wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Przegląd termometrów w sklepie Twoja apteczka

Przegląd termometrów w sklepie Twoja apteczka

Data dodania: 12-02-2022 Wyświetleń: 195
Termometry rtęciowe, które przez długi okres czasu były używane do pomiaru ciepłoty ciała zostały wycofane z produkcji ponad dziesięć lat temu. Powodem są niebezpieczne dla zdrowia, trujące właściwości, charakterystyczne dla rtęci. W ich miejsce pojawiła się bogata oferta bezrtęciowych termometrów, wykorzystujących inne ciecze, jak np. galinstan. Bezpieczny w stosowaniu i nie wywierający szkodliwego działania na środowisko.  Pojawiły się również termometry działające na zupełnie innej zasadzie, czyli termometry elektroniczne. Charakteryzuję się one bardzo krótkim czasem pomiaru oraz łatwością użytkowania. Można tutaj polecić termometr kontaktowy Beurer.


Termometry kontaktowy Beurer – zalety urządzenia


Termometr jest mały i lekki więc bardzo praktyczny i łatwy w obsłudze termometr. Nie bez znaczenia jest również jego dokładność. Wystarczy go przyłożyć do czoła, aby w ciągu 7 sekund otrzymać wynik. Urządzenie tego typu łatwo można zdezynfekować. Doskonale nadaje się do zastosowania domowego. Posiada automatyczny wyłącznik, który gwarantuje oszczędność baterii.
 

Termometry bezdotykowe – czym się charakteryzują


Obecnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się termometry bezdotykowe. Oprócz pomiaru temperatury ciała, możemy za ich za pomocą zmierzyć temperaturę otoczenia oraz wody, czy też pokarmu. Pomiaru dokonuje się w bardzo bezpieczny sposób, na odległość. Szereg tego typu termometrów pracuje w szpitalach i różnych placówkach służby zdrowia. Są one z powodzeniem wykorzystywane na lotniskach, w urzędach, szkołach oraz w wielu innych miejscach publicznych. Ze względu na szereg niezaprzeczalnych zalet termometry bezdotykowe są używane również w domach. Są wręcz niezastąpione w rodzinach z małymi dziećmi. Posiadają czytelne i podświetlane wyświetlacze, co umożliwia sprawdzenie temperatury ciała również w nocy i uzyskanie szybkiej informacji o tym, czy dziecko ma gorączkę. Poszukując dobrego termometru zwracajmy uwagę na producenta sprzętu, prostotę obsługi oraz na to, w jakim czasie możemy otrzymać miarodajny wynik pomiaru.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu