wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Przegląd toreb lekarskich z naszego sklepu

Przegląd toreb lekarskich z naszego sklepu

Data dodania: 24-09-2021 Wyświetleń: 27
W szpitalu czy w przychodni lekarz ma dostęp do całej gamy leków i aparatury medycznej. W terenie, dokąd można zabrać stosunkowo niewiele sprzętu, kluczowy jest łatwy i szybki dostęp do medykamentów oraz komfort ich transportu. Z koniecznego kompromisu między szerokim asortymentem a ograniczeniami wagowo-gabarytowymi, powstały kompaktowe, wygodne i pakowne torby lekarskie.

Torba do zadań specjalnych

Praca w pogotowiu ratunkowym to szczególny zawód, wymagający połączenia ogromnej wiedzy, szybkiego tempa reakcji, opanowania, niepospolitych zdolności manualnych, a niejednokrotnie także sporej sprawności fizycznej. Skoro tak wiele wymaga się od lekarza, to i noszona przez niego torba musi spełniać najwyższe standardy.

Działanie w terenie oznacza częste mierzenie się z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dobrze zatem, aby torba lekarska wykonana była z nieprzemakalnego materiału, nie absorbującego wody, łatwego w czyszczeniu po akcji. Nie bez znaczenia są także cechy pozwalające na jej błyskawiczną lokalizację – jaskrawy, najczęściej czerwony kolor, oraz obecność elementów odblaskowych.

 

Elementy torby lekarskiej

Każdy lekarz powinien mieć możliwość dopasowania torby do swoich indywidualnych potrzeb. Liczy się szybkość i wygoda działania. Niezbędny jest odpowiedni podział przestrzeni wewnątrz torby, ułatwiający rozłożenie leków i sprzętu a następnie błyskawiczną ich lokalizację i łatwy dostęp do nich. Warto kupić torbę z komorą główną podzieloną na mniejsze strefy, a także z dodatkowymi kieszeniami.

Utrzymanie porządku i stabilność zapewni usztywniane dno. Pasek na ramię powinien być solidny, szeroki i miękki, by nie powodował otarć. Wygodny i ergonomiczny musi być również uchwyt transportowy. Od komfortu lekarza zależy przecież bezpieczeństwo pacjenta.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu