wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Ratunek dla serca - defibrylator

Ratunek dla serca - defibrylator

Data dodania: 02-09-2016 Wyświetleń: 989
Nagłe zatrzymanie krążenia może wystąpić w każdym momencie i w każdym miejscu, często bez wcześniejszych sygnałów ostrzegawczych. Stanowi ono ogromne zagrożenie dla życia, dlatego bardzo ważna jest szybka i właściwa reakcja osób, będących świadkami zaistniałego zdarzenia.


altW takim przypadku, szybkie użycie defibrylatora może uratować czyjeś życie. Prawdopodobieństwo skutecznej defibrylacji  spada wraz z upływem czasu, o 7-10% z każdą minioną minutą. Właśnie dlatego, szybki dostęp do AED musi być zapewniony we wszystkich miejscach publicznych, w których stale przebywa duża ilość osób. Są to urzędy, przychodnie, centra handlowe, dworce kolejowe i autobusowe,  lotniska, hotele, schroniska, itp. Wybór miejsca na AED należy dobrze przemyśleć, tak aby można było dotrzeć do niego w najkrótszym czasie. Bardzo ważne jest również właściwe oznakowanie sprzętu przy pomocy rozpoznawalnego i wyraźnego symbolu.

Defibrylator AED Lifeline z 7-lenią baterią, to ergonomiczny, lekki i wytrzymały sprzęt, który może być przechowywany z podłączonymi, gotowymi do użycia elektrodami. Charakteryzuje się niezwykłą łatwością obsługi, przy pomocy zaledwie dwóch przycisków. Skuteczność jego działania została już wielokrotnie sprawdzona i potwierdzona w czasie wielu akcji ratowniczych. Zastosowana kolorystyka sprawia, że jest on łatwo dostrzegalny i rozpoznawalny. Należy zwróć również uwagę, na bardzo długi okres przydatności baterii, który wynosi aż 7 lat. Zastosowana bateria umożliwia wykonanie 300 wyładowań lub pozwala na ciągłą pracę  przez 16 godzin. Urządzenie samo sygnalizuje gotowość do użycia, samo przeprowadza autesty kontrolne i informuje,  w razie wykrycia jakiegoś błędu.


Do najważniejszych zalet tego defibrylatora należą:

 
  • wzmocnione brzegi,
  • krawędzie pokryte materiałem antypoślizgowym,
  • brak elementów dezorientujących ratownika,
  • łatwa obsługa,
  • samoczynnie wykonywane autotesty sprawdzające,
  • bezproblemowe przenoszenie,
  • wytrzymałość,
  • długa żywotność baterii,
  • krótki czas uzyskania gotowości do użycia, wynoszący poniżej 6 sekund.

Wszystkie wymienione zalety, czynią AED Lifeline idealnym sprzętem do szybkiego i skutecznego zapewnienia pierwszej pomocy w przypadkach, w których konieczne jest użycie defibrylatora.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu