wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Ratunkowy kołnierz - ochrona szyjnego odcinka kręgosłupa

Ratunkowy kołnierz - ochrona szyjnego odcinka kręgosłupa

Data dodania: 07-06-2016 Wyświetleń: 1020
Kołnierz ortopedyczny pozwala unieruchomić odcinek szyjny kręgosłupa, zapobiegając w ten sposób dalszemu pogłębieniu się urazu. Unieruchomienie szyi w neutralnej pozycji chroni przed uszkodzeniem rdzenia kręgowego oraz pogorszeniem się stanu zdrowia pacjenta.altKołnierze używane w ratownictwie medycznym są sztywne,  przez co mają mocniejsze działanie stabilizujące, są przepuszczalnej dla promieni Roentegena, żeby po założeniu nie utrudniały dokładnej diagnostyki odniesionych urazów. Zasadą bowiem jest, żeby założonego kołnierza już nie zdejmować.

Specjalny otwór znajdujący się  części przedniej umożliwia swobodny dostęp do tchawicy oraz kontrolę tętna na tętnicach szyjnych. Użyty materiał nie wchłania wydzielin ani płynów, jest łatwy do wyczyszczenia oraz dezynfekcji.

Bardzo ważne jest żeby kołnierz zakładała osoba przeszkolona, która potrafi się nim posługiwać, dobrać właściwy rozmiar i właściwie go dopasować, gdyż nieumiejętne założenie kołnierza lub poprawianie czy też dopasowywanie kołnierza już po założeniu jest niedopuszczalne i może przynieść więcej szkód niż korzyści i doprowadzić do urazu kręgosłupa.


Polecamy kołnierz ortopedyczny łatwy w użyciu ze względu na podbródek, który unosi się automatycznie oraz dwa przyciski, które blokują regulację. Kołnierz bardzo uniwersalny, gdyż zakres regulacji przewiduje aż 8 stopni ustawień rozmiaru więc można go z powodzeniem używać u zdecydowanej większości pacjentów. Możliwość przechowywania w całkowicie płaskiej postaci sprawia, że nie będzie zajmował dużo miejsca. Kołnierze dostępne są w wersji dla osób dorosłych oraz dla dzieci.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu