wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Przylepiec - skuteczne mocowanie opatrunku

Przylepiec - skuteczne mocowanie opatrunku

Data dodania: 12-09-2014 Wyświetleń: 1314
Do podstawowych elementów wyposażenia apteczki należą materiały opatrunkowe różnego typu, które sprawdzą się w rozmaitych okolicznościach.


Dzięki nim można szybko udzielić pomoc osobie, która uległa urazowi. Do najpospolitszych urazów należą skaleczenia. Są one na ogół niegroźne, lecz w każdym z takich przypadków zachodzi konieczność zabezpieczenia rany przed przedostawaniem się do niej zanieczyszczeń.

Tak więc każda apteczka powinna posiadać na wyposażeniu przylepiec. To podstawowa forma plastra, najprostsza, bez żadnych dodatków. Łatwa w zastosowaniu, powszechna w użyciu, lecz bardzo pomocna.
 

Przylepiec – jakie są jego podstawowe funkcje


Przylepiec służy do tego, by przymocować na skórze opatrunek. Jęli już przyłożyliśmy do rany kompres wyjałowiony lub gazik nasączoną substancją przyspieszająca gojenie, to trzeba go przymocować. Dzięki przylepcowi jest to bardzo proste.

Naklejasz się go bezpośrednio na skórę, ale nigdy na ranę! Musi być ona odizolowana od tej taśmy mocującej właśnie specjalnym gazikiem. Po wykonaniu takiego opatrunku, mamy pewność, że rana się będzie łatwiej i szybciej goić.
 

Przylepiec – rodzaje i zastosowanie


Zastosowanie tego typu podstawowego opatrunku jest bardzo szerokie. Przydatny jest on przy różnych typach skaleczeń czy innych urazów, oparzeń, otarć itd. Gdy tylko potrzebujemy przymocować odpowiednio stabilnie opatrunek, posługujemy się właśnie taką taśmą, przystosowaną do tego, by jak najlepiej spełniać swoje funkcje w tym zakresie. Można wybierać spośród przylepców, które:
  • mają rozmaitą długość i szerokość,
  • są hipoalergiczne, gdyż zrobiono je ze specjalnej, bardzo delikatnej i miękkiej włókniny nie wywołującej podrażnień – idealne także dla osób z atopowym zapaleniem skóry,
  • takie, które można porcjować bez potrzeby użycia nożyczek – da się je rozerwać w rękach, by szybko ich użyć.
Przylepce są na tyle uniwersalne, że są obowiązkowym elementem wyposażenia nie tylko specjalistycznych jednostek ratunkowych, ale także domowych, szkolnych i zakładowych apteczek. Powinny znajdować się zawsze pod ręką, by dostęp do nich nie był utrudniony i zawsze można je było zastosować, gdy zajdzie potrzeba.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu