wzmaga niepokój. zapalamy światło i rozpoczynamy poszukiwania winowajcy.
Przeczytaj całość

Mata do masażu stóp dla poprawy krążenia i metabolizmu

05-04-2017Wyświetleń: 261
Czasy, w których obecnie żyjemy kojarzą się z nieustającym pośpiechem. Wszystko musi być szybko, najlepiej na wczoraj. Każdy ma tysiące spraw do załatwienia, jesteśmy zabiegani i rzadko mamy czas na chwilę relaksu, którego przecież potrzebuje nasz organizm żeby mógł się zregenerować i nabrać nowej energii do dalszego działania.
Przeczytaj całość

Apteczka do biura

04-04-2017Wyświetleń: 270
Praca w biurze zazwyczaj jest bezpieczna, przynajmniej w większości przypadków. Nieszczęśliwy wypadek może zdarzyć się jednak wszędzie. Pracownik może poślizgnąć się na mokrej podłodze, poparzyć się gorącym napojem, skaleczyć, mogą spaść mu na głowę odkładane na wyżej położoną półkę dokumenty. W takich momentach apteczka okazuje się niezbędna. Powinna być dobrze oznakowana i umieszczona w miejscu, do którego mamy łatwy dostęp.
Przeczytaj całość

Panda - nowy inhalator dla dziecka

31-03-2017Wyświetleń: 387
Nadejście wiosny wiąże się ze wzmożonym pyleniem wielu gatunków drzew. Od kwietnia zaczynają pojawiać się pyłki najczęściej spotykanych w naszym kraju gatunków liściastych, czyli brzozy, topoli, wierzby oraz jesionu. W maju pojawią się również pyłki traw. Dla alergików jest to ciężki czas, w którym przebywanie poza domem wiąże się ze wzmożonym katarem, kichaniem oraz pieczeniem oczu.
Przeczytaj całość

Jak usunąć kleszcza?

27-03-2017Wyświetleń: 583
Wiosenne promienie słoneczne budzą do życia rośliny i zwierzęta, a wśród niech owady i pajęczaki. Zaczynają się więc pojawiać nielubiani przez nas mieszkańcy lasów, parków i przydomowych ogródków, czyli kleszcze. Przebudzone z letargu po okresie zimy i głodne, wyruszają na poszukiwanie potencjalnego żywiciela.
Przeczytaj całość

Apteczka rowerowa - bezpieczne przywitanie wiosny

24-03-2017Wyświetleń: 340
Nadeszła upragniona i długo wyczekiwana wiosna! Za oknami, szczególnie rano, słychać już śpiew ptaków. Powoli budzą się do życia rośliny, na gałęziach widać pierwsze pączki. Coraz częściej też wygląda do nas słońce, niosąc ze sobą nową dawkę pozytywnej energii. Cieszmy się tym i korzystajmy z nowych możliwości.
Przeczytaj całość

Zestaw ZR 110 - sprawny przebieg akcji ratunkowej

21-03-2017Wyświetleń: 604
Skutecznie przeprowadzona akcja ratunkowa jest możliwa dzięki wzajemnej współpracy ratowników, dostępie do dobrze przygotowanego sprzętu oraz sprawnym z niego korzystaniu, bez przeszkadzania innym, oraz utrudniania i opóźniania podjętych przez nich działań.
Przeczytaj całość

Seni Care - seria kosmetyków dla seniorów

17-03-2017Wyświetleń: 536
Seni Care to delikatna linia kosmetyków opracowana z myślą o seniorach. Znajdują się wśród nich pianki do mycia ciała, szampony do mycia włosów, balsamy nawilżające oraz olejki pielęgnacyjne i kremy. Kosmetyki przeznaczone są do skóry wymagającej, często podrażnionej i wysuszonej.
Przeczytaj całość

Apteczka turystyczna - praktyczna i idelana na wakacyjny wyjazd

03-03-2017Wyświetleń: 577
Planując wyposażenie wakacyjnej walizki pamiętajmy aby umieścić w niej apteczkę. Dobrze jest mieć ją ze sobą na każdych wakacjach, ale szczególnie należy zadbać o jej właściwe wyposażenie, gdy planujemy nasz wypoczynek na łonie natury, w miejscach, w których szybki dostęp do apteki lub przychodni jest utrudniony.
Przeczytaj całość

Neseser - wygodna torba dla pielęgniarek

24-02-2017Wyświetleń: 574
Wykonywanie obowiązków, jakie niesie ze sobą praca w służbie zdrowia to nie tylko bardzo dobre przygotowanie zawodowe, ale również konieczność posiadania niezawodnego sprzętu i dobrego wyposażenia, które umożliwi prawidłowe wykonywanie zabiegów.
Przeczytaj całość

AS-I profesjonalna apteczka do samochodu

21-02-2017Wyświetleń: 265
Mała, poręczna apteczka do twojego samochodu wyposażona w profesjonalny sprzęt, który umożliwi udzielenie pierwszej pomocy, zabezpieczy osoby ratujące oraz pozwoli na prawidłowe oznakowanie i zabezpieczenie miejsca wypadku.  Warto w  nią zainwestować szczególnie w przypadku odbywania częstych lub dalszych podróży.
Przeczytaj całość

PSP R1 - profesjonalny zestaw ratownicwa medycznego dla strażaków

17-02-2017Wyświetleń: 709
Zestaw Ratownictwa medycznego PSP-R1 to nowoczesnej konstrukcji torba lub plecak z zawartym wewnątrz sprzętem, który umożliwia strażakom udzielenie profesjonalnej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach, w pożarze lub innych specyficznych zdarzeniach. Zestaw przygotowany został w taki sposób, aby możliwy był szybki dostęp do całego sprzętu, który dodatkowo ułożony został zgodnie z funkcjami oraz zadaniami.
Przeczytaj całość

Neseser pielęgniarki - praktyczna torba z wyposażeniem

14-02-2017Wyświetleń: 736
Neseser dla pielęgniarki to wygodna, praktyczna i poręczna torba wyposażona w sprzęt niezbędny w czasie codziennej praktyki pielęgniarskiej. Nowoczesne rozwiązania, zarówno w sposobie konstrukcji torby, jak również zastosowany do jej szycia materiał to gwarancja wygody w użytkowaniu, odporności na uszkodzenia i zabrudzenia, oraz niczym nieutrudnionego dostępu do całej zawartości.
Przeczytaj całość

Rada na haluksy

10-02-2017Wyświetleń: 459
Haluks jest zwyrodnieniem stawu, które potrafi bardzo zniekształcić stopę, utrudniając chodzenie i sprawiając duży ból.  Często skłonność do występowania haluksa lub haluksów jest dziedziczna. Ryzyko ich wystąpienia zwiększa się w przypadku nadwagi, braku ruchu oraz noszenia niewłaściwego obuwia, czyli butów mających wysokie obcasy, wąskie czubki lub bardzo płaskich klapek i japonek. Haluksy w większości przypadków dotyczą kobiet.
Przeczytaj całość

Apteczka dla sportowców - szybka pomoc w przypadku kontuzji

07-02-2017Wyświetleń: 567
Wszelkiego rodzaju formy aktywności fizycznej to ogromna korzyść dla naszego organizmu. Ruch zwiększa wydolność oddechową, wspomaga  serce oraz układ krążenia, wzmacnia mięśnie i zwiększa ruchomość stawów, pomaga dotlenić tkanki naszego ciała, poprawia trawienie oraz przemianę materii. Pomaga odreagować stres i przyczynia się  do lepszego samopoczucia psychicznego. Może jednak prowadzić do kontuzji, które powstają w wyniku nadmiernego przeciążenia, upadku, złego ułożenia kończyny, uderzenia, itp.
Przeczytaj całość

Apteczka szkolna - dobrze zabezpieczona każda wycieczka

03-02-2017Wyświetleń: 332
Pełne życia i energii dzieci cechuje mnogość różnorodnych pomysłów i ciągłe dążenie do poznawania otaczającego świata. Dlatego każdy organizator wyjazdów przeznaczonych dla najmłodszych, zarówno szkoła, jak i prywatna firma musi zadbać o zapewnienie im właściwego bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest odpowiednia ilość doświadczonych opiekunów, którzy posiadają stosowane kwalifikacje oraz możliwość zapewnienia opieki medycznej.
Przeczytaj całość

Mata na fotel HOME MASS - masaż w domu i w podróży

27-01-2017Wyświetleń: 631
Zima to czas kiedy szczególnie dokucza nam zmęczenie, narzekamy na spadek formy oraz brak energii. Krótkie i szare dni sprawiają, że więcej czasu spędzamy w domu, starając się wypocząć w fotelu, oglądając telewizję lub czytając książki. Proponujemy połączyć spędzane w ten sposób wolne chwile z dobroczynnym masażem.
Przeczytaj całość

Poduszka lędźwiowa dla wygody i bezpieczństwa kręgosłupa

24-01-2017Wyświetleń: 324
Dobrze przygotowane stanowisko pracy zapewnia nie tylko wygodę, co oczywiście jest niezwykle istotne, ale zapobiega również bólom kręgosłupa oraz późniejszym chorobom, które mogą być wynikiem zbyt dużego obciążenia któregoś z jego odcinków. Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na sposób siedzenia, dbając tym samym o kręgosłup, aby mógł nam dobrze służyć do późnych lat.

 
Przeczytaj całość

Pingwin - inhalator dziecięcy

20-01-2017Wyświetleń: 554
Okres zimowy i związane z nimi niskie temperatury oraz  konieczność stałego ogrzewania mieszkań sprzyjają wysuszeniu powietrza, co z kolei wywiera niekorzystny wpływ na drogi oddechowe. Błona śluzowa staje się bardziej podatna na działanie chorobotwórczych drobnoustrojów.
Przeczytaj całość

Apteczka pierwszej pomocy do biura

17-01-2017Wyświetleń: 748
Dobrze przygotowana apteczka, posiadająca w swoim składzie wszystkie wymagane środki do wykonywania opatrunków jest gwarancją możliwości szybkiego udzielenia wymaganej podstawowej pomocy medycznej. Musi znajdować się w każdej firmie, gdyż dbanie o bezpieczeństwo pracowników jest obowiązków pracodawcy.
Przeczytaj całość

Model do nauki pielęgnacji starszej osoby

13-01-2017Wyświetleń: 475
Pielęgnowanie starszej osoby to praca wymagająca zaangażowania, cierpliwości oraz dobrego przygotowania. Starzenie się organizmu niesie za sobą szereg konsekwencji w postaci ograniczenia ruchowego, pogorszenia się wzroku, słuchu, a często również pojawienia się schorzeń, które utrudniają lub całkowicie uniemożliwiają samodzielne wykonywanie codziennych czynności.
Przeczytaj całość

PEDI KIT - nowoczesny system do bezpiecznego transportu dzieci

05-01-2017Wyświetleń: 450
W celu pełnej stabilizacji oraz bezpiecznego transportu poszkodowanych dzieci opracowany został system PEDI KIT. Zastosowane rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na zamontowanie systemu pediatrycznego na standardowej desce ortopedycznej, przeznaczonej dla dorosłych osób. Można ją również przenosić samodzielnie przy pomocy przygotowanych do tego celu uchwytów.
Przeczytaj całość

Pulsoksymetr INTEC A310

03-01-2017Wyświetleń: 408
Pulsoksymetr Intec A310 to małe urządzenie, które po założeniu na palec, w szybki i całkowicie bezinwazyjny sposób dokonuje pomiaru nasycenia hemoglobiny tlenem. Sprzęt bardzo wygodny, lekki i łatwy w użyciu.
Przeczytaj całość

Baby Anne - fantom niemowlęcy

30-12-2016Wyświetleń: 558
Nabywając fantom szkoleniowy liczymy na jego niezawodność. Poszukujemy sprzętu dobrej jakości, z którego można korzystać przez dłuższy czas. Baby Anne, z rodziny fantomów Laerdal, to propozycja sprawdzona i szczególnie ceniona przez klientów. Dostępna na rynku już od wielu lat.
Przeczytaj całość

Organizacja pierwszej pomocy

27-12-2016Wyświetleń: 264
Punkt pierwszej pomocy, przygotowany specjalnie dla zakładów przemysłowych oraz produkcyjnych umożliwia szybkie i profesjonalne przeprowadzenie wszelkich czynności ratunkowych w przypadku zaistnienia nieszczęśliwego wypadku. Gwarantuje również właściwe zabezpieczenie miejsca zdarzenia.
Przeczytaj całość

Wyposażenie do apteczki

23-12-2016Wyświetleń: 655
Właściwy dobór materiałów opatrunkowych to podstawa dobrze skompletowanej apteczki pierwszej pomocy, w której nie może zabraknąć jałowych kompresów, plastrów opatrunkowych oraz przylepców do zabezpieczania opatrunków. Bardzo ważna i niezastąpiona, szczególnie w przypadku zwichnięć stawów wchodzących w skład kończyn górnych,  jest chusta trójkątna, z której szybko można wykonać podwieszający i zabezpieczający rękę temblak.
Przeczytaj całość

ZPP typ C - profesjonalny zestaw do dużego zakładu

20-12-2016Wyświetleń: 268
Zestaw Pierwszej Pomocy typu C to dobrze przygotowana stalowa walizka, odporna na uderzenia i wytrzymała,  z niezbędnym wyposażeniem medycznym, przeznaczonym do szybkiego przeprowadzenia czynności ratowniczych oraz profesjonalnego zabezpieczenia miejsca zdarzenia.
Przeczytaj całość

Wygodny pomiar temperatury

13-12-2016Wyświetleń: 465
Termometr bezdotykowy to bardzo wygodne urządzenie, przy pomocy którego niezwykle szybko i w bezkontaktowy sposób można zmierzyć temperaturę ciała. Doskonale sprawdza się, zwłaszcza w przypadku rodzin z małymi dziećmi, ze względu na możliwość szybkiego otrzymania wyniku oraz wielofunkcyjność urządzenia.
Przeczytaj całość

Masażer Beurer FM 60 - ulga nie tylko dla stóp

09-12-2016Wyświetleń: 608
Masażer to ciekawy pomysł na prezent. Pomaga się odprężyć i zrelaksować w domowym zaciszu, bez konieczności umawiania się na spotkania z masażystą, rezerwowania terminów, wychodzenia z domu i wydawania dodatkowych pieniędzy. Ogromną zaletą jest to, że można z niego korzystać  w każdej wolnej chwili lub gdy tylko ma się ochotę na masaż. 
Przeczytaj całość

Pulsoksymetr na palec

06-12-2016Wyświetleń: 679
Pulsoksymetr to nieinwazyjne urządzenie, przy pomocy którego w szybki i bezbolesny sposób można sprawdzić w jakim stopniu hemoglobina nasycona jest tlenem oraz dokonać pomiaru tętna.
Przeczytaj całość

Intec Cirro - praktyczny inhalator rodzinny

02-12-2016Wyświetleń: 596
Właściwie dobrany inhalator to podstawa skutecznej inhalacji. Dlatego zastanawiając się nad zakupem tego typu urządzenia, nie należy sugerować się jedynie ceną. Dobrze wybrany i prawidłowo użytkowany inhalator może dobrze nam służyć przez okres wielu lat.
Przeczytaj całość

Model noworodka - praktyczna nauka pielęgnacji

29-11-2016Wyświetleń: 557
Model, który w niezwykle realistyczny sposób odzwierciedla fizjonomię noworodka to doskonała propozycja dla szkół rodzenia oraz szkół medycznych, prowadzących zajęcia z zakresu pielęgnacji tak małych dzieci, wymagających przecież szczególnej troski oraz opieki.
Przeczytaj całość

Kołnierz ortopedyczny

25-11-2016Wyświetleń: 619
Kołnierz ortopedyczny to orteza służąca do unieruchomienia kręgosłupa w jego szyjnym odcinku, stosowana w ratownictwie medycznym oraz w lecznictwie i rehabilitacji, w przypadku zmian zwyrodnieniowych oraz schorzeniach mięśni.
Przeczytaj całość

Jak się szybko rozgrzać

15-11-2016Wyświetleń: 592
Za oknami chłód, a w naszej ofercie coś na rozgrzewkę, cieplutkie i bardzo przyjemne w dotyku rozgrzewające koce do otulenia ciała,  buty wygrzewające stopy oraz praktyczne poduszki elektryczne, które szybko ocieplą po powrocie z jesiennego spaceru, pobudzą krążenie i pomogą pozbyć się nieprzyjemnego uczucia chłodu.
Przeczytaj całość

Jedno urządzenie - cztery zadania

10-11-2016Wyświetleń: 456
Praktyczne urządzenie łączące w sobie cztery niezwykle istotne funkcje, które mogą okazać się przydatne w czasie podróży. Nie zajmuje wiele miejsca, a warto żeby było na wyposażeniu każdego pojazdu.
Przeczytaj całość

Primedic Heartsave AED - defibrylator najprostszy w obsłudze

08-11-2016Wyświetleń: 302
Primedic Heartsave AED to sprzęt najwyższej klasy, niezawodny półautomatyczny defibrylator, nowoczesny i prosty w obsłudze. Wyposażony w 6-letnią, nieładowalną baterię, która zapewnia możliwość wykonania do 200 wyładowań. Bateria posiada wskaźnik informujący o aktualnym poziomie energii.
Przeczytaj całość

Wygodna torba lekarska

28-10-2016Wyświetleń: 469
TRM-58, to niezwykle praktyczna i poręczna torba lekarska. Wykonana z mocnego, wysokogatunkowego materiału, który wykazuje dużą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowany materiał jest również mało podatny na zabrudzenia i działanie wilgoci, a przy tym łatwy do utrzymania w czystości.
Przeczytaj całość

Trener balansowy - ćwicz koordynację

25-10-2016Wyświetleń: 448
Trener balansowy, to proste urządzenie, przy pomocy którego możemy poprawić koordynację ruchową oraz zwiększyć percepcję naszego ciała. Ogromną zaletą jego posiadania, jest możliwość wykonywania ćwiczeń, samodzielnie w domu, w dowolnym i najbardziej odpowiadającym nam czasie.
Przeczytaj całość

Termometr bezdotykowy - skuteczny i higieniczny

21-10-2016Wyświetleń: 644
Termometr bezdotykowy, to urządzenie, które w ciągu ostatnich kilku lat stało się niezwykle popularne. Pierwsze termometry tego typu były wprawdzie dosyć drogie więc nie każdy mógł sobie na taki zakup pozwolić. Obecnie, dobrej jakości termometr bezdotykowy, można kupić w niewygórowanej i przystępnej cenie.
Przeczytaj całość

Pobudzające chusteczki

18-10-2016Wyświetleń: 653
Pobudzające chusteczki, to idealny produkt dla osób, które potrzebują szybkiego przypływu energii, a nie chcą spożywać, szkodzących wątrobie i bogatych w kalorie, napojów energetycznych lub sporej ilości kawy. Chusteczki zostały nasączone substancją, której struktura oparta została na składzie podobnym do soli trzeźwiących. Dlatego też ich działanie jest bardzo skuteczne.
Przeczytaj całość

Zoll - elektroda z czujnikiem siły nacisku

14-10-2016Wyświetleń: 428
Defibrylator ZOLL, wyróżniają stosunkowo niskie koszty związane z użytkowaniem, a przy tym długi okres przydatności elektrod do wykorzystania. Najwyższej jakości elektroda reanimacyjna, do defibrylatora ZOLL, wyposażona w czujnik siły nacisku, to dodatkowa pomoc i instrukcja dla osoby biorącej udział w akcji ratunkowej.
Przeczytaj całość

Maseczka na szkolenia

11-10-2016Wyświetleń: 521
Każde szkolenie, przede wszystkim powinno być bezpieczne dla uczestników. Dlatego przed rozpoczęciem zajęć na manekinach, należy zaopatrzyć się w ochronne maseczki. Stosowanie ich chroni przed zakażeniami krzyżowymi oraz zabezpiecza używany do ćwiczeń sprzęt.
Przeczytaj całość

Apteczka biurowa

07-10-2016Wyświetleń: 672
Apteczka typu TOP 10, z maseczką do sztucznego oddychania, to produkt, który wręcz idealnie nadaje się do biura. Jej niewielki rozmiar oraz specjalnie przygotowany stelaż, sprawiają, że bez większego problemu można ją zawiesić, nawet w niewielkim pomieszczeniu.
Przeczytaj całość

Szyna chroniąca palec

04-10-2016Wyświetleń: 761
Lekkie, łatwe do formowania i zakładania szyny, stosowane w przypadku kontuzji, do których doszło w obrębie palca. Stanowią pierwszą ochronę w przypadku złamań, stłuczeń i innych uszkodzeń, jak zerwanie napinacza palca, przemieszczenie kości oraz inne rany o dużej głębokości. Zabezpieczają palec przed przypadkowym uderzeniem, również w trakcie leczenia, już po przebytej operacji.
Przeczytaj całość

Little Anne - dobra jakość w niskiej cenie

30-09-2016Wyświetleń: 462
Sprzęt szkoleniowy, w miarę możliwości, powinien służyć przez dłuższy okres czasu, być niezawodny.  Little Anne, to sprawdzony fantom, niezbędny w czasie prowadzenia szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Przeczytaj całość

Na sportowo i bezpiecznie

27-09-2016Wyświetleń: 588
Apteczka pierwszej pomocy, stanowiąca podstawowe zabezpieczenie medyczne, powinna być właściwie skompletowana i dobrze oznakowana. Najlepiej jest umieścić  ją w stałym miejscu, żeby w razie wypadku, nie tracić czasu na poszukiwania.
Przeczytaj całość

Water jel - szybka ulga w oparzeniu

23-09-2016Wyświetleń: 321
Water Jel, umieszczony w lekkiej i praktycznej buteleczce lub jednorazowej saszetce, to doskonała propozycja na niewielkie oparzenia. Żel jest całkowicie bezwonny oraz  przejrzysty. Bezpieczny w stosowaniu, gdyż nie wywołuje uczuleń. Nie brudzi też skóry.
Przeczytaj całość

Apteczka szkolno - wycieczkowa

20-09-2016Wyświetleń: 769
Apteczka szkolna 2, to idealny produkt, który doskonale sprawdza się na wszelkiego rodzaju wyjazdach i wycieczkach. Polecany, jako podstawowe zabezpieczenie medyczne nie tylko do szkół, ale również do przedszkoli.
Przeczytaj całość

Irygator - alternatywa dla nitki dentystycznej

16-09-2016Wyświetleń: 345
Irygatory dentystyczne, które od jakiegoś czasu są obecne na rynku, z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne nitki dentystyczne. Oczyszczają one przestrzenie międzyzębowe za pomocą strumienia wody lub specjalnego płynu dentystycznego, płynącego pod ciśnieniem.
Przeczytaj całość

Stabilizacja złamań

13-09-2016Wyświetleń: 554
Zgodnie z zasadami, które obowiązują przy zabezpieczaniu  obrażeń układu kostno-stawowego, należy zawsze unieruchomić złamaną kość, razem z sąsiadującymi stawami. Kończyna powinna być pozostawiona w zastanej pozycji. Do tego celu idealnie nadają się szyny Kramera.
Przeczytaj całość

Bezpieczny autobus

09-09-2016Wyświetleń: 645
Profesjonalny i zaufany przewoźnik dba o to, żeby dowieźć swoich pasażerów do celu komfortowo, wygodnie i terminowo, ale przede wszystkim bezpiecznie. Powinien więc zapewnić właściwy nadzór techniczny nad używanymi pojazdami oraz zatrudnić kompetentnych, doświadczonych i odpowiedzialnych kierowców, a ponadto, umieścić w używanych środkach lokomocji podstawowe zestawy środków medycznych do udzielenia pierwszej pomocy.
Przeczytaj całość

Codofix - dla wygodnego podtrzymania opatrunku

06-09-2016Wyświetleń: 358
Niezwykłą wygodę stosowania i łatwość zakładania, codofixy zawdzięczają przede wszystkim temu, że występują w formie przygotowanego, uformowanego już rękawa, który szybko można nasunąć na opatrywane miejsce. Doskonale sprawdzają się jako podtrzymanie opatrunków, zastępując tradycyjne bandaże. Ich zakładanie jest łatwiejsze i szybsze, zwłaszcza dla osób nie mających w tej kwestii wprawy.
Przeczytaj całość

Ratunek dla serca

02-09-2016Wyświetleń: 640
Nagłe zatrzymanie krążenia może wystąpić w każdym momencie i w każdym miejscu, często bez wcześniejszych sygnałów ostrzegawczych. Stanowi ono ogromne zagrożenie dla życia, dlatego bardzo ważna jest szybka i właściwa reakcja osób, będących świadkami zaistniałego zdarzenia.
Przeczytaj całość

Omron M3 - prosty, szybki i wiarygodny pomiar ciśnienia

30-08-2016Wyświetleń: 578
W Polsce, w dość szybkim tempie,  rośnie liczba osób, które chorują na nadciśnienie tętnicze. Choroba ta, stanowi niezwykle poważny problem, gdyż nie leczona, pozostawiona bez kontroli jest jednym z czynników ryzyka udaru mózgu. Przyczynia się również do uszkodzenia tak ważnych narządów jak nerki, mięsień sercowy czy też oczy.
Przeczytaj całość

Szybka, trwała i skuteczna ochrona

26-08-2016Wyświetleń: 466
Akutol Spray to opatrunek, dzięki któremu szybko i skutecznie ochronimy zranienie, bez konieczności przyklejania plastra. Opatrunek ten, szczególnie ceniony jest przez energiczne i aktywne osoby. Doskonale sprawdza się u dzieci, które ze względu na swoją niezwykłą ciekawość otaczającego świata i ponadprzeciętną ruchliwość, często ulegają drobnym wypadkom.
Przeczytaj całość

Super Safety Plus - wszystko pod ręką

23-08-2016Wyświetleń: 672
Apteczka samochodowa Super Safety Plus, stanowi niezwykle praktyczny i dobrze przygotowany zestaw niezbędnego sprzętu. Oprócz podstawowego składu, który przewiduje stosowana w Unii, niemiecka norma DIN 13164 PLUS, dodatkowo wyposażona została w trójkąt ostrzegawczy oraz odblaskową kamizelkę.
Przeczytaj całość

Lampy na podczerwień

19-08-2016Wyświetleń: 651
Lampy na podczerwień z powodzeniem używane są w medycynie, kosmetyce oraz w czasie zabiegów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych. Ich terapeutyczne działanie wynika z emitowanego promieniowania elektromagnetycznego, które wnika w głąb tkanek przyczyniając się do ich znacznie lepszego ukrwienia.
Przeczytaj całość

Saszetka z maseczką - szybki ratunek

12-08-2016Wyświetleń: 630
Maseczka, ustnik do sztucznego oddychania w saszetce to rewelacyjny, a przy tym niezastąpiony produkt, który warto mieć zawsze pod ręką. Jest to bardzo istotne, ponieważ w każdej chwili ktoś może potrzebować naszej pomocy.
Przeczytaj całość

Jedna bransoletka, a wiele zastosowań

09-08-2016Wyświetleń: 710
Godna polecenia bransoletka, która charakteryzuje się wszechstronnym działaniem.  Praktyczna i bardzo estetycznie wykonana, dostępna w czterech ciekawych kolorach. Idealny i niezawodny produkt na lato.
Przeczytaj całość

Wtyczka elektro - dom wolny od komarów

05-08-2016Wyświetleń: 519
Komary występują na całym świecie, w przeogromnej ilości gatunków. Dla człowieka uciążliwe są jedynie samice. To ich złowrogie bzyczenie i swędzące ukąszenia spędzają sen z powiek w czasie letnich nocy i uprzykrzają wypoczynek nad wodą oraz wieczorne spotkania przy ognisku.
Przeczytaj całość

Apteczka Vera 5

29-07-2016Wyświetleń: 536
Apteczka Vera 5 to mała, praktyczna apteczka, która posiada pełen zestaw środków, niezbędnych do opatrywania różnego rodzaju skaleczeń, zadrapań i drobnych urazów. Taki mały i podstawowy, podręczny pakiet dla każdego, wyposażony według normy DIN 13167.
Przeczytaj całość

Burn Tec - szybka ulga w oparzeniach

25-07-2016Wyświetleń: 618
Do poparzenia ciała dochodzi na skutek działania na skórę wysokiej temperatury, której źródłem może być ogień, wrzątek, para wodna, substancje chemiczne lub powstały łuk elektryczny. W zależności od rozległości poparzonego obszaru ciała, oparzenia dzielą się na lekkie, średnie oraz ciężkie. Natomiast w zależności od głębokości, na jakiej uszkodzona została tkanka skórna, mamy do czynienia z 4-stopniową skalą poparzeń.
Przeczytaj całość

Torba TRM 50, pojemna i praktyczna

22-07-2016Wyświetleń: 464
Wygodna, mocna i właściwie przygotowana torba do przenoszenia sprzętu medycznego umożliwia szybkie działanie w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy, można w niej również przechowywać i przenosić sprzęt potrzebny w czasie wizyt domowych.
Przeczytaj całość

Mały zestaw do noszenia przy pasku

19-07-2016Wyświetleń: 431
Saszetka osobisty zestaw pierwszej pomocy,  to dobrze przygotowana, praktyczna i poręczna apteczka, którą można przyczepić do paska i wygodnie nosić przy sobie. Właśnie dlatego jest idealną i chętnie kupowaną apteczką na wszelkiego rodzaju wakacyjne wędrówki, wypady w plener oraz rajdy rowerowe, podczas których stanowi podstawowe zabezpieczenie medyczne.
Przeczytaj całość

Gotowy zestaw do płukania oka

15-07-2016Wyświetleń: 621
Ciepła, słoneczna pogoda zachęca do spędzania wolnego czasu poza domem, do gier i zabaw na nadmorskich plażach, w lesie i nad jeziorem. Właśnie w czasie szaleństw na plaży, szczególnie u dzieci, łatwo może dojść do zaprószenia oka piaskiem lub dostania się do niego mniejszego owada.
Przeczytaj całość

Poduszka nie tylko na podróże

08-07-2016Wyświetleń: 441
Długie podróże, mimo swojego uroku, zazwyczaj są jednak dość męczące i trudne do przetrwania. Wyruszamy ze sporą dawką pozytywnej energii, ale z czasem zaczyna jej już ubywać. Pojawia się znużenie i senność, zaczynają drętwieć trzymane cały czas w jednej pozycji nogi, boli kark. Zaczynamy się niecierpliwić i liczyć kilometry, które pozostały do osiągnięcia celu.
Przeczytaj całość

Masażery - dla relaksu i odprężenia

01-07-2016Wyświetleń: 413
Właściwie dobrany masażer będzie dobrą inwestycją dla osób, które lubią masaż w domowym zaciszu lub po prostu nie mają czasu, czy też środków, na regularne odwiedzanie masażysty. Jednorazowy zakup dobrego sprzętu okazuje się w tym przypadku bardziej ekonomiczny, zarówno pod względem finansowym, jak również czasowym.
Przeczytaj całość

Szybkie i skuteczne usunięcie kleszcza

28-06-2016Wyświetleń: 567
Rozpoczęły się długo wyczekiwane wakacje, a wraz z nimi realizacja planów urlopowych i rodzinne wyjazdy, górskie wycieczki, harcerskie obozy. Pełni radości pakujemy, co niezbędne i ruszamy w drogę, z nadzieją na udany wypoczynek. Życzymy żeby wszyscy dotarli na miejsce szczęśliwie, żeby pogoda dopisała, żeby udało się nabrać sporej dawki pozytywnej energii na kolejny pracowity rok.
Przeczytaj całość

Praktyczna apteczka do każdej firmy

24-06-2016Wyświetleń: 347
Apteczka ścienna metalowa, zamykana na zamek i wyposażona zgodnie z normą DIN 13157 PLUS, określającą rodzaj materiałów opatrunkowych, z uwględnieniem ich ilości niezbędnej do udzielenia pierwszej pomocy w zakładzie pracy, biurze, sklepie czy też na terenie szkoły.
Przeczytaj całość

Fantom Brayden - nowoczesność i trwałość

21-06-2016Wyświetleń: 572
Czynne i świadome uczestnictwo w zajęciach znacznie przyspiesza proces zapamiętywania materiału i przekłada się na skuteczność nauki. Zajęcia praktyczne pozwalają potwierdzić stopień zrozumienia przekazanej teorii i sprawić, że po którymś z kolei ćwiczeniu, zadania wykonywane są mechanicznie, bez zastanawiania się na sposobem ich przeprowadzenia.
Przeczytaj całość

Wygodny zestaw - apteczka z kołnierzem

17-06-2016Wyświetleń: 734
Odpowiedni dobór materiałów medycznych i środków opatrunkowych,  wchodzących w skład apteczki stanowi o możliwości szybkiego udzielenia pierwszej pomocy medycznej w razie wypadku przy pracy. Dobrze przygotowana apteczka zawiera sprzęt wymagany ze względu na specyfikę pracy oraz niebezpieczeństwa, z którymi może spotkać się pracownik na danym stanowisku.
Przeczytaj całość

Brelok z kartą I-C-E

14-06-2016Wyświetleń: 634
Bardzo ważnymi informacjami dla ratowników są wszelkie dane o stanie zdrowia poszkodowanego, o ewentualnych alergiach oraz o lekach, które na stałe są przez niego przyjmowane. Informacje te w najprostszy sposób można uzyskać kontaktując się z członkiem rodziny poszkodowanego lub inną bliską i najbardziej zorientowaną osobą.
Przeczytaj całość

Zestaw pierwszej pomocy do firmy

10-06-2016Wyświetleń: 487
Każdy pracodawca zobowiązany jest stosownym rozporządzeniem, wynikającym z przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, żeby zapewnić wszystkim pracownikom szybki i sprawny dostęp do środków medycznych niezbędnych do udzielenia pierwszej pomocy.
Przeczytaj całość

Maseczka typu pocket

03-06-2016Wyświetleń: 731
Maseczka do sztucznego oddychania winna być jednym z podstawowych elementów nie tylko zestawów przygotowanych dla ratowników ale każdej apteczki, zarówno stanowiącej wyposażenie firmy, jak i tej samochodowej. Trudno prawidłowo przeprowadzić zabieg sztucznego oddychania bez jej udziału.
Przeczytaj całość

Bezpieczny środek transportu - apteczka autobusowa

31-05-2016Wyświetleń: 293
Posiadanie apteczki pierwszej pomocy w środku transportu umożliwia szybkie udzielenie pierwszej pomocy osobie potrzebującej. Apteczka może okazać się pomocna nie tylko w przypadku zaistnienia wypadku komunikacyjnego. Serdecznie polecamy nowość w naszym sklepie medycznym, jaką jest dobrze przygotowana apteczka autobusowa.
Przeczytaj całość

Gdy wybuchnie pożar

27-05-2016Wyświetleń: 620
Pożar może zdarzyć się praktycznie wszędzie. Przyczyny jego powstawania mogą być naturalne, jak uderzenie pioruna. Mogą również wynikać z zaniedbań w wykonaniu lub eksploatacji instalacji elektrycznych, nie stosowania się do przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej czy umyślnego albo przypadkowego zaprószenia ognia.
Przeczytaj całość

My się kleszcza nie boimy...

23-05-2016Wyświetleń: 673
Temat kleszczy powrócił, jak co roku o tej porze. Zrobiło się ciepło, a pasożytnicze pajęczaki,  zachęcone sprzyjającą pogodą, obudziły się i wyszły na żer.  Zaczęły pojawiać się w lasach, parkach, miejscach trawiastych oraz takich, w których występuje roślinność krzewiasta.
Przeczytaj całość

Apteczka turystyczna - żeby wyjazd był bezpieczny

20-05-2016Wyświetleń: 667
Na wyjazdy, na wycieczki polecamy przenośną apteczkę turystyczną wykonaną z mocnego materiału wodoodpornego, wytrzymałego mechanicznie i trudnego do przetarcia. Zachęcamy do jej zakupu zarówno osoby prywatne, jak również wszelkiego rodzaju ośrodki i firmy organizujące wyjazdy grupowe.
Przeczytaj całość

Dobroczynna kofeina

17-05-2016Wyświetleń: 448
Cellulit spędza sen z powiek niejednej kobiecie, gdyż sprawia że zaatakowane nim miejsca przyjmują nieatrakcyjny wygląd. Nie należy się więc dziwić, że zaczynamy robić wszystko żeby zapobiec jego powstawaniu oraz zminimalizować widoczne już efekty.
Przeczytaj całość

Żel z zieloną harbatą - wzmacnia, oczyszcza i wyszczupla

13-05-2016Wyświetleń: 605
Gorąco polecamy kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz masażu, które niedawno pojawiły się w ofercie naszego sklepu. Stosowanie ich przynosi zadowalające efekty w walce z cellulitem, pobudza krążenie krwi, relaksuje skórę, odżywia ją oraz wspomaga proces usuwania nagromadzonych toksyn.
Przeczytaj całość

Skarpetki zdrowotne - nowość w ofercie

10-05-2016Wyświetleń: 498
Serdecznie polecamy nowość, która pojawiła się w kolekcji skarpetek zdrowotnych Deomed, czyli skarpetki Smart SeaCell. Zostały one wzbogacone zawartością cynku oraz dodatkiem alg morskich. W ich przygotowaniu kierowano się, jak zwykle cennymi uwagami fizjoterapeutów, lekarzy oraz pacjentów.
Przeczytaj całość

Fantom do nauki resuscytacji

06-05-2016Wyświetleń: 363
Fantomy okazują się niezbędne do prawidłowej nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dzięki ich wykorzystaniu każda ucząca się osoba ma możliwość przećwiczenia wszystkich koniecznych czynności ratunkowych oraz wypracowania odpowiednich nawyków.
Przeczytaj całość

Latarka ratunkowa - praktyczne urządzenie 4w1

29-04-2016Wyświetleń: 530
Latarka ratunkowa życia to sprzęt godny uwagi, którego głównymi atutami są przystępna cena oraz wielofunkcyjność. Dla wygodny użytkownika połączono w nim aż cztery przydatne funkcje: latarki, noża do przecinania pasów, młotka do zbijania szyb oraz sygnalizatora świetlnego.
Przeczytaj całość

Mały poręczny inhalator

26-04-2016Wyświetleń: 695
Inhalator membranowy Mesh jest ciekawą nowością na rynku inhalatorów, gdyż łączy ultradźwiękową metodę inhalacji z możliwością aplikacji wszystkich leków, które normalnie wymagały zastosowania tradycyjnych inhalatorów tłokowych. Został pod tym kątem dokładnie przebadany, a wyniku przeprowadzonych testów potwierdzono, że urządzenie nie generuje ciepła  mogącego wpływać na zmianę struktury molekularnej leków.
Przeczytaj całość

Z dala od komara - praktyczna opaska ostraszająca owady

22-04-2016Wyświetleń: 675
Wszędobylskie komary mogą nam uprzykrzyć nawet najmilszy wyjazd. Chętnie czekają na ścianach domku lub namiotu na najbardziej sprzyjającą okazję żeby skosztować trochę naszej krwi. W nocy ich charakterystyczne bzyczenie szybko spędza sen z powiek. Zapalamy światło i rozpoczynamy przeglądanie ścian w celu wytropienia miejsca, w którym się schowały.
Przeczytaj całość

Little Family - praktyczny zestaw szkoleniowy

19-04-2016Wyświetleń: 501

Laerdal Little Family to niezwykle praktyczny zestaw 3 fantomów szkoleniowych w różnych przedziałach wiekowych. Pokazuje różnice budowy anatomicznej,
które wynikają z wieku człowieka i umożliwia profesjonalną naukę właściwego sposobu postępowania w czasie udzielania pierwszej pomocy.

Przeczytaj całość

Praktyczna pompka - szybko usunie kleszcze

15-04-2016Wyświetleń: 442

Razem z nadchodzącą wiosną rozpoczął się sezon na kleszcze. Czas aktywności tych pasożytniczych pajęczaków w ostatnich latach znacznie się wydłuża
i przypada na okres od kwietnia do października. Jest to związane z brakiem mroźnych zim oraz ociepleniem się klimatu.

Przeczytaj całość

Apteczka – zawsze i wszędzie potrzebna jest

12-04-2016Wyświetleń: 431
Dobrze zaopatrzona apteczka, trzymana nie na najwyższej półce, do której trzeba przystawiać drabinę, ale w zasięgu ręki w chłodnym i suchym miejscu, jest koniecznością w każdym domu, bez względu na to, czy mieszkają, czy nie mieszkają w nim dzieci ( istotne jednak, aby najmniejsi domownicy nie mieli do niej dostępu) .
Przeczytaj całość

Apteczka samochodowa Super Safety – praktyczny zestaw 3w1

08-04-2016Wyświetleń: 672
Sprzętem, który wymagany jest w każdym samochodzie jest trójkąt ostrzegawczy oraz w niektórych krajach Unii Europejskiej odblaskowa kamizelka ostrzegawcza.
Założenie takiej kamizelki jest wymagane przez każdą osobę, która opuszcza pojazd na autostradzie, drodze szybkiego ruchu oraz w warunkach słabej widoczności.
Przeczytaj całość

Apteczki na szkolne wycieczki

07-04-2016Wyświetleń: 520
Z myślą o wycieczkach szkolnych, zielonych szkołach oraz wszelkiego rodzaju wyjazdach dla dzieci przygotowane zostały bardzo wygodne apteczki w charakterystycznych plecaczkach. Można je założyć na ramię i w wygodny sposób przenosić, bez konieczności trzymania w rękach. Zawartość przygotowana została zgodnie z niemiecką normą DIN, która obowiązuje w krajach Unii Europejskiej.
Przeczytaj całość

Apteczka pierwszej pomocy wyposażenie

30-11-2014Wyświetleń: 4843

Jak wyposażyć apteczkę pierwszej pomocy?

Każda apteczka pierwszej pomocy to pojemnik, w którym znajdują się materiały niezbędne do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Powinna być ona solidnie wykonana, utrzymana w czystości i umieszczona w widocznym, łatwo dostępnym miejscu. Należy też zadbać o jej odpowiednie oznakowanie – biały krzyż na zielonym tle lub czerwona gwiazda.

Przeczytaj całość

Apteczka samochodowa przepisy

21-11-2014Wyświetleń: 1373
            Polskie prawo pełne jest niezrozumiałych dla przeciętnego, logicznie myślącego człowieka paradoksów. Jeden z nich to przepisy dotyczące apteczek samochodowych. Brak obowiązku przewożenia apteczek pierwszej pomocy w samochodach osobowych wydaje się szokujący, wzbudza poważne – i całkowicie słuszne – kontrowersje. Dlaczego? Odpowiedzi należy szukać nie tylko w trosce o bezpieczeństwo ofiar wypadków drogowych, ale także w niespójności samych przepisów.
 
Przeczytaj całość

Rak piersi – komu grozi?

30-10-2014Wyświetleń: 806
Rak piersi zalicza się do grupy nowotworów, w której jednoznaczne ustalenie silnego czynnika powodującego zachorowanie nie jest możliwe. Istnieje jednak kilka czynników słabszych, mogących przyczynić się do podwyższenia ryzyka.
 
Przeczytaj całość

Reanimacyjne mity

30-10-2014Wyświetleń: 1024
Wokół każdego tematu, prędzej czy później, narasta szereg mitów. Brak rzetelnej wiedzy sprzyja tworzeniu – czasem bardzo fantastycznych – wyobrażeń i domysłów, z których płyną nie zawsze zgodne z prawdą wnioski. Tak też stało się z pojęciami takimi jak reanimacja czy resuscytacja.
Przeczytaj całość

Defibrylatory dostępne dla każdego

18-10-2014Wyświetleń: 867
Defibrylatory to już nie tylko wyposażenie wyspecjalizowanych ekip ratowniczych. Teraz – dzięki zainstalowanym w coraz większej ilości miejsc publicznych zautomatyzowanym urządzeniom AED – każdy może uratować czyjeś życie w nagłym przypadku zatrzymania krążenia. 
Przeczytaj całość

Zestaw reanimacyjny – niezbędnik każdego ratownika medycznego

03-10-2014Wyświetleń: 1081
Każda karetka reanimacyjna, wypadkowa, a także każda wyspecjalizowana grupa ratownicza bezapelacyjnie powinna być wyposażona w profesjonalny, odpowiednio skompletowany zestaw reanimacyjny. Należy przy tym pamiętać, by sprzęt był odpowiednio posegregowany, ponieważ umożliwi to szybsze i sprawniejsze udzielenie pomocy w każdej sytuacji.
Przeczytaj całość

Szyna Kramera, czyli jak unieruchomić złamanie

02-10-2014Wyświetleń: 3307
Złamanie może wydarzyć się w każdych warunkach – w praktyce natomiast dochodzi do niego najczęściej w tych najtrudniejszych. Aby skutecznie pomóc poszkodowanemu, należy nie tylko wiedzieć, jakie kroki podjąć, ale także dysponować odpowiednim sprzętem.
Przeczytaj całość

Folia NRC – niezbędna w każdym zestawie pierwszej pomocy

01-10-2014Wyświetleń: 843
Folia NRC, koc ratunkowy, koc przeciwwstrząsowy, folia termiczna, folia izotermiczna – jakiejkolwiek nazwy by użyć na określenie tej cienkiej, metalizowanej płachty, niewątpliwym jest fakt, że stanowi ona niezbędne wyposażenie każdej apteczki czy zestawu ratunkowego. To dzięki niej można ochronić ofiarę wypadku przed przegrzaniem lub nadmierną utratą ciepła, które to często zagrażają zdrowiu, a nawet życiu poszkodowanego.
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc przedmedyczna w szkole

23-09-2014Wyświetleń: 653
„Każdy człowiek, któremu powierza się bezpieczeństwo, zdrowie i życie drugiego człowieka, powinien nieustannie zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka spoczywa na nim. Odpowiedzialność jest tym większa, im młodszy jest podopieczny”
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc w nagłym wypadku

23-09-2014Wyświetleń: 619
Wypadek może zdarzyć się wszędzie. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy i w jakich okolicznościach stanie się nagle jedyną osobą, która może udzielić pomocy poszkodowanemu
Przeczytaj całość

Anatomia i fizjologia

22-09-2014Wyświetleń: 866
Książki z dziedziny Anatomia i fizjologia powinny znaleźć się w księgozbiorze każdego przyszłego lekarza lub też ratownika medycznego, pielęgniarki itd.
Przeczytaj całość

Elektrody klipsowe

22-09-2014Wyświetleń: 608
Wysokiej jakości Elektrody klipsowe są niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia badania EKG. Dzięki takiemu badaniu, diagnozowane są nieprawidłowości w pracy serca. To podstawowe badanie, które zawsze należy wykonać, w uzasadnionych przypadkach.
Przeczytaj całość

Elektrody przedsercowe

22-09-2014Wyświetleń: 629
Niezwykle ważnym, choć prostym i powszechnie wykonywanym badaniem jest EKG. Daje ono podstawową wiedzę lekarzom, jakie dalsze postępowanie wobec pacjenta należy zastosować.
Przeczytaj całość

Elektrody szczękowe

22-09-2014Wyświetleń: 655
Nowoczesne Elektrody szczękowe pozwalają na skuteczne przeprowadzenie badań weterynaryjnych. Badanie EKG daje wspaniałe możliwości diagnostyczne.
Przeczytaj całość

Fantom noworodka

22-09-2014Wyświetleń: 529
Świetnie sprawdzi się w szkołach rodzenia, ale też w prywatnych domach. Fantom noworodka pomoże w ćwiczeniu wszystkich istotnych czynności związanych z pielęgnacją.
Przeczytaj całość

Medycyna ratunkowa

22-09-2014Wyświetleń: 829
Udzielanie pierwszej pomocy na miejscu wypadku to cały szereg działań i czynności, które muszą być poprawnie skoordynowane i wykonane w prawidłowy sposób.
Przeczytaj całość

Żele antybakteryjne

22-09-2014Wyświetleń: 828
Eliminują do 99% wszystkich bakterii i zarazków bez potrzeby korzystania z wody w tym m.in wirus świńskiej grypy A/H1N1, Rotawirus, Salmonella, E. Coli.
Przeczytaj całość

Obuwie medyczne

20-09-2014Wyświetleń: 854
Obuwie medyczne powinno spełniać surowe wymagania co do jakości. Jest to ważne z różnych przyczyn. Chodzi nie tylko o komfort, ale i o bezpieczeństwo pracy.
Przeczytaj całość

Ortopedia

20-09-2014Wyświetleń: 752
Ortopedia to jeden z działów medycyny, który zajmuje się całym aparatem ruchu, sprawnością kończyn itd. Tak jak i w innych dziedzinach, wciąż udoskonalane są metody leczenia i profilaktyki.
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc – filmy

20-09-2014Wyświetleń: 825
Udzielenie pierwszej pomocy osobie rannej jest obowiązkiem każdego człowieka. Wynika to nie tylko z nakazu sumienia i jest rozpatrywane nie tylko jako zagadnienie etyczne. Nieudzielnie pomocy to przestępstwo, zagrożone karą.
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc – pliki

20-09-2014Wyświetleń: 799
Każdy lekarz, ratownik medyczny i inni pracownicy służb medycznych, muszą wciąż się dokształcać i udoskonalać swoje umiejętności. Dlatego z myślą o ich potrzebach w tym zakresie przygotowywanych jest mnóstwo wartościowych materiałów dydaktycznych tego tupu.
Przeczytaj całość

Radiologia

20-09-2014Wyświetleń: 804
Dziedziną wiedzy, która obecnie bardzo się rozwija, jest radiologia. Ta stosunkowo nowa gałąź medycyny jest ściśle związana z rozwojem najnowszych technologii. Wciąż powstają nowe metody badawcze i wprowadzane są różne udoskonalenia.
Przeczytaj całość

Torby dla pielęgniarek

19-09-2014Wyświetleń: 841
Bardzo ważnym elementem pracy każdej pielęgniarki jest szczególna dbałość o to, by zawsze w nienagannym porządku, pod ręką miała potrzebne akcesoria, niezbędne do wykonywania codziennych czynności.
Przeczytaj całość

Torby lekarskie

19-09-2014Wyświetleń: 657
Praca lekarza to duża odpowiedzialność. Trzeba być więc zawsze przygotowanym na różne sytuacje, jakie mogą spotkać nas w czasie wykonywania praktyki.
Przeczytaj całość

Ampulatoria

17-09-2014Wyświetleń: 804
Przechowywanie i przewożenie leków w odpowiednio uporządkowany sposób to absolutna podstawa bezpiecznego postępowania z nimi.
Przeczytaj całość

Defibrylatory treningowe

17-09-2014Wyświetleń: 748
Defibrylatory treningowe to sprzęt pozwalający ćwiczyć i doskonalić umiejętności prowadzenia reanimacji. Wytrzymałe i profesjonalne manekiny pozwalają na urealnienie działań oraz pozwalają opanować techniki udzielania pierwszej pomocy włącznie z masażem serca czy defibrylacją.
Przeczytaj całość

Elektrody do AED kliniczne

17-09-2014Wyświetleń: 538
Defibrylacja jest jedną z najskuteczniejszych metod pierwszej pomocy, która może być przeprowadzana nie tylko przez personel medyczny, lekarzy czy ratowników.
Przeczytaj całość

Pokrowce na szyny Kramera

17-09-2014Wyświetleń: 844
W każdej placówce medycznej muszą znajdować się różnego rodzaju sprzęty, od których jakości zależy w dużej mierze efektywność udzielanej pomocy.
Przeczytaj całość

Szyny Kramera w praktyce

17-09-2014Wyświetleń: 684
Klasyczny sposobem unieruchamiania kończyn, w przypadku stwierdzenia złamania lub zwichnięcia, czy też w sytuacji, gdy tylko występuje takie podejrzenie, są Szyny Kramera.
Przeczytaj całość

Fotele masujące

15-09-2014Wyświetleń: 679
Specjalnie zaprojektowane Fotele masujące to znakomity sposób na poprawienie sobie samopoczucia fizycznego oaz psychicznego na co dzień.
Przeczytaj całość

Krzesełka transportowe Kartsana

15-09-2014Wyświetleń: 702
Niezwykle ważne jest, by w czasie transportu osoby chorej, nie w pełni sprawnej, zachować dodatkowe środki ostrożności, oprócz tych, które są stosowane w stosunku do każdego pasażera.
Przeczytaj całość

Masażer na fotel

15-09-2014Wyświetleń: 881
Masowanie wybranych partii ciała ma niebagatelne znaczenie nie tylko dla poprawy naszego samopoczucia i komfortu, ale też dla ogólnej kondycji ciała.
Przeczytaj całość

Masażer stóp

15-09-2014Wyświetleń: 836
Zmęczone, obolałe stopy to konsekwencja siedzącego trybu życia lub też spędzania mnóstwa czasu w pozycji stojącej, np. w czasie pracy.
Przeczytaj całość

Masażery z rączką

15-09-2014Wyświetleń: 680
Żyjemy w czasach, w których nieodłącznie towarzyszy nam stres. Spędzamy długie godziny przy biurkach w niewygodnych pozycjach lub przeciążamy mięśnie podczas pracy fizycznej. Często jednak nie mamy czasu lub pieniędzy na długie seanse w gabinetach masażu lub by wybrać się na basen, co pomogłoby odpocząć naszym mięśniom.
Przeczytaj całość

Masażery, sauny

15-09-2014Wyświetleń: 528
Masaż to nie tylko czysta przyjemność, to także działanie lecznicze i kosmetyczne. Specjalnie dobrana technika masowania pozwala osiągnąć znakomite efekty, jeśli chodzi o ukojenie dolegliwości bólowych, poprawę wyglądu skóry, nawet przy poważnych problemach typu cellulit czy rozstępy.
Przeczytaj całość

Otoskopy

15-09-2014Wyświetleń: 646
Nowoczesna medycyna wykorzystuje specjalistyczne, zaawansowane technologicznie urządzenia.
Przeczytaj całość

Respiratory

15-09-2014Wyświetleń: 617
Niezastąpione w codziennej praktyce lekarskiej Respiratory należą do podstawowych urządzeń, których nie może zabraknąć w żadnym szpitalu czy innej placówce medycznej.
Przeczytaj całość

Rezerwuary tlenu

15-09-2014Wyświetleń: 666
Najważniejszym, podstawowym zabiegiem, jaki jest wykonywany na miejscu wypadku u osób nie wykazujących czynności życiowych, jest resuscytacja.
Przeczytaj całość

Sauny kosmetyczne

15-09-2014Wyświetleń: 856
            Każdy dziś szuka szybkich i innowacyjnych rozwiązań jak ulepszyć te tradycyjne rozwiązania i znacznie je przyspieszyć. Dlatego także firmy kosmetyczne poszukują sposobów jak sprawić by zabiegi były szybkie, przynosiły efekty i nie wymagały pobytu w gabinetach kosmetycznych.
 
Przeczytaj całość

Sprzęt do masażu

15-09-2014Wyświetleń: 832
Tajniki masażu relaksacyjnego i zdrowotnego pozwalają profesjonalnym masażystom osiągną rewelacyjne rezultaty, jeśli chodzi o komfort i samopoczucie pacjenta.
Przeczytaj całość

Środki odkażające

15-09-2014Wyświetleń: 534
Dezynfekcja rąk i skóry jest podstawą w procesie higieny. Dzisiejsze środki odkażające są bardzo wysoko skuteczne, a dodatkowo działają bakteriobójczo (w tym na TbC), grzybobójczo i wirusobójczo (w tym na HIV i HBV).
Przeczytaj całość

Stabilizatory i ortezy

15-09-2014Wyświetleń: 812
Do wszelakich uszkodzeń ciała dochodzi niezwykle często. Nie potrzebujemy do tego niezwykle ciężkiego wypadku, ponoć do najtrudniejszych i najczęstszych uszkodzeń ciała dochodzi w domowym zaciszu w najmniej zagrożonym momencie.
Przeczytaj całość

Stetoskopy internistyczne

15-09-2014Wyświetleń: 627
Lekarz pierwszego kontaktu musi mieć w swoim gabinecie uniwersalne narzędzia medyczne, które pozwalają szybko i z dużym prawdopodobieństwem określić wstępnie przyczyny dolegliwości pacjenta.
Przeczytaj całość

Stoły do masażu

15-09-2014Wyświetleń: 732
Masaż to niezwykle trudna technika do nauki. Istnieją różne typy masażów od typowo relaksujących bądź kosmetycznych po lecznicze, które są niezwykle ważne w procesach regeneracji organizmów.
Przeczytaj całość

Stymulacja mięśni

15-09-2014Wyświetleń: 697
Żyjemy w czasach, w których ciało jest obiektem uwielbienia i pożądania. Dlatego większość osób poświęca dużo czasu i pieniędzy na dążenie do wyglądu idealnego, który zadowoli ich samych, a także zostanie dostrzeżony przez osoby postronne.
Przeczytaj całość

Szyny Palcowe

15-09-2014Wyświetleń: 498
Urazy zdarzają się wszystkim i małym i dużym, najczęściej w najmniej odpowiednim momencie i to w obrębie pojedynczych części ciała- palec u ręki czy stopy. O urazie mówi się wówczas gdy powierzchnia palcowa ulega przesunięciu, kiedy kość zmienia swoje ułożenie w torebce stawowej.
 
Przeczytaj całość

Szyny Sam Splint

15-09-2014Wyświetleń: 536
Medycyna to szeroka dziedzina, podobnie jak ratownictwo medyczne, które wciąż się rozwija i wprowadza nowy sprzęt ułatwiający pierwszą pomoc.
Przeczytaj całość

Szyny wyciągowe

15-09-2014Wyświetleń: 657
Złamania i uszkodzenia kończyn zdarzają się nagminnie, nikt nie jest w stanie się od tego uchronić. Kiedy zwichnięcie czy złamanie jest proste, bez komplikacji można z czyjąś pomocą dojechać do szpitala, problem pojawia się wówczas gdy złamania są poważne.
Przeczytaj całość

Urządzenia do stymulacji

15-09-2014Wyświetleń: 675
Nastały czasy, gdy aktywność fizyczna stała się bardzo popularna i ćwiczy niemal każdy. Jedni robią to dla utrzymania dobrej kondycji, inni dla zdrowia, a jeszcze inni dla idealnego ciała i wyglądu.
Przeczytaj całość

Wyroby przeciw żylakowe

15-09-2014Wyświetleń: 837
Żylaki to workowate lub wrzecionowate znaczne rozszerzenia żył. Towarzyszy mu ich wydłużenie i poskręcanie. Występują one zazwyczaj u osób powyżej 40 roku życia, co nie znaczy, że nie mogą wystąpić u osób znacznie młodszych.
Przeczytaj całość

Zestawy do intubacji

15-09-2014Wyświetleń: 1098
Profesjonalnie wykonane, zaprojektowane ze szczególną starannością Zestawy do intubacji to nieoceniona pomoc w przypadku pacjentów, wymagających podjęcia działań ratunkowych w wielu sytuacjach.
Przeczytaj całość

Alkomat pod ręką

13-09-2014Wyświetleń: 679
Bezpieczeństwo na drodze to podstawa. Niestety nie każdy jest w stanie w stu procentach ocenić, czy jest w pełni trzeźwy.
Przeczytaj całość

Aparaty do terapii bezdechu sennego

13-09-2014Wyświetleń: 693
Wbrew powszechnym opiniom, bezdech senny to poważna dolegliwość, która nie tylko utrudnia codzienne funkcjonowanie osobie nim dotkniętej oraz jej bliskim, ale też może być symptomem istotnych zmian chorobowych lub też prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.
Przeczytaj całość

Balkoniki

13-09-2014Wyświetleń: 529
W sytuacjach, gdy samodzielne poruszanie się sprawia problem, nie trzeba być wcale skazanym na leżenie w łóżku.
Przeczytaj całość

Fizjoterapia

13-09-2014Wyświetleń: 621
Cały zespół działań, związanych z medyczną rehabilitacją, nazywany jest określeniem fizjoterapia.
Przeczytaj całość

Glukometry

13-09-2014Wyświetleń: 788
Coraz więcej osób cierpi na cukrzycę. Została ona uznana za jedną z chorób cywilizacyjnych.
Przeczytaj całość

Odsysanie jadu

13-09-2014Wyświetleń: 583
Podczas wakacji, wycieczek czy zwykłych spacerów często dochodzi do ukąszeń owadów. Chociaż większość z nas stara się przed nimi zabezpieczyć, nie zawsze robimy to wystarczająco dokładnie i owady atakują.
 
Przeczytaj całość

Rękawiczki

13-09-2014Wyświetleń: 814
Rękawiczki medyczne to jeden z najczęściej używanych produktów, który zapobiega zakażeniom i pozwala na bezpieczne wykonywanie różnego rodzaju zabiegów i operacji.
Przeczytaj całość

Szczypce Magilla

13-09-2014Wyświetleń: 869
Szczypce Magilla to sprzęt, który znaleźć się musi w każdym szpitalu i gabinecie lekarskim, a także we wszystkich karetkach pogotowia.
Przeczytaj całość

Wagi

13-09-2014Wyświetleń: 676
Urządzenia pomiarowe takie jak wagi, znajdują zastosowanie w różnych okolicznościach. Istnieją wagi elektroniczne kuchenne, do mierzenia masy ciała, dziecięce i niemowlęce itd.
Przeczytaj całość

Wagi kuchenne

13-09-2014Wyświetleń: 678
Przygotowywanie niektórych dań wymaga precyzji, gdyż w przeciwnym razie, w przypadku niezachowania odpowiednich proporcji, nie uzyskamy efektu, o jaki nam chodzi.
Przeczytaj całość

Wagi medyczne

13-09-2014Wyświetleń: 626
Profesjonalne wagi medyczne to niezbędny element wyposażenia gabinetów lekarskich czy pielęgniarskich.
Przeczytaj całość

Akcesoria do glukometrów

12-09-2014Wyświetleń: 537
Cukrzyca to bardzo poważna choroba, która może solidnie uprzykrzyć życie. Jeżeli ktoś jest cukrzykiem, musi nieustannie kontrolować stan swojego zdrowia.
Przeczytaj całość

Kozetki

12-09-2014Wyświetleń: 766
W gabinecie lekarskim powinna panować przyjemna atmosfera. Dużym plusem jest ładny wystrój wnętrza i eleganckie meble.
Przeczytaj całość

Laryngoskopy

12-09-2014Wyświetleń: 924
To z pewnością jedne z najpopularniejszych lekarskich przyrządów. Laryngoskopy umożliwiają wejrzenie głęboko do krtani i ocenę jej stanu zdrowia.
Przeczytaj całość

Modele do badania piersi

12-09-2014Wyświetleń: 698
Wyglądają jak wierna kopia rzeźby „Piersi” Aliny Szapocznikow. Jednak nasze modele do badania piersi nie są artystycznym dziełem, lecz służą całkiem innym celom.
Przeczytaj całość

Modele narządów płciowych

12-09-2014Wyświetleń: 562
Fantomy dla lekarzy ginekologów i studentów, ale również dla przeciętnych Kowalskich i Nowaków. Stworzone w ten sposób, aby jak najwierniej odzwierciedlać oryginały.
Przeczytaj całość

Modele pielęgnacyjne

12-09-2014Wyświetleń: 750
Nikt nie lubi wizyt w szpitalu, szczególnie w roli osoby chorej. Jeżeli jednak się tam znajdziemy, to mamy prawo oczekiwać fachowej opieki ze strony personelu.
Przeczytaj całość

Nożyczki ratownicze

12-09-2014Wyświetleń: 631
Co należy do podstawowego wyposażenia apteczki medycznej? Bandaże, opatrunki, opaski, igły, nici, no i koniecznie nożyczki ratownicze!
Przeczytaj całość

Opaski dziane

12-09-2014Wyświetleń: 574
Założenie opatrunku na zranioną skórę to nie wszystko. Zawsze musisz upewnić się, że jest on dobrze przymocowany, nie spadnie i nie przesunie się.
Przeczytaj całość

Opaski elastyczne

12-09-2014Wyświetleń: 684
Najpopularniejsze i najczęściej stosowane w przypadku zranień. Kiedy stosować opaski elastyczne? Dla kogo je polecamy? Czym się charakteryzują?
Przeczytaj całość

Opaski stawów

12-09-2014Wyświetleń: 665
Uszkodzenia i zranienia stawów to nie przelewki! Warto zawsze mieć być przygotowanym na tak nieprzyjemną okoliczność.
Przeczytaj całość

Pionizator rehabilitacyjny

12-09-2014Wyświetleń: 872
Zaburzenia funkcji ruchowych u dzieci? To przykre, ale niestety zdarzają się takie przypadki. Podczas zabiegów rehabilitacyjnych maluchom z pewnością przyda się wsparcie.
Przeczytaj całość

Plaster z opatrunkiem

12-09-2014Wyświetleń: 833
Podstawową reakcją w sytuacji, gdy dochodzi do skaleczenia, czyli bardziej lub mniej głębokiego rozcięcia skóry, jest zastosowanie plastra.
Przeczytaj całość

Plastry

12-09-2014Wyświetleń: 555
Do podstawowego asortymentu, który znajduje się w każdej apteczce, należą plastry. W różnych kształtach i wielkościach, o rozmaitych dodatkowych funkcjach.
Przeczytaj całość

Poduszki

12-09-2014Wyświetleń: 986
Pewnie bardzo często po ciężkim dniu tylko marzyłeś o tym, aby przytknąć głowę do miękkiej poduszki. Poduszki nie tylko pomagają w wygodnym odpoczynku.
Przeczytaj całość

Przylepiec

12-09-2014Wyświetleń: 844
Do podstawowych elementów wyposażenia apteczki należą materiały opatrunkowe różnego typu, które sprawdzą się w rozmaitych okolicznościach.
Przeczytaj całość

Pulsoksymetry

12-09-2014Wyświetleń: 817
Zastanawiasz się, co to właściwie jest? To urządzenie może być bardzo przydatne w domu, gabinecie lekarskim i w karetce.
Przeczytaj całość

Pulsometr

12-09-2014Wyświetleń: 696
Jesteś maniakiem ćwiczeń i sportów wszelkiej maści? Ogromną przyjemność sprawia Ci intensywne bieganie?
Przeczytaj całość

Stetoskopy

12-09-2014Wyświetleń: 550
To jedne z podstawowych narzędzi diagnostycznych. Stetoskopy to te słuchawki z zimnym dyskiem, który lekarz przykłada do Twojej skóry.
Przeczytaj całość

Strzykawki

12-09-2014Wyświetleń: 653
Do podstawowych sprzętów medycznych należą z pewnością strzykawki. Służą one do różnych zdań.
Przeczytaj całość

Trening iniekcji

12-09-2014Wyświetleń: 878
Pewnie wiele razy przyjmowałeś lub przyjmowałaś zastrzyk. Czasem wystarczy sekunda, lekkie tylko ukłucie i już po wszystkim.
Przeczytaj całość

Wkładki ortopedyczne

12-09-2014Wyświetleń: 561
Twoje stopy krzyczą z bólu po całym dniu chodzenia w szpilkach? Wiele kobiet męczy się z powodu haluksów – deformacji kości stopy, która powstaje wraz z biegiem lat.
Przeczytaj całość

Zestawy ratownictwa medycznego

12-09-2014Wyświetleń: 516
Zestawy ratownictwa medycznego to wyspecjalizowane, starannie dobrane narzędzia niezbędne do niesienia pomocy potrzebującym, cierpiącym na obrażenia poważniejsze niż drobne rany czy urazy.
Przeczytaj całość

Zestawy uzupełniające

12-09-2014Wyświetleń: 812
Zestawy uzupełniające zostały stworzone z myślą o użytkownikach, korzystających już z zestawów pierwszej pomocy w torbach, walizkach lub walizkach ze stali nierdzewnej.
Przeczytaj całość

Chusty trójkątne

11-09-2014Wyświetleń: 892
Każda jednostka ratownicza, przyjeżdżająca na miejsce zdarzenia, musi mieć na wyposażeniu szereg niezbędnych elementów.
Przeczytaj całość

Codofixy

11-09-2014Wyświetleń: 734
Poprawne opatrzenie rany to bardzo odpowiedzialne zadanie. Jednak w przypadku konieczności udzielania pomocy osobie poszkodowanej, liczy się nie tylko poprawność wykonania opatrunku, lecz też szybkość naszych działań.
Przeczytaj całość

Fantom dziecięcy

11-09-2014Wyświetleń: 858
Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że wypadki chodzą po ludziach. Przytrafiają się nawet twardo stąpającym po ziemi dorosłym!
Przeczytaj całość

Fantom niemowlęcy

11-09-2014Wyświetleń: 831
Wkrótce zostaniesz rodzicem? Gratulacje! Przed Tobą jednak wiele wyzwań. Czy wiesz już, jak karmić niemowlaka? Jak go trzymać, przewijać, kąpać? Jak reanimować w sytuacji zagrożenia życia (takie też się zdarzają!)?
Przeczytaj całość

Fantomy do nauki intubacji

11-09-2014Wyświetleń: 855
Jesteś studentem medycyny? A może dopiero planujesz iść na studia medyczne? Z pewnością jednym z pierwszych zabiegów, które będziesz ćwiczyć, będzie intubacja.
Przeczytaj całość

Fantomy dziecka

11-09-2014Wyświetleń: 548
Bardzo ważna dla studenta medycyny jest dobra znajomość podstawowych zabiegów, które mogą uratować życie lub zdrowie małego dziecka.
Przeczytaj całość

Igły

11-09-2014Wyświetleń: 885
W przypadku działań ratowniczych, medycznych, niezbędne jest używanie różnego rodzaju praktycznych i bezpiecznych akcesoriów, które są łatwe w użyciu, a przynoszą znakomite efekty.
Przeczytaj całość

Kompres opatrunkowy jałowy

11-09-2014Wyświetleń: 1769
Na wyposażeniu każdej apteczki musi się znaleźć szereg podstawowych, prostych, lecz bardzo przydatnych w wielu sytuacjach akcesoriów. Do nich bez wątpienia należy Kompres opatrunkowy jałowy.
Przeczytaj całość

Kompres opatrunkowy niejałowy

11-09-2014Wyświetleń: 824
Poprawne wyposażenie apteczki, znajdującej się czy to w domu, czy też w samochodzie, zabieranej ze sobą w podróż itd., to podstawowy sposób na uniknięcie poważnych problemów i komplikacji, gdy dojdzie do jakiegoś urazu.
Przeczytaj całość

Czym są zestawy ratownictwa medycznego OSP?

10-09-2014Wyświetleń: 808
Zestawy ratownictwa medycznego OSP to ważna sprawa dla każdego z nas, bo chociaż jest to set przeznaczony właśnie dla Ochotniczej Straży Pożarnej, to jednak jest to służba publiczna, której pomocy może potrzebować każdy z nas.
Przeczytaj całość

Materiały stomatologiczne

10-09-2014Wyświetleń: 821
Każdy, kto wybiera się do dentysty czy stomatologa ma na uwadze wybór gabinetu o najlepszej opinii oraz lekarza, który jest nie tylko wyspecjalizowany w swoim zawodzie, ale także delikatny.
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc publikacja

10-09-2014Wyświetleń: 566
W dzisiejszych czasach obowiązujące w Polsce regulacje prawne narzucają obowiązek udzielenia pierwszej pomocy medycznej drugiej osobie w przypadku zagrożenia życia.
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc – test

10-09-2014Wyświetleń: 766
Nie trzeba chyba nikogo przekonywać jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy. Jednakże, pomimo iż może to być decydujące dla uratowania życia drugiej osoby, to wciąż poziom wiedzy i świadomość Polaków w tym zakresie jest bardzo niewielka.
Przeczytaj całość

Stazy

10-09-2014Wyświetleń: 546
Stazy wykorzystuje się do wielu prostych zabiegów medycznych takich jak pobieranie krwi czy robienie zastrzyków. Nie są niezbędnym narzędziem, jednak znacznie ułatwiają pracę zarówno pielęgniarek, lekarzy, jak i ratowników medycznych
Przeczytaj całość

Uzupełnienie do zestawu PSP-R1 – jak ma wyglądać?

10-09-2014Wyświetleń: 918
Zestaw ratowniczy PSP- R1 to komplet urządzeń, narzędzi i innych przedmiotów, które mają na celu ratować zdrowie i życie człowieka. W związku z powyższym nie ma mowy o jakichkolwiek ustępstwach co do jakości tego sprzętu. Nie można czegoś pominąć, przeoczyć czy nie uzupełnić.

To powoduje, że należy zawsze dbać o to, by obok podstawowego wyposażenia zestawu PSP-RI zawsze znajdowało się Uzupełnienie do zestawu PSP-R1. Specjalne ustawy, które wypunktujemy w dalszej części artykułu określają dokładnie listę elementów, które mają wchodzić w skład takiego uzupełnienia na poziomie podstawowym. Poniżej przykładowo lista.
 
  • jednorazowa maska krtaniowa
  • jednorazowa rurka krtaniowa
  • jednorazowy wskaźnik CO2
  • opatrunek wentylowy
  • resuscytator pediatryczny
  • żel schładzający
  • okulary ochronne -
  • sól fizjologiczna
  • worek na amputowane części ciała
  • rękawice nitrylowe
 
Oczywiście każdy produkt musi być nowy, wysokiej jakości. Wyżej wymieniono elementy w liczbie pojedynczej, ale oczywistym faktem jest, że każdej pozycji powinno być w takim uzupełnieniu po kilka sztuk. Wszystko musi być zgodne z obowiązującymi normami – na naszej stronie znajdą właśnie Państwo takie kompletne zestawy, które możemy serdecznie polecić.
 

Uzupełnienie do zestawu PSP-R1 – na jakiej podstawie?

 
Uzupełnienie do zestawu PSP-R1 określono na podstawie załącznika nr 3 do Zasad Organizacji Ratownictwa Medycznego w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Wszystko zostało dokładnie przeanalizowane i 12.02.2013 r zatwierdzone przez Komendanta Głównego.

Kilka miesięcy później wprowadzono pewne poprawki do wyżej wymienionego dokumentu, z którymi to należy się zapoznać i bezzwłocznie do nich dostosować. W sieci internetowej można znaleźć bez najmniejszego problemu właśnie tego rodzaju dokumenty, w których są zawarte wszystkie potrzebne w tym temacie informacje. Pamiętajmy – od naszego przygotowania może zależeć czyjeś życie – nie możemy tego w żadnym wypadku zaniedbać.

Temblaki

09-09-2014Wyświetleń: 724
Do najczęściej spotykanych przypadków kontuzji, czy uszkodzeń ciała są urazy kończyn górnych, spowodowane różnego rodzaju wypadkami, czy uderzeniami.
Przeczytaj całość

Wata

09-09-2014Wyświetleń: 621
Środki opatrunkowe i higieniczne są narzędzia, które powinny znajdować się każdej nie tylko domowej apteczce, szpitalu, przychodni oraz w każdym publicznym obiekcie.
Przeczytaj całość

Butla tlenowa aluminiowa

08-09-2014Wyświetleń: 699
W wielu sytuacjach, gdy chodzi o ratowanie ludzkiego życia, przydać się może takie urządzenie, jak specjalistycznie zaprojektowana Butla tlenowa aluminiowa.
Przeczytaj całość

Jak wybrać odpowiedni inhalator?

08-09-2014Wyświetleń: 630
Inhalator to urządzenie służące do nebulizacji, czyli podawania leków oraz ich roztworów poprzez wdychanie powietrza. Zabieg ten wykonuje się w celach leczenia, profilaktyki oraz diagnostyki w przypadku chorób układu oddechowego. Dobry, odpowiednio dobrany inhalator pozwala na dostarczanie leku bezpośrednio do tych narządów, w których zaszły zmiany chorobowe.
Przeczytaj całość

Koncentratory tlenu dla pacjenta

08-09-2014Wyświetleń: 861
W placówkach medycznych potrzebny jest cały szereg niezbędnych akcesoriów, które dzięki swojej nowoczesnej konstrukcji, pomagają w niezawodny sposób w udzielaniu ratunku osobom wymagającym pomocy.
Przeczytaj całość

Nawilżacz do butli tlenowej

08-09-2014Wyświetleń: 633
Stosowanie tlenoterapii w wielu sytuacjach ratuje zdrowie, a nawet życie. Każda placówka medyczna, czy też karetka pogotowia, musi być wyposażona w odpowiedni sprzęt, czy to butle tlenowe, czy też koncentratory tlenu.
Przeczytaj całość

Apteczki szkolne

06-09-2014Wyświetleń: 899
Szkoła to miejsce wyjątkowo narażone na częste wypadki te lżejsze i te poważniejsze. Dzieciom brak rozwagi i często zdarza im się w trakcie zabawy się skaleczyć czy wyrządzić większą krzywdę.
Przeczytaj całość

Apteczki turystyczne

06-09-2014Wyświetleń: 690
W trakcie miesięcy letnich sezon wypraw turystycznych ma swoje epicentrum. W ramach urlopów odbywamy podróże dalsze i bliższe po mniej i bardziej przyjaznych terenach.
Przeczytaj całość

Elektrody do AED

06-09-2014Wyświetleń: 776
Zgodnie z prawem obowiązującym w naszym kraju masz obowiązek udzielenia pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia drugiej osoby. Oczywiście powinien to być nie tylko obowiązek narzucony prawnie, lecz również samoświadomość oraz chęć pomocy.
Przeczytaj całość

Elektrody kliniczne do AED

06-09-2014Wyświetleń: 840
W dzisiejszych czasach udzielanie pierwszej pomocy przez osoby postronne nie jest czymś często spotykanym. Spowodowane jest to brakiem wiedzy, umiejętności, strachem, niskim poziomem wydedukowania w tym zakresie.
Przeczytaj całość

Gabloty i szafki do defibrylatora AED

06-09-2014Wyświetleń: 880
Obecnie edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy jest coraz większa i bardziej powszechna. Idą za tym nowe rozwiązania techniczne, w tym opracowywanie sprzętu, który może być wykorzystywany przez osoby bez wykształcenia medycznego.
Przeczytaj całość

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy

06-09-2014Wyświetleń: 757
Doraźna pomoc w przypadku jakiegokolwiek urazu jest niezwykle ważna. Każda rana wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed zabrudzeniem i dostaniem się do wnętrza organizmu niebezpiecznych dla niego drobnoustrojów.
Przeczytaj całość

Czy defibrylator służy do reanimacji?

05-09-2014Wyświetleń: 3397
Gdy pacjent umiera podczas reanimacji na miejscu wypadku, ratownicy bardzo często spotykają się ze sztandarowym zarzutem ze strony bliskich zmarłego: nie użyto defibrylatora. Czy są to jednak pretensje uzasadnione? Wiele osób nie wie, do czego służy defibrylator i myli go ze sprzętem obowiązkowo wykorzystywanym podczas akcji reanimacyjnej. Jest to podstawowy błąd, który warto sobie uświadomić.
Przeczytaj całość

Maski ratownicze

05-09-2014Wyświetleń: 641
W Twojej obecności zdarzył się ciężki wypadek. Poszkodowany stracił przytomność, nie oddycha i nie ma z nim kontaktu.
Przeczytaj całość

Dostęp doszpikowy

04-09-2014Wyświetleń: 669
Co zrobić, kiedy ktoś jest w krytycznym stanie, zagrażającym utratą życia? Podanie farmaceutyków bezpośrednie do układu krwionośnego i prowadzenie płynoterapii w tym momencie jest absolutnym priorytetem.
Przeczytaj całość

Artykuły medyczne

03-09-2014Wyświetleń: 557
To bardzo szeroki zbiór różnych produktów o różnym przeznaczeniu. Artykuły medyczne to podstawowe wyposażenie szpitali, przychodni, klinik i lekarskich gabinetów.
Przeczytaj całość

Ciśnieniomierze

03-09-2014Wyświetleń: 675
Kontrolowanie swojego ciśnienia krwi pomaga na bieżąco diagnozować swój stan zdrowia. Nawet nie wiesz, jak wiele możesz wyczytać z prawidłowo wykonanego pomiaru.
Przeczytaj całość

Noże do cięcia pasów

03-09-2014Wyświetleń: 693
W sytuacji zagrożenia życia, najważniejsza jest błyskawiczna reakcja. Do niebezpiecznych momentów bardzo często może dochodzić na drodze. Niestety, zdarza się, że dochodzi do zagrożenia życia i ważne jest, by umieć prawidłowo i szybko zareagować w takiej sytuacji. To może mieć niebagatelne znaczenie dla dalszych działań ratunkowych.
 
Przeczytaj całość

Odchudzanie – fitness

03-09-2014Wyświetleń: 840
W dzisiejszych czasach dbanie o nienaganny wygląd to konieczność. Oczywiście chodzi nie tylko o wymogi, jakie są nam stawiane przez świat mody. Chodzi przede wszystkim o nasze dobre samopoczucie i lepsze zdrowie.
Przeczytaj całość

Opatrunki na oparzenia

03-09-2014Wyświetleń: 647
W codziennym życiu jesteśmy wielokrotnie narażani na ryzyko niebezpiecznych poparzeń. Takie nieprzyjemne zdarzenia mogą nas spotkać zarówno we własnym domu - szczególnie w kuchni – jak i w miejscu pracy, w szkole itd.
Przeczytaj całość

Alektrody do AED

02-09-2014Wyświetleń: 834
Zgodnie z prawem obowiązującym w naszym kraju masz obowiązek udzielenia pierwszej pomocy w przypadku zagrożenia życia drugiej osoby.
Przeczytaj całość

Aparaty EKG

02-09-2014Wyświetleń: 851
Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że wiele osób choruje na serce. Często słyszy się o śmierci na zawał. Niestety problemy z sercem dotyczą nie tylko ludzi starszych.
Przeczytaj całość

Elektrody kliniczne do defibrylatora AED

02-09-2014Wyświetleń: 702
W dzisiejszych czasach udzielanie pierwszej pomocy przez osoby postronne nie jest czymś często spotykanym. Spowodowane jest to brakiem wiedzy, umiejętności, strachem, niskim poziomem wydedukowania w tym zakresie.
Przeczytaj całość

Elektrody treningowe do AED

02-09-2014Wyświetleń: 864
Umiejętności udzielania pierwszej pomocy są w dzisiejszym czasach niezwykle ważne. Z jednej strony prawo narzuca nam obowiązek udzielenia pierwszej pomocy drugiej osobie w przypadku zagrożenia życia.
Przeczytaj całość

Gabloty i szafki na AED

02-09-2014Wyświetleń: 700
Obecnie edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy jest coraz większa i bardziej powszechna. Idą za tym nowe rozwiązania techniczne, w tym opracowywanie sprzętu, który może być wykorzystywany przez osoby bez wykształcenia medycznego.
Przeczytaj całość

Materiały opatrunkowe

02-09-2014Wyświetleń: 837
W wielu codziennych sytuacjach jesteśmy narażeni na rozmaite urazy. Często dochodzi np. do przerwania ciągłości skóry. Wtedy liczy się szybka reakcja. Nawet niewielkie skaleczenie trzeba odpowiednio opatrzyć, by nie doszło do zakażenia czy innych powikłań.
Przeczytaj całość

Nosze

02-09-2014Wyświetleń: 824
Niezbędnym wyposażeniem karetek i śmigłowców ratowniczych są odpowiednio skonstruowane nosze. Tego typu sprzęt medyczny należy do podstawowych, służy bowiem nieocenioną pomocą w sytuacji, gdy rannego czy chorego należy w bezpieczny, ale też maksymalnie szybki sposób przetransportować do pojazdu ratowniczego, a następnie do szpitala.
Przeczytaj całość

Bieganie a odchudzanie

01-09-2014Wyświetleń: 549
Jak wspaniale jest się czuć dobrze we własnej skórze wie ten, który tak się czuje. A co z ludźmi, którzy nie należą do tego grona szczęśliwców? Rozpoczynają oni swą przygodę z bieganiem. Prawdą jest bowiem, że dominującym powodem, stanowiącym o popularności biegania jest walka ze zbędnym balastem, czyli tłuszczem i nadwagą. Otyłość (naturalnie pomijając osoby chore) nie wystawia dobrego świadectwa o człowieku. Przyczyniają się z kolei do obniżonej samooceny i złego samopoczucia.
 
Przeczytaj całość

Zestawy do konikotomii

01-09-2014Wyświetleń: 645
Specjaliści, ratujący na co dzień życie i zdrowie, muszą mieć na swoim wyposażeniu, w podręcznej torbie czy w karetce profesjonalne narzędzia.
Przeczytaj całość

Deska ortopedyczna czy nosze

28-08-2014Wyświetleń: 867
Deska ortopedyczna i nosze – należą do podstawowego wyposażenia ratowników medycznych. Służą do przenoszenia i transportu pacjentów: wynoszenia poszkodowanego z miejsca wypadku, wnoszenia do karetki, przewozu oraz przenoszenia z karetki do szpitala.
Przeczytaj całość

Kołnierz jednoczęściowy

28-08-2014Wyświetleń: 562
Gdy znajdujemy się w sytuacji gwałtownego wpływu sił zewnętrznych na nasze ciało, największą uwagę zawsze należy poświęcić kręgosłupowi i jego odcinkowi szyjnemu.
Przeczytaj całość

Maseczki do podawania tlenu

28-08-2014Wyświetleń: 899
W celu prawidłowego udzielania pomocy, ratownicy medyczni mają na swoim wyposażeniu różne akcesoria, które często są proste, a jednak potrafią pomóc uratować zdrowie czy nawet życie.
Przeczytaj całość

Odchudzanie skuteczne

28-08-2014Wyświetleń: 660
Stres, siedzący tryb życia, obowiązki rodzinne – jest wiele powodów, dla których przybieramy na wadze. Decydując się na odchudzanie, myślimy nie tylko o dobrym wyglądzie, ale też o zdrowiu.
Przeczytaj całość

Termometry medyczne

28-08-2014Wyświetleń: 682
W wielu sytuacjach zagrożenia zdrowia, najważniejsza, kluczowa może się wręcz okazać pierwsza reakcja. Każdy z nas musi posiadać więc podstawową wiedzę i umiejętności, dzięki którym może pomóc osobie wymagającej opieki medycznej.
Przeczytaj całość

Apteczka nie jedno ma imię

27-08-2014Wyświetleń: 939
Wypadek może zdarzyć się wszędzie, dlatego niezwykle ważne jest, by w każdym miejscu, w którym przebywają ludzie – w domach, zakładach pracy, miejscach publicznych, środkach transportu – znalazła się również odpowiednio wyposażona i łatwo dostępna apteczka pierwszej pomocy. Niejednokrotnie może ona przyczynić się do uratowania komuś życia.
Przeczytaj całość

Książki medyczne

27-08-2014Wyświetleń: 688
Czerpanie wiedzy z wiarygodnych, profesjonalnie opracowanych źródeł w takiej dziedzinie, jaką jest medycyna, to podstawa prawidłowego wykonywania zawodu z nią związanego.
Przeczytaj całość

Nawilżacze

27-08-2014Wyświetleń: 665
Gdy zbliża się jesień lub nadchodzi zima, warto przygotować się na nią nie tylko wewnętrznie – zwiększając odporność.
Przeczytaj całość

Resuscytatory

27-08-2014Wyświetleń: 878
Udzielanie pierwszej pomocy wymaga pewnej wiedzy i umiejętności, lecz każdy musi się podjąć tego zadania, jeśli spotka się z sytuacją zagrożenia zdrowia lub życia.
Przeczytaj całość

Gaśnice samochodowe

26-08-2014Wyświetleń: 709
Podstawowym elementem wyposażenia każdego auta, poruszającego się po polskich drogach, są sprawnie działające gaśnice samochodowe.
Przeczytaj całość

Kasetki i kieliszki do leków

26-08-2014Wyświetleń: 891
Istnieje kilka sytuacji, w których warto rozważyć stosowanie kasetek na leki. Jest to przede wszystkim sytuacja długotrwałego zażywania leków w stałych, dziennych ilościach.
Przeczytaj całość

Szyny unieruchamiające

26-08-2014Wyświetleń: 836
Złamania i urazy kończyn wymagają prawidłowego działania ze strony służby medycznych, gdyż źle złożone kości będą się trudno zrastać, a nawet powodować przykre konsekwencje w przyszłości.
Przeczytaj całość

Torby medyczne

26-08-2014Wyświetleń: 650
Prawidłowe przechowywanie i przewożenie akcesoriów medycznych ma niebagatelne znaczenie, z wielu powodów.
Przeczytaj całość

Zestaw szkoleniowy BLS

26-08-2014Wyświetleń: 827
Obowiązkowy zestaw każdej z firm zajmującej się nauczaniem pierwszej pomocy. Umieszczony w wygodnej walizce, idealnie sprawdzi się w szkołach pierwszej pomocy i firmach przeprowadzających specjalistyczne kursy.
Przeczytaj całość

Ciąża i poród

25-08-2014Wyświetleń: 719
Dla większości kobiet wiadomość o ciąży to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu. Jest to czas wielu zmian zachodzących w organizmie, na które warto się przygotować.
Przeczytaj całość

Termometr z domowej apteczki

25-08-2014Wyświetleń: 739
Jednym z niezbędnych elementów w każdej podręcznej domowej apteczce jest termometr. Nikt nie ma wątpliwości, że to produkt, którego nie może zabraknąć w żadnym domu. Czy jednak zastanawiamy się nad wyborem tak podstawowego urządzenia? Czy rozważamy, jaki termometr będzie najwygodniejszy i najpraktyczniejszy dla naszej rodziny? Zwykle nie… A warto taki nawyk sobie wyrobić.
 
Przeczytaj całość

Apteczka pierwszej pomocy – sprawa życia i śmierci

23-08-2014Wyświetleń: 904
Zakup apteczki pierwszej pomocy to coś, do czego warto podejść naprawdę poważnie, pamiętając, że jej celem jest ratowanie życia. To od niej, w przypadku nagłej potrzeby, może zależeć to, czy wypadek okaże się dla kogoś śmiertelny, czy też uda mu się przeżyć. Dlatego trzeba zadbać o to, by wyposażenie apteczki było adekwatne do przeznaczenia – pozwalało na szybkie i skuteczne udzielanie pierwszej pomocy w razie nieszczęśliwych wypadków.
Przeczytaj całość

Termometr bezdotykowy - najlepszy dla dziecka

23-08-2014Wyświetleń: 517

Każdy rodzic doskonale wie, że gdy dziecko ma gorączkę, oznacza to, że w jego organizmie dzieje się coś niepokojącego. Nie zawsze jednak maluch potrafi sam określić swoje samopoczucie. Dobry termometr pomoże od razu to wykryć i szybciej zareagować. Dlatego w domu, w którym jest małe dziecko, powinien się też znaleźć jak najlepszy termometr.

Przeczytaj całość

Bieganie pod kontrolą

22-08-2014Wyświetleń: 829
Zaczynając swoją przygodę z bieganiem na początku  nie zwracamy uwagi.. na pewne detale. Zakładamy zwykle buty biegowe, znalezioną w szafie koszulkę polo i wyruszamy na podbój ulic, czy parków. Jeśli przez ten czas nasz zapał biegowy nie ostygnie to przejdziemy w kolejną fazę, w której zauważymy, jak bardzo zmienił się nasz „biego-pogląd”. Dotychczasowe buty biegowe przestają już wystarczać (mogą co najwyżej przydać się do treningów fitness, czy na rower), strój biegowy kupujemy już w profesjonalnym sklepie. No i dochodzą jeszcze gadżety, a wśród nich pulsometr.
 
Przeczytaj całość

Irygator do zębów – prosty sposób na zdrowe zęby

22-08-2014Wyświetleń: 604
Wszyscy doskonale wiedzą o tym, jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Dzięki jej zachowaniu można uniknąć próchnicy i innych nieprzyjemnych chorób, kończących się bólem zębów i częstymi wizytami u stomatologa. Dlatego warto przemyśleć zaopatrzenie się w irygator – praktyczne, nowoczesne urządzenie pomagające zadbać o najtrudniejsze do oczyszczenia obszary jamy ustnej.
 
Przeczytaj całość

Apteczka samochodowa z wyposażeniem

21-08-2014Wyświetleń: 654
Apteczka samochodowa wraz z wyposażeniem to konieczny element w naszym samochodzie,W sytuacji wypadku zawsze powinna znajdować się pod ręką, w łatwo dostępnym miejscu. Większość samochodów ma specjalny schowek pod prawym przednim siedzeniem i to jest najlepsze miejsce.
Przeczytaj całość

Defibrylator kliniczny

20-08-2014Wyświetleń: 842
Jednym z najbardziej popularnych, powszechnie stosowanych, a jednocześnie bardzo prostych w obsłudze urządzeń medycznych jest Defibrylator kliniczny.
Przeczytaj całość

Ratownictwo medyczne

20-08-2014Wyświetleń: 560
W przypadku udzielania pomocy medycznej przez ratowników, na miejscu zdarzenia, niezwykle ważna jest możliwe błyskawiczna i prawidłowa reakcja.
Przeczytaj całość

Stabilizator zamiast gipsu

20-08-2014Wyświetleń: 684
Żyjemy aktywnie, codziennie znajdujemy się w ciągłym ruchu, a dzięki promocji zdrowego trybu życia coraz częściej także uprawiamy sporty. Na urazy kości, stawów i ścięgien narażony jest każdy. Na szczęście nie wszystkie kontuzje muszą kończyć się uciążliwymi tygodniami czy miesiącami w gipsie. Z wieloma urazami, dzięki coraz lepszym technologiom sprzętu medycznego, da się bez problemu normalnie funkcjonować.
Przeczytaj całość

Plastry zamiast szwów

17-08-2014Wyświetleń: 3339
Gdy się zranimy, przed naszymi oczami zwykle od razu roztacza się ponura wizja uciążliwego oczekiwania w szpitalnej izbie przyjęć lub na pogotowiu, bolesnego i nieprzyjemnego szycia oraz pozostających po nim brzydkich blizn. W takich chwilach wiele osób zadaje sobie pytanie: „Czy każda rana cięta wymaga założenia szwów?”
Przeczytaj całość

Uwaga na kleszcze!

17-08-2014Wyświetleń: 838
Okres wakacyjny sprzyja wyprawom i spacerom po lesie. Jest to nie tylko przyjemny, ale i bardzo zdrowy sposób spędzania wolnego czasu. Nie warto z tego rezygnować, jednak należy pamiętać o zachowaniu ostrożności. Z lasu bowiem można przynieść do domu nieproszonych lokatorów – kleszcze. Te drobne pajęczaki same w sobie nie są groźne, ale bardzo niebezpieczne mogą okazać się choroby, które przenoszą.
Przeczytaj całość

Alergie pokarmowe – zmora współczesnej medycyny

16-08-2014Wyświetleń: 877
Problem alergii znany był już w starożytności i opisywany przez naukowców niemal każdej epoki w dziejach ludzkości i na wszystkich etapach rozwoju medycyny, jednak współcześnie jest to temat wyjątkowo głośny i powszechny. W obecnych czasach alergie nie są już jednostkowymi przypadkami, coraz więcej się o nich mówi, urastają one do rangi poważnego i niezwykle popularnego problemu, z którym zmaga się spora część populacji.
 
Przeczytaj całość

Jak naturalnie podnieść odporność organizmu

16-08-2014Wyświetleń: 517
Nikt z nas nie lubi chorować. Częste absencje w szkole, czy w pracy narażają nas na zaległości i nieunikniony stres. Ciągłe zażywanie leków również nie służy naszemu organizmowi i na dłuższą metę może znacznie obniżać odporność. Warto zatem zainteresować się naturalnymi sposobami poprawy stanu zdrowia, by dobre samopoczucie dopisywało nam bez względu na pogodę.
 
Przeczytaj całość

Jak wzmocnić swą odporność?

16-08-2014Wyświetleń: 531
Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią takie choroby, jak przeziębienie i grypa. Warto z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o swe zdrowie i wzmocnić swą odporność. Zdrowy, silny i uodporniony organizm jest w stanie skuteczniej radzić sobie z tymi przykrymi, zimowymi dolegliwościami.
 
Przeczytaj całość

Wakacyjne spa - stwórz swoją świątynie relaksu we własnym domu

16-08-2014Wyświetleń: 892
Wakacje to świetny czas na relaks, na pomyślenie o sobie i swoich przyjemnościach. To doskonały okres na zadbanie o swoje ciało, zmęczone i często nadwyrężane podczas roku pełnego wrażeń i obowiązków. Kiedy mamy wolne od pracy, możemy zwolnić i we własnym domu, niekoniecznie  wysokimi nakładami finansowymi, zorganizować wakacyjne spa. Jak to zrobić?
 
O tym krok po kroku poniżej.
 
Przeczytaj całość

Gdy zęby bolą „bez powodu”…

15-08-2014Wyświetleń: 916
Niektórzy ludzie nie mogą jeść ani pić niczego zbyt zimnego, ciepłego, słodkiego lub kwaśnego z powodu przykrych doświadczeń. Nieodpowiednia temperatura albo smak potraw wywołuje u nich dotkliwy ból zębów. Dlaczego tak się dzieje i jak można sobie z tym poradzić? Często zwalczenie dyskomfortu związanego z nadwrażliwością zębów wcale nie jest trudne.
 
Przeczytaj całość

Dieta - droga do wymarzonej sylwetki

14-08-2014Wyświetleń: 887
W dzisiejszych czasach, zadbany wygląd to podstawa. Telewizja, prasa, gwiazdy bądź teledyski, w których roi się od idealnych ciał utwierdzają nas w przekonaniu, że pociągłe nogi czy zgrabny brzuch to absolutne minimum, które musimy osiągnąć.
Przeczytaj całość

Bezpieczne uprawianie sportu w wakacje

10-08-2014Wyświetleń: 996
Jedni wybierają wakacje leniwe – wystarczy im miejsce na plaży, złoty piasek, krem do opalania i chłodny napój. Innych taka forma odpoczynku zwyczajnie męczy i zamiast tego preferują ruch – grę w piłkę, jazdę na rowerze czy sporty wodne.
Przeczytaj całość

Komarowaty nieprzyjaciel, jak radzić sobie z ukąszeniem?

29-07-2014Wyświetleń: 822
Komary mogą zepsuć nawet długo wyczekiwane i wymarzone wakacje. Kąsając na ślepo, zniechęcają do przebywania na świeżym powietrzu. Uprzykrzają smażenie kiełbasek na ognisku, spacery po zmroku, odpoczynek pod namiotem czy po prostu spanie przy otwartym oknie. Ślady po nich nie tylko bolą i swędzą, ale również nieładnie wyglądają. Czy jest na komary skuteczny sposób?
 
Przeczytaj całość

Wyposażenie apteczki pierwszej pomocy na wakacje

20-07-2014Wyświetleń: 1068
Wybierając się na wakacje, trzeba pomyśleć o zabraniu wielu potrzebnych przedmiotów. Pakowanie torby to zazwyczaj wyzwanie logistyczne: celem jest posiadanie wszystkiego, co niezbędne, jednak bez zbędnego nadbagażu. Zastanawiając się nad wyborem określonego koloru bluzki, dobrze zadbać o coś jeszcze – ważne jest bezpieczeństwo. To z kolei gwarantuje dobrze wyposażona apteczka pierwszej pomocy. Oby się nie przydała, co nie znaczy, że nie warto jej mieć. Bo warto!
 
Przeczytaj całość

Oparzenia słoneczne – jak sobie radzić?

16-07-2014Wyświetleń: 888
Piękny czekoladowy kolor, lepsze samopoczucie, typowo wakacyjny wygląd. To cel wielu odpoczywających osób. Niestety nawet doświadczonym w opalaniu urlopowiczom zdarzają się wpadki, które kończą się bolesnością i czerwoną skórą. W konsekwencji zamiast mahoniu są białe plamy po schodzącej skórze...Niestety bywa, że sytuacja jest jeszcze groźniejsza w skutkach. Jak sobie radzić w trudnych sytuacjach?
 
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach

03-07-2014Wyświetleń: 1175
Wiedza, jak udzielać pierwszej pomocy uznawana jest w wielu kręgach za dodatkowy atut. Tymczasem powinna ona stanowić podstawową umiejętność każdego człowieka. Niezależnie od wieku i wykształcenia. Tym bardziej, że można jej się nauczyć samodzielnie, bez większego trudu, poświęcając na to kilka godzin.
 
Przeczytaj całość

Najlepsze ciśnieniomierze automatyczne

19-05-2014Wyświetleń: 1059
Ciśnieniomierz warto mieć. Jednak nie przypadkowy, ale produkt, który sprosta naszym oczekiwaniom. Będzie dokładny, niezawodny i prosty w obsłudze. Takie urządzenie to doskonała inwestycja w nasze zdrowie. Pozwoli na regularne mierzenie wysokości ciśnienia. Zawsze wtedy, kiedy odczujemy taką konieczność: ze względu na samopoczucie czy też wskazania lekarskie.
Przeczytaj całość

Ciśnienie krwi. Podstawowe wiadomości

04-05-2014Wyświetleń: 972
Do szerokiego grona chorób, które stały się plagą XXI wieku, już dawno dołączyły problemy z ciśnieniem. Jednym z największych zagrożeń jest tu zbyt niskie ciśnienie krwi lub nadciśnienie tętnicze. Co warto wiedzieć na temat ciśnienia krwi?
Przeczytaj całość

Cukrzyca. Podstawowe wiadomości na temat choroby

04-05-2014Wyświetleń: 950
Jest jedną z tych chorób, które dotykają wielu ludzi na całym świecie. Cukrzyca jest poważnym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia, a ze względu na ogromną liczbę zachorować w skali globalnej już dawno uznano ją za chorobę cywilizacyjną. Brak odpowiedniego leczenia może prowadzić do dalszych problemów ze zdrowiem. Cukrzycy mają zazwyczaj problemy z nadciśnieniem oraz z układem krążenia. Osłabia ona również wzrok, może też prowadzić do poważnych problemów z nerkami. Są w większym stopniu narażeni na choroby serca oraz na udary mózgu. Skąd takie problemy z cukrzycą? Na to pytanie każdy z nas powinien poznać odpowiedź.
Przeczytaj całość

Zalecenia żywieniowe dla pacjentów z nadciśnieniem tętniczym

04-05-2014Wyświetleń: 1003
Nadciśnienie tętnicze jest jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych. Jak się przed nią chronić? Jak żyć z tą przypadłością? Ogromne znaczenie zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu problemów ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi ma odpowiednia dieta. Jakie są zalecenia żywieniowe dla osób, które mają problemy z nadciśnieniem lub które chcą w porę zabezpieczyć się przed tym problemem?
Przeczytaj całość

Jak wybrać deskę ortopedyczną

24-04-2014Wyświetleń: 691

Deska ortopedyczna to jeden z podstawowych sprzętów ratowniczych, który służy do bezpiecznego transportu osoby poszkodowanej w wypadku. Produktu tego typu można używać w różnych warunkach, nawet skrajnych, w których inne, bardziej skomplikowane sprzęty nie sprawdziłyby się. Po deski ortopedyczne sięga się w trakcie transportu, ale przede wszystkim po to, by bezpiecznie przewieźć z miejsca zdarzenia osobę poszkodowaną, u której podejrzewa się niebezpieczne urazy takie, jak zmiany w kręgosłupie lub urazy wielonarządowe.

Przeczytaj całość

Jak wybrać fantom

24-04-2014Wyświetleń: 739
Fantom to niezbyt skomplikowane urządzenie, które imituje człowieka i jego funkcje życiowe lub poszczególne jego części ciała. Jako manekin dostępny jest w różnych rozmiarach oraz stylach wykonania.
Fantomy można otrzymać jako modele do pasa, jak również „w całości”. Można je nabyć jako imitację dorosłych i małych dzieci, a także poszczególnych części ciała, na przykład ręki wraz z przekrojem skóry. W ten sposób produkty te pozwalają na wykonywanie różnych czynności w ramach próby i nauki, służąc przyszłym lekarzom, ratownikom medycznym oraz innym służbom i osobom chcącym przekonać się, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy.

Przeczytaj całość

Jak wybrać kołnierz ortopedyczny

24-04-2014Wyświetleń: 1003
Noszenie kołnierza ortopedycznego nie należy do przyjemności. Jednak w wielu sytuacjach to konieczność. Dzięki prostemu produktowi można chronić wrażliwe odcinki kręgosłupa oraz zabezpieczyć uszkodzone kręgi przed wpływem czynników zewnętrznych.
Przeczytaj całość

Jak wybrać szyny Kramera

24-04-2014Wyświetleń: 857
Szyna Kramera to dobrze znany produkt, który jest wykorzystywany na szeroką skalę. Nie wszyscy jednak znają jego nazwę i dobrze potrafią ją przyporządkować do określonego rozwiązania stosowanego w ratownictwie medycznym. Większość z nas kojarzy szynę już w zastosowaniu, podczas unieruchamiania złamania.
Przeczytaj całość

Jak wybrać termometr

24-04-2014Wyświetleń: 682
Dzisiaj termometry dostępne są w wielu wersjach dostosowanych do użytku dla dorosłych i dla dzieci. Nowoczesne modele pozwalają mierzyć temperaturę na czole, w uchu, pod paszką oraz bezdotykowo. Który termometr jest najlepszy? Jaki wybrać, by być zadowolonym?
Przeczytaj całość

Maseczka do sztucznego oddychania

24-04-2014Wyświetleń: 1500
Istnieje wiele sytuacji, kiedy samodzielne oddychanie jest utrudnione. Gdy poszkodowany w wypadku lub chory ma trudność z dostarczaniem odpowiedniej ilości tlenu do płuc i jednocześnie ze sprawnym funkcjonowaniem, należy działać i zazwyczaj szybko, przystępując do ratowania życia. W takich sytuacjach liczą się każde sekundy a zanim dojdzie do wypadku: dobre przygotowanie.
Przeczytaj całość

Wyposażenie apteczki

24-04-2014Wyświetleń: 702
Apteczka to podstawowe narzędzie do udzielania pierwszej pomocy. Nie jest tajemnicą, że torba lub kasetka, która jest dobrze wyposażona, pozwala uratować życie i zdrowie w wielu trudnych życiowo sytuacjach. Teoretycznie wszyscy o tym wiedzą, wiele się na ten temat pisze, mimo to ciągle w wielu domach apteczka nie jest dostępna. Poza tym tam, gdzie można ją znaleźć, często jest niekompletna.
Przeczytaj całość

Apteczka turystyczna w podróży

13-04-2014Wyświetleń: 926
Apteczka to podstawowe wyposażenie, o które powinniśmy zadbać, wybierając się chociażby na krótką wycieczkę. Nigdy nie wiadomo, co może się nam przydarzyć, stąd dobrze zaopatrzona apteczka to priorytet: zarówno podczas podróży, jak już w trakcie aktywności na świeżym powietrzu. Turystyka bez optymalnie wyposażonej apteczki jest dość ryzykowna.
O czym trzeba pamiętać, wybierając się w dłuższą i krótszą podróż i kompletując apteczkę? O tym jest ten artykuł.
 
Przeczytaj całość

Butla tlenowa

13-04-2014Wyświetleń: 946
Bez tlenu nie potrafimy żyć. Jest niezbędny do normalnego funkcjonowaniu. Jeśli zaczyna go brakować, zaczynamy się dusić. Skutki mogą być tragiczne. Dlatego dotąd wymyślono wiele sposobów na dostarczenie tlenu dla osób, którym go brakuje. Jednym z nich jest butla tlenowa, która znana jest osobom nurkującym oraz wspinającym się na duże wysokości.
Przeczytaj całość

Defibrylator

13-04-2014Wyświetleń: 879

Defibrylator to na pierwszy rzut oka skomplikowana aparatura medyczna, ale tak naprawdę, gdy przeanalizować jej funkcjonowanie oraz sposób obsługi – urządzenie, które może być stosowane przez każdego. Po uruchomieniu defibrylator działa w taki sposób, że sam podpowiada, co należy w danym momencie zrobić.

Przeczytaj całość

Ciśnieniomierz - jaki kupić

07-04-2014Wyświetleń: 931
Ciśnieniomierz to tak zwany praktyczny prezent. Produkt, który powinien się znaleźć w każdym domu. Dzięki niemu można kontrolować wysokość ciśnienia i w ten sposób sprawdzać stan swojego zdrowia. Zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie może być bardzo groźne, a nieprawidłowe wartości wskazują na niepokojące funkcjonowanie organizmu i jego poszczególnych układów i organów.
Przeczytaj całość

Nebulizator

07-04-2014Wyświetleń: 853
Nebulizator to nowoczesne urządzenie służące do inhalacji. Niegdyś stosowane tylko w szpitalach i sanatoriach, dzisiaj coraz chętniej wykorzystywane również w domach, zwłaszcza tam, gdzie przebywają dzieci, starsze osoby oraz przewlekle chorzy. Dzięki nebulizatorowi można przyjmować leki w formie wziewnej, zmniejszając ich ewentualne skutki uboczne oraz poprawiając działanie dokładnie u źródeł problemu: w oskrzelach czy płucach.
Czy nebulizator ma więcej zalet? Okazuje się, że tak.
Przeczytaj całość

Sklep medyczny i ratowniczy

07-04-2014Wyświetleń: 526
Sklep medyczny to miejsce, które jeszcze kilkanaście lat temu dostępne było jedynie dla osób, które swoją codzienność wiążą z leczeniem chorych. Dzisiaj korzystają z niego również świadomi swoich potrzeb wyedukowani pacjenci, chcący cieszyć się długo dobrym zdrowiem. W sklepie medycznym można bowiem otrzymać nie tylko specjalistyczny, drogi sprzęt, ale również produkty służące do oceny wielu parametrów: temperatury ciała, ciśnienia czy też na przykład do pomocy: chociażby apteczki.
Przeczytaj całość

Inhalator

01-04-2014Wyświetleń: 974
Inhalator to urządzenie, które pomaga w profilaktyce przeziębień jak również przy leczeniu chorób przewlekłych, takich jak astma. Ciągle jednak jest w wielu kręgach niedoceniany. Nie bierze się pod uwagę tego, że jego użycie w odpowiednim momencie pozwala zatrzymać infekcję oraz przyspieszyć powrót do zdrowia i umożliwia uniknięcie antybiotykoterapii. Korzyści z zakupu inhalatora jest jeszcze więcej.
Przeczytaj całość

Udzielanie pierwszej pomocy

30-03-2014Wyświetleń: 665
Udzielanie pierwszej pomocy jest niezwykle ważne. Nie można tłumaczyć się tutaj brakiem umiejętności czy stresem.
Przeczytaj całość

Moja apteczka

26-03-2014Wyświetleń: 1180
Niezależnie od tego, czy jesteś singlem, mieszkasz z ukochanym czy ukochaną, masz rodzinę, małe dzieci albo opiekujesz się starszą osobą – w każdej sytuacji dobrze zadbać o własne bezpieczeństwo i poczucie komfortu. Mając pewność, że posiadasz dobrze zaopatrzoną apteczkę, możesz być spokojny, że w razie nieszczęśliwego wypadku, jesteś dobrze przygotowany.
Przeczytaj całość

Termometr elektroniczny

26-03-2014Wyświetleń: 1130
Temperatura ciała to ważny wskaźnik naszego ciała, który nas informuje o wielu nieprawidłowościach zachodzących w naszym organizmie. Dzisiaj zwraca się uwagę, by mierzyć ją możliwie dokładnie i szybko – uzyskując wynik, który pomaga w dalszej diagnostyce i decyduje o tym, w jaki sposób leczy się pacjenta: czy to w domu, czy w szpitalu.
Przeczytaj całość

Apteczka pierwszej pomocy

13-03-2014Wyświetleń: 890
Pierwsza pomoc może być udzielana przez każdą osobę. Do jej przeprowadzenia nie jest potrzebne wykształcenie medyczne, a jedynie wcześniejsze przygotowanie. Niezbędne jest poznanie pewnych zasad, które pozwolą na utrzymanie poszkodowanego w takim stanie, w którym będzie możliwa pomoc lekarzy.
Przeczytaj całość

Apteczka samochodowa

13-03-2014Wyświetleń: 931
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 Apteczka samochodowa to ważny element wyposażenia każdego auta.  W Polsce nie ma prawnego obowiązku posiadania apteczki, mimo to zdrowy rozsądek podpowiada, że warto ją mieć, dlatego wielu kierowców, niezależnie od wieku oraz sytuacji rodzinnej, wybiera apteczkę samochodową i wozi ją w samochodzie na krótkich i na długich dystansach.
Przeczytaj całość

Apteczki – czym one są?

07-03-2014Wyświetleń: 948
Czym są apteczki? Nie ma chyba osoby, która nie wiedziałaby czym są apteczki i jakie mają znaczenie. Apteczki mogą być wiszące, przenośne oraz samochodowe. Wiszące obecne są w biurach, fabrykach, czasem w hotelach.
Przeczytaj całość

Apteczka pierwszej pomocy, czyli zbiór leków

23-02-2014Wyświetleń: 557
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE Apteczka pierwszej pomocy jest zbiorem leków niezbędnych w kuracjach wszelkiego typu. Jest to ważna kuracja, bez apteczki niełatwo jest nawet udzielić pierwszej pomocy komuś. Lekarze, pielęgniarki, specjaliści ds. bezpieczeństwa i higieny pracy polecają korzystanie z apteczek, a najlepiej posiadanie takich apteczek pod ręką.
Przeczytaj całość

Apteczki pierwszej pomocy znane od lat

23-02-2014Wyświetleń: 930
Apteczki pierwszej pomocy znane są od przynajmniej stu lat. Apteczki pomagają udzielić pierwszej pomocy, gdy boli skaleczony palec, zwichnięta noga, rozbolą głowa, żołądek, oczy. Apteczki są nieocenione i zawsze warto je mieć.
Przeczytaj całość

Apteczki są artykułem pierwszej potrzeby

23-02-2014Wyświetleń: 615
Każdy kierowca samochodu osobowego lub autokaru powinien mieć pod ręką apteczkę. Wiadomo, że wypadki chodzą po ludziach: skaleczenie, otarcie, zwichnięcie i już potrzebny jest bandaż, woda utleniona, spirytus salicylowy, altacet, czasem też lek przeciwbólowy.
Przeczytaj całość

Co jest potrzebne w aucie? Apteczka samochodowa

23-02-2014Wyświetleń: 684
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE Apteczka samochodowa jest niezbędna w samochodzie prywatnym, firmowym, autobusie. Wszędzie tam, gdzie może przydarzyć się wypadek. A nie musi to być wypadek drogowy – może być skaleczenie, uraz, ból głowy czy żołądka.
Przeczytaj całość

Nasz samochód i apteczka

23-02-2014Wyświetleń: 627
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE Jak wszyscy doskonale wiemy w naszym kraju nie ma żadnej prawnej ustawy, która skłaniałaby nas do obowiązku posiadania apteczki samochodowej. Oczywiście tabliczka tego typu jest wymieniana, ale jako tylko zalecanie.
Przeczytaj całość

Nasza apteczka

23-02-2014Wyświetleń: 669
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE Nie trzeba tak naprawdę tłumaczyć, że bieganie jest jednym z najlepszych i najefektywniejszym rodzajem ćwiczeń aerobowych. Bieganie nie wymaga dużych nakładów finansowych – to jest wiadome.
Przeczytaj całość

Nasze ciśnienie

23-02-2014Wyświetleń: 877
Pomiar naszego ciśnienia, to jeden z najważniejszych elementów naszego zdrowia. Podczas dużego ruchu nasze ciało ciągle refuluje wysokość ciśnienia tętniczego krwi.
Przeczytaj całość

Sposoby podawania leków

23-02-2014Wyświetleń: 833
Zdrowie i życie człowieka to dwa najcenniejsze dary, o które należy dbać. Jest to oczywiste dla wszystkich ludzi posiadających pełną świadomość i kochających swoje życie.
Przeczytaj całość

Szyna Kramera – krótki opis przedmiotu

23-02-2014Wyświetleń: 2116
Szyna Kramera chociaż brzmi zagadkowo i tajemniczo to jest bardzo praktycznym przedmiotem służącym do unieruchamiania kończyn każdego człowieka – sprzedawanym w sklepach medycznych tradycyjnych, internetowych oraz aptekach i używanych w szpitalach.
Przeczytaj całość

Zdrowe bieganie

23-02-2014Wyświetleń: 654
Dzięki wycieczkom turystycznym i bieganiu jesteśmy w stanie zredukować nasze napięcie wywołane stresem i mocno dotlenimy organizm. Ponadto biegi sprzyjają spalaniu tkanki tłuszczowej.
Przeczytaj całość

Nadciśnienie

13-11-2013Wyświetleń: 995
Nadciśnienie tętnicze jest chorobą, która prawdopodobnie dotyczy około 32% Polaków. Niestety nawet 1/3 z tych osób nie wie, że na nią choruje. Wynika to głównie z tego, że często w początkowej fazie brak jest jakichkolwiek charakterystycznych objawów lub są one mało specyficzne.
Przeczytaj całość

Cukrzyca

06-11-2013Wyświetleń: 1124

 Trzustka jest narządem jamy brzusznej o budowie gruczołowej. Jedną z jej funkcji jest produkcja substancji zwanych enzymami, które  za pośrednictwem przewodów trzustkowych uwalniane są do światła jelita, a następnie powodują trawienie pokarmów. 

Przeczytaj całość

Ciąża

05-11-2013Wyświetleń: 757

Ciąża to bardzo wyjątkowy stan nie tylko dla każdej kobiety, ale także dla jej partnera i najbliższych. W czasie jej trwania dochodzi do wielu zmian w organizmie ciężarnej, dzięki którym może prawidłowo rozwinąć się nowa istota.


Przeczytaj całość

Koncentratory tlenu

04-11-2013Wyświetleń: 1184
Sytuacje, kiedy pacjent potrzebuje tlenu nie należą do rzadkości, dlatego koncentratory tlenu są często wykorzystywanym sprzętem. W medycynie mają one jasno sprecyzowane zadanie, jest nim dostarczenie pacjentowi powietrza, gdy ten z różnych powodów nie może oddychać samodzielnie lub oddycha nieefektywnie, mając trudność z tą czynnością
Przeczytaj całość

Szyny Kramera

03-11-2013Wyświetleń: 1337
Szyny Kramera to sprzęt medyczny umożliwiający w łatwy i bezproblemowy sposób, nawet w trudnych warunkach, prawidłowo unieruchomić złamaną kończynę, uszkodzony staw czy palec.
Przeczytaj całość

Fantomy, manekiny

01-11-2013Wyświetleń: 825
Pokazy i szkolenia, w jaki sposób udzielać pierwszej pomocy, organizowane są przez cały rok niemal w każdej szerokości geograficznej. Nie byłyby to możliwe, gdyby nie specjalnie do tego celu przygotowane manekiny. Dzięki nim każda zainteresowana podniesieniem swoich kompetencji osoba może nauczyć się resuscytacji, ćwicząc tę metodę pomocy poszkodowanemu tak długo, aż nabędzie wprawę w uciskaniu klatki piersiowej i wdmuchiwania powietrza oraz wszystkich czynnościach dodatkowych.
Przeczytaj całość

Inhalatory dla dzieci

01-11-2013Wyświetleń: 1140
Inhalacja u dzieci jest polecana przy okazji wielu chorób. Najczęściej zleca się ją na kaszel oraz ogólnie wspomagająco przy infekcjach górnych i dolnych dróg oddechowych. Metoda ta jest dobra do podania dziecku soli fizjologicznej oraz zapisanego przez specjalistę leku. Podanie farmaceutyku przez inhalator ma tę zaletę, że leki w formie mgiełki nie drażnią żołądka oraz są skuteczniejsze niż syrop.
Przeczytaj całość

Inhalatory, nebulizatory

01-11-2013Wyświetleń: 974
Stan zdrowia w okresie zachorowań może stanowić powód do zmartwień. Często konieczne jest podawanie leków oraz stosowanie wielu zabiegów mających na celu wzmocnienie odporności. Jednym z nich jest nebulizacja, uważana za bezpieczną i nieinwazyjną metodę podawania leków.
Przeczytaj całość

Moskitiera odchodzi do lamusa

31-10-2013Wyświetleń: 905
Owady od niepamiętnych czasów były dla ludzi zmorą. Te małe organizmy w większości przypadków nie są w stanie zrobić nam wielkiej krzywdy ale z drugiej strony są niesamowicie irytujące i rozpraszające. Dlatego też człowiek, od dawien dawna, stara się z nimi walczyć. Nie jest to jednak zadanie proste. Na zewnątrz nie jesteśmy w stanie się ich pozbyć w żaden sposób. Dlatego też przynajmniej w domu chcemy stworzyć swego rodzaju oazę spokoju. Wolną od najróżniejszych insektów.
Przeczytaj całość

Na czym polega krioterapia?

31-10-2013Wyświetleń: 944
Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o leczeniu zimnej to najwyższa pora aby pokrótce zapoznać się z tym właśnie tematem. Zapewne każdy słyszało kiedyś o krioterapii. Pojęcie dosyć często używane ale w dalszym ciągu nieco tajemnicze. Na czym polega krioterapia i jakie niesie za sobą konsekwencje dla naszego organizmu?
Przeczytaj całość

Odchudzanie a zdrowie

31-10-2013Wyświetleń: 971
Wiele osób podchodzi do odchudzania w sposób dosyć radykalny. Najczęściej jest bowiem tak, że nagle zdajemy sobie sprawę, że ważymy o wiele za dużo i chcemy za wszelką cenę zgubić nadmiar kilogramów. A co najważniejsze pragniemy tego dokonać w możliwie krótkim czasie. Taki ambitny plan, który jednak w większości przypadków nie ma szans powodzenia.
Przeczytaj całość

Zbawienne działanie sauny

31-10-2013Wyświetleń: 866
Sauna większości osób kojarzy się z relaksem i stanem błogości. W oparach gorącej pary wodnej możemy rzeczywiście poczuć senność i przede wszystkim odprężyć się. Nie da się jednak ukryć, że jest to tylko jedna z wielu zalet sauny.
Przeczytaj całość

Zestaw reanimacyjny

30-10-2013Wyświetleń: 912

Sprzęty i akcesoria służące do udzielania pierwszej pomocy dzielą się na dwa zasadnicze rodzaje – na te, które przeznaczone są dla wszystkich z nas oraz na te, których odbiorcą są profesjonalne służby ratownicze a przysłowiowego „Kowalskiego” wprawiają one co najmniej w osłupienie.

Przeczytaj całość

Butle tlenowe stalowe i aluminiowe

29-10-2013Wyświetleń: 1100
Butle tlenowe służą do wentylacji i terapii tlenowej. Wykonane są z trwałego i praktycznego materiału, który sprawdza się w tym specyficznym zastosowaniu. Dodatkowo producenci dbają o to, by butle tlenowe były poręczne, by obsługiwanie ich nie stanowiło problemu.
Przeczytaj całość

Ciśnieniomierz - działanie

29-10-2013Wyświetleń: 911
Ciśnieniomierz to jeden z najczęściej kupowanych prostych aparatów medycznych. Pierwszy ciśnieniomierz został zaprojektowany już w 1457 roku przez Alberta Pondukta. Dzisiaj przyrząd do badania ciśnienia krwi najczęściej nazywany jest ciśnieniomierzem. Niekiedy używa się innej, mniej popularnej nazwy: sfigmomanometr.
Przeczytaj całość

Defibrylatory AED

29-10-2013Wyświetleń: 1219
Defiblyrator to urządzenie służące w medycynie do przeprowadzenia zabiegu defibrylacji serca, co ma na celu przywrócenie naturalnej pracy mięśnia sercowego. Chodzi o to, by zadziałać na serce prądem stałym o odpowiednio wysokiej energii. Defibrylacji poddaje się migotanie przedsionków oraz tachykardia komorowa bez tętna.
Przeczytaj całość

Deski ortopedyczne

29-10-2013Wyświetleń: 843
Deski ortopedyczne używane są do przenoszenia chorego. Jako specjalny rodzaj noszy są niezastąpione podczas transportu w trudnych warunkach. Stanowią podstawowe wyposażenie zespołu ratownictwa medycznego.
Przeczytaj całość

Doskwierający ból głowy i obrzęk łydek? Możesz mieć nadciśnienie

29-10-2013Wyświetleń: 844

O ile zbyt niskie ciśnienie zwykle nie przynosi większych problemów, tak ignorowanie nadciśnienia może prowadzić o poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jeżeli odczuwasz takie objawy, jak bóle i zawroty głowy, krwawienia z nosa, zaburzenia widzenia, bezsenność czy obrzęki łydek – koniecznie zacznij mierzyć ciśnienie, aby upewnić się czy to w nim tkwi źródło problemu.


Przeczytaj całość

Drobny sprzęt ratowniczy

29-10-2013Wyświetleń: 838
W kategorii drobny sprzęt ratowniczy znaleźć można wiele bardzo potrzebnych produktów. W dziale BHP umieszczono apteczkę ekologiczną BHP, zestaw do usuwania rozlewów ropopochodnych, produkty do dezynfekcji rąk oraz środki odkażające, wody utlenione, chusteczki oczyszczające. Również tutaj można odnaleźć kasetki i kieliszki na leki, kosmetyki do pielęgnacji skóry oraz zioła.
Przeczytaj całość

Oparzenia

28-10-2013Wyświetleń: 1676

Oparzenia to jeden z wielu rodzajów ran jakie znamy, jednak ból, powikłania i okres gojenia oraz w określonych wypadkach spore zagrożenie śmiercią, wymusza niejako szybkie i prawidłowe działania podczas ich wystąpienia.


 

Przeczytaj całość

Zawał serca

27-10-2013Wyświetleń: 753
Choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną  śmierci w krajach wysokorozwiniętych. Spowodowane jest to wieloma czynnikami, jednak uważa się, że styl życia odgrywa tu kluczową rolę.
Przeczytaj całość

Alkomaty - sklep

23-10-2013Wyświetleń: 537
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Alkomat to urządzenie, które umożliwia pomiar zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. W nowoczesnym wydaniu może być to również program, który orientacyjnie mierzy, ile promili będzie miała osoba o danym wzroście, wadze po wypiciu określonej ilości danego typu alkoholu.

 

Przeczytaj całość

Aparat Ekg

23-10-2013Wyświetleń: 937

Aparat EKG to powszechnie znany sprzęt wykorzystywany w służbie medycznej. Elektrokardiogram, bo tak rozwija się tę nazwę, pozwala na rejestrację akcji pracy serca w łatwy, bezinwazyjny i w pełni bezpieczny sposób. Jest najpowszechniej stosowanym urządzeniem w profilaktyce i leczeniu chorób serca.


Przeczytaj całość

Apteczki

23-10-2013Wyświetleń: 1021

Apteczka to obowiązkowy element wyposażenia niemal każdego budynku i pomieszczenia, w którym przebywają ludzie. Jest niezbędna w szkołach, przedszkolach, na uczelniach, w domu, w miejscu pracy czy w samochodzie. Dobrze wyposażona umożliwia udzielenie pierwszej pomocy, pozwala zapatrzeć rany, zwalczyć ból czy inne zagrożenie.


Przeczytaj całość

Uwaga- Grzyby

22-10-2013Wyświetleń: 1095
Smacznie i niebiezpiecznie - przeczytaj koniecznie a unikniesz problemu związanego z zatruciem. Niektóre grzyby potrafią być śmiertelnie niebezpieczne.
Przeczytaj całość

Odzież medyczna

21-10-2013Wyświetleń: 947
Odzież medyczna to odzież specjalistyczna, stworzona z myślą o osobach pracujących w służbie zdrowia. Jest wytwarzana przy wykorzystaniu podobnych zasad co odzież dla farmaceutów oraz pracowników branży spożywczej.
Jej głównym celem jest ochrona odzieży prywatnej w trakcie pracy, stworzenie jednego wzoru uniformu, który wyróżnia pracowników danej branży oraz umożliwia szybką identyfikację i będzie odwoływał się do określonej marki. Znaczenie ma również zachowanie pewnego, ustalonego wcześniej dress codu w miejscu pracy. Nie można zapomnieć także o wygodzie oraz o stylu. Pracownicy służby zdrowia przebywający w pracy przez wiele godzin chcą wyglądać nie tylko schludnie, ale również po prostu ładnie.
Przeczytaj całość

Alkomaty dla każdego

24-11-2012Wyświetleń: 1018
Każdego dnia na drogach dochodzi do licznych wypadków. Ich przyczyny są różne, począwszy od pijanych kierowców, przez zaśnięcie za kierownicą, po szybkość, złe warunki jazdy, aż po nieuwagę kierujących pojazdami. Wśród przeprowadzonych badań, to właśnie alkohol jest pierwszą z przyczyn, która prowadzi do tak zatrważających wyników, jeśli chodzi o ilość wypadków, jak również i śmiertelnych ofiar na drogach.
Przeczytaj całość

Sklep medyczny w Poznaniu

24-11-2012Wyświetleń: 818
Zdrowie i życie mamy tylko jedno. Nikt nie da nam gratisów, dodatkowych bonusów, kolejnych do przeżycia lat. To jak, wygląda nasze życie, to, w jaki sposób się z nim obchodzimy, to dalej wpływa na to, ile lat żyjemy. Każdy z nas powinien starać się żyć tak, by dbając o siebie, spełniać się, cieszyć się życiem i reagować, gdy dzieje się coś złego.
Przeczytaj całość

Butle tlenowe

12-10-2012Wyświetleń: 896

Tlen niezbędny jest nam do życia. Bez niego nie jesteśmy w stanie oddychać, a więc nie możemy żyć. Są jednak takie chwile, gdy niezbędna jest pomoc z zewnątrz i to właśnie butle tlenowe, spełniają rolę dostarczania tlenu osobie, która go w danej chwili potrzebuje. Są niezbędnym wyposażeniem szpitali i karetek pogotowia. Ich zastosowanie może uratować życie, tak cenne życie.

Przeczytaj całość

Ciśnieniomierz

12-10-2012Wyświetleń: 1059

Choć pierwszy ciśnieniomierz został skonstruowany w 1457 roku przez Alberta Pondukta, w rezultacie znacząco różnił się od tych, z którymi mamy do czynienia w czasach współczesnych. Dziś są to drobne sprzęty, dzięki którym pomiar ciśnienia jest nie tylko przyjemny, co przede wszystkim w pełni wiarygodny.

Przeczytaj całość

Pierwsza Pomoc na miejscu zdarzenia

11-10-2012Wyświetleń: 807

Pierwsza Pomoc w wielu sytuacjach ma ogromne znaczenie. Przyjazd ratowników medycznych w zależności od odległości może nawet trwać kilkanaście do kilkudziesięciu minut - w tym czasie osobie potrzebującej powinien udzielić pomocy każdy kto znajdzie się w pobliżu.

Przeczytaj całość

Sklep Medyczny

11-10-2012Wyświetleń: 736

Sklep medyczny oferujący sprzęt i akcesoria medyczne od najlepszych producentów. Wszystkie fabrycznie nowe, w dobrych cenach.

Przeczytaj całość

Alkomaty

01-10-2012Wyświetleń: 941
Dziesiątki wypadków. Setki ofiar śmiertelnych. Tysiące pijanych kierowców. Tak dziś wyglądają statystyki. Wielu z nas zupełnie nieświadomie siada za kółkiem samochodu, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo na drodze. Dziś chcielibyśmy, zaoferować Państwu najwyższą jakość usług, za niezwykle rozsądną cenę- alkomaty, urządzenia, dzięki którym sami możemy kontrolować poziom alkoholu w organizmie, zmniejszając tym samym niebezpieczeństwo na drodze.
Przeczytaj całość

Sklep medyczny online

01-10-2012Wyświetleń: 916
Sklep medyczny online prowadzi sprzedaż sprzętu medycznego całą dobę. Sklep stacjonarny jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16tej.
Przeczytaj całość

Astma

13-09-2012Wyświetleń: 1239
Astma jest chorobą przebiegającą z okresowymi zaostrzeniami. Podczas leczenia ataku bardzo przydaje się inhalator - do leczenia lekami wziewnymi.
Przeczytaj całość

Komary i kleszcze

13-09-2012Wyświetleń: 908

Wiosna to nie tylko początek wakacji...

Przeczytaj całość

Kursy Pierwszej Pomocy

13-09-2012Wyświetleń: 1175
Obowiązująca od stycznia 2009r. nowelizacja Kodeksu Pracy...
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
Przeczytaj całość

Oparzenia termiczne

13-09-2012Wyświetleń: 882
Oparzenia są...
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
Przeczytaj całość

Użądlenia

13-09-2012Wyświetleń: 945

Użądlenie przez osę, pszczołę lub szerszenia...

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
Przeczytaj całość

Walka z cellulitem

13-09-2012Wyświetleń: 1102
Zgodnie z badaniami...
Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE
Przeczytaj całość

Akcesoria medyczne Poznań

21-07-2012Wyświetleń: 1330
Diabeł tkwi w szczegółach. Dobre akcesoria medyczne to absolutna podstawa. Przede wszystkim powinny być wykonane z jak najlepszych materiałów. I pochodzić od sprawdzonych producentów.
 
Przeczytaj całość

Apteczka turystyczna

21-07-2012Wyświetleń: 1065
Apteczkę warto zabierać ze sobą na każdy wyjazd, niezależnie
od tego, czy ma to być długi urlop w ciepłych krajach, weekend w górach,
czy też krótki wypad rowerowy poza miasto.
Przeczytaj całość

Apteczki Poznań

21-07-2012Wyświetleń: 1639

W Poznaniu – jak w każdym dużym mieście – o wypadek nietrudno. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, żeby doznać jakiegoś urazu. Czasem to będzie tylko drobne zranienie, innym razem – poważne uszkodzenie. Bez względu na skalę wypadku, zawsze powinieneś mieć przy sobie apteczkę pierwszej pomocy. To absolutna podstawa!

Przeczytaj całość

Defibrylatory Poznań

21-07-2012Wyświetleń: 1325
Nagłe zatrzymanie akcji serca? Właśnie wtedy potrzebny jest defibrylator. To niewielkie, proste w obsłudze urządzenie, które kupić może praktycznie każdy. Należy tylko wiedzieć, jak nim się posługiwać. Wtedy można uratować komuś życie.
 
Przeczytaj całość

Fantomy Poznań

21-07-2012Wyświetleń: 1170
Na pewno przynajmniej raz w życiu zetknąłeś się z fantomem. W szkole podczas lekcji pierwszej pomocy na przysposobieniu obronnym. Albo na kursie prawa jazdy, również podczas realizowania pierwszej pomocy. Sztywne kukły czasem wzbudzają bardzo wesołe reakcje, ale ich znaczenie jest naprawdę ogromne. Pierwsza pomoc, ćwiczona na bardzo dokładnym modelu ludzkiego ciała, pozwala nauczyć się przydatnych odruchów. Kiedy znajdziesz się potem w sytuacji stresowej (zagrożenie czyjegoś życia), o wiele szybciej się w niej odnajdziesz. Nie wpadniesz w panikę, kiedy będziesz musiał jedynie powtórzyć ćwiczone odruchy.
 
Przeczytaj całość

Inhalator dla dzieci

21-07-2012Wyświetleń: 1173
Twoje dziecko zmaga się z przewlekłym przeziębieniem lub grypą? Istnieje bardzo skuteczny i naturalny sposób leczenia infekcji dolnych i górnych dróg oddechowych. Mam na myśli inhalacje, których mogą zażywać zarówno niemowlęta, jak i te starsze pociechy. To dobra metoda na nawilżenie dróg oddechowych i podanie przepisanego leku. Musisz jednak pamiętać o podstawowych zasadach higieny inhalatora. A przede wszystkim – wybrać odpowiedni sprzęt, przeznaczony właśnie dla dzieci.
 
Przeczytaj całość

Laski

21-07-2012Wyświetleń: 1244
Miałeś kiedyś złamaną nogę? Jeśli tak, doskonale wiesz, jaki to ból i ile czasu trzeba poświęcić potem na rehabilitację. A jeśli nie, to nigdy nie wiesz, co Cię czeka. Może też będziesz musiał kiedyś kuśtykać o kulach...?
 
Przeczytaj całość

Odzież medyczna Poznań

21-07-2012Wyświetleń: 1670
W szpitalach, przychodniach i na pogotowiu koniecznie musi obowiązywać jakiś uniform. Pomyśl sobie, co by było, gdyby na izbę chorych każdy mógł wejść ubrany tak, jak mu się żywnie podoba. A skoro już musisz chodzić w odzieży medycznej, wybierz sobie jak najlepszy krój i fason. Dzięki temu w pracy będziesz czuł się swobodnie i profesjonalnie.
 
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc

21-07-2012Wyświetleń: 1135
Pierwsza pomoc - co mówi prawo oraz cenne informacje dotyczącego tego, jak się zachować na miejscu wypadku i w każdej sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. To nasza wiedza i umiejętności niesienia pomocy innym może uratować czyjeś zdrowie lub życie.
Przeczytaj całość

Pierwsza pomoc przedmedyczna

21-07-2012Wyświetleń: 1162
Jako obywatel naszego państwa masz obowiązek udzielić pierwszej pomocy. Jeśli poszkodowany stracił oddech, masz niewiele czasu na reakcję. Komórki bez tlenu obumierają bardzo szybko. Żeby w panice nie stracić głowy, musisz posiadać odpowiednią wiedzę. Nie bój się, że wyrządzisz komuś krzywdę. W takich sytuacjach możesz jedynie pomóc
Przeczytaj całość

Sprzęt medyczny

21-07-2012Wyświetleń: 1024
Powinieneś mieć w domu podstawowy sprzęt medyczny. Dobrze zabezpieczony, ale równocześnie na wyciągnięcie ręki. Z kolei szpitale i przychodnie powinny już być wyposażone w urządzenia bardziej profesjonalne. Sprzęt medyczny powinno się przede wszystkim kupować u sprawdzonych producentów. W końcu ma on pomagać w ratowaniu życia, musi więc być w 100% sprawny.
 
Przeczytaj całość

Termometr bezdotykowy dla dzieci

21-07-2012Wyświetleń: 1026
Jak zmierzyć maluchowi temperaturę w środku nocy bez budzenia go? Na to pozwala jedna z nowinek technicznych naszych czasów – termometr bezdotykowy. To urządzenie powstało głównie z myślą o dzieciach. Opinie na jego temat są jednak podzielone. Według niektórych rodziców to doskonały pomysł, który sprawdza się na co dzień. Inni twierdzą, że pomiar jest niedokładny, a przez to w ogóle nie można polegać na tym sprzęcie. Główną zaletą termometru jest z pewnością bezinwazyjność. W dodatku nadaje się on nie tylko do mierzenia temperatury dziecka. Można na nim odczytać także ciepłotę wody w wannie i pokarmu w butelce.
 
Przeczytaj całość
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl