wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Przegląd plecaków ratowniczych

Przegląd plecaków ratowniczych

Data dodania: 16-06-2021 Wyświetleń: 49

Ratownik medyczny musi być przygotowany na wykonywanie swojej pracy w bardzo różnych, często trudnych warunkach. Dlatego właśnie sprzęt, którym się posługuje, musi być niezawodny i sprawdzać się w każdej sytuacji.



Rodzaje plecaków ratowniczych

Plecaki ratowników medycznych różnią się wielkością, rozmieszczeniem zawartości oraz cechami dodatkowymi.

Małe plecaki ratownicze sprawdzają się zwłaszcza w terenie, gdzie nie ma możliwości manewru. Znajdujące się na zewnątrz siatki, gumki i kieszenie pozwalają ponadto na przytroczenie dodatkowego ekwipunku. Większe plecaki, o pojemności nawet 100 litrów, stanowić mogą kompleksowe wyposażenie ambulansu i umożliwiają wszechstronne zaopatrzenie poszkodowanego.

Plecak ratownika powinien być wykonany z lekkiego, wytrzymałego i wodoodpornego materiału. Nie może na nim zabraknąć elementów odblaskowych, umożliwiających dostrzeżenie ratownika w sytuacji słabej widoczności. Przydatny jest system pozwalający używać plecaka także jako torby.

Istnieją odmiany plecaków dedykowane dla poszczególnych typów ratowników – i tak plecak ratownika wodnego może być wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia przed zalaniem zawartości a plecak ratownika górskiego w uchwyty do montażu sprzętu wspinaczkowego.

 

Co zawiera plecak ratowniczy z wyposażeniem?

W plecaku ratownika medycznego znajduje się sprzęt umożliwiający wszechstronną pomoc poszkodowanym i chorym: ssak, narzędzia do iniekcji i podawania płynów, sprzęt do intubacji i oddechu zastępczego, materiały do opatrywania ran i zabezpieczania złamań, a także środki ochrony ratownika.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu