wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Praktyczna pompka - szybko usunie kleszcze

Praktyczna pompka - szybko usunie kleszcze

Data dodania: 15-04-2016 Wyświetleń: 769

Razem z nadchodzącą wiosną rozpoczął się sezon na kleszcze. Czas aktywności tych pasożytniczych pajęczaków w ostatnich latach znacznie się wydłuża
i przypada na okres od kwietnia do października. Jest to związane z brakiem mroźnych zim oraz ociepleniem się klimatu.alt Kleszcze występują nie tylko w lasach, z którymi często są kojarzone. Spotkać je można również nad jeziorami, w parku, a nawet
w przydomowym ogrodzie. Przebywają w głównie w trawach oraz niskich krzewach. Lubią miejsca schowane przed promieniami słonecznymi. Najczęściej na ich atak jesteśmy narażeni rankiem oraz popołudniu.

Samo ukąszenie przez kleszcza nie jest groźne ale może on przenosić niebezpieczne choroby, takie jak odkleszczowe zapalenie mózgu, borelioza i wiele innych. Szybkie pozbycie się pasożyta znacznie minimalizuje ryzyko wprowadzenia przez niego do organizmu zarażonej śliny.

Warto zabezpieczać się stosując preparaty odstraszające kleszcze i dokładnie przeglądać ciało po przyjściu do domu.
W przypadku stwierdzenia obecności kleszcza na skórze musimy się go pozbyć w taki sposób żeby go nie uszkodzić. Nie każdy ma taką wprawę ale na szczęście można wyposażyć się w urządzenia, które nam w tym pomogą.


Bardzo praktycznym urządzeniem jest specjalnie przygotowana pompka ssąca (odsysacz jadu), która bezboleśnie usunie kleszcza i z całą pewnością go nie uszkodzi.
Pompka działa na zasadzie podciśnienia więc jej dodatkową korzyścią jest możliwość usunięcia jadu szerszeni, pszczół, os, a nawet egzotycznych pająków i skorpionów.
Warto mieć ją w domu oraz zabierać ze sobą na wakacje, zwłaszcza jeśli podróżujemy z dziećmi.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu