wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Porady Ratownika2 » Postępowanie w przypadku pożaru - instrukcja

Postępowanie w przypadku pożaru - instrukcja

Data dodania: 25-09-2018 Wyświetleń: 32
Praktycznie w każdym miejscu może dojść do pożaru. Jego przyczyny mogą być naturalne, np. wyładowanie elektryczne podczas burzy. Mogą też być wynikiem niedociągnięć w wykonaniu, czy też eksploatacji instalacji elektrycznych, nie przestrzegania przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej oraz umyślnego albo przypadkowego zaprószenia ognia. Niezwykle istotną sprawą jest, aby w momencie zauważenia pożaru podjąć szybkie i właściwe działanie, rozpocząć ewakuację oraz zawiadomić odpowiednie służby.


altKażdy pracownik w firmie powinien zostać przeszkolony z zasad postępowania w przypadku pojawienia się pożaru. Ważne żeby nie wpadał w panikę i potrafił podjąć właściwe decyzje, gdyż zależy od tego bezpieczeństwo jego samego oraz innych osób. Dobrze jeśli w zakładzie, szkole lub innym miejscu uczęszczanym przez dużą liczbę osób są zamontowane czytelne instrukcje, które w sposób jasny i rzeczowy informują, co należy robić oraz jaka jest kolejność postępowania, gdy mamy do czynienia z pożarem.


Nasz sklep medyczny oferuje Państwu Instrukcję postępowania w przypadku pożaru, z której można się dowiedzieć, jak postępować w przypadku zauważenia ognia. Zapisane są na niej wszystkie niezbędne telefony służb ratunkowych. Jest również przewidziane miejsce na umieszczenie telefonu do osoby zarządzającej obiektem, dyrektora, kierownika. Instrukcję łatwo zamontować przy pomocy dołączonych przylepców lub po prostu przykręcić, jeżeli zależy nam na większej trwałości.


 
  • odporna na czynniki chemiczne oraz ogień (zgodnie z normą DIN 4102 B2),
  • wytrzymała na uderzenia,
  • wykonana z tworzywa HIPS.


 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl