wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Reakcje alergiczne

Reakcje alergiczne

Data dodania: 16-10-2012 Wyświetleń: 1125
Najczęstszą przyczyną występowania reakcji alergicznych są...


Reakcje alergiczne - na co zwracać uwagę
 

Osoby podatne na alergie lub mające krewnego, u którego nastąpiła groźna dla życia reakcja alergiczna, są bardziej narażone na wstrząs anafilaktyczny pod wpływem kontaktu z niektórymi substancjami.
Najczęstsze przyczyny takiego wstrząsu to:
Ukąszenie owada,
• Leki, zwłaszcza z grupy penicylin,
• Pokarmy, takie jak orzeszki ziemne, skorupiaki i truskawki.
Osoba chora może być blada lub zaczerwieniona. Może najpierw poczuć pieczenie wokół ust, a po kilku minutach puchnięcie twarzy i szyi oraz duszności. Może czuć swędzenie lub ból brzucha, zacząć wymiotować. Na skórze mogą pojawić się czerwone krosty lub pokrzywka. W takiej sytuacji natychmiast wezwij pomoc medyczną.
Jeśli taka reakcja wystąpiła już u Ciebie lub Twojego dziecka, zawsze miej przy sobie zestaw zawierający zastrzyki z epinefryną i naucz się, jak i kiedy je wykonywać. Jeśli dziecko jest wystarczająco duże, naucz je, jak może sobie samo zrobić zastrzyk. Kup mu specjalną bransoletkę, na której wygrawerowana będzie szczegółowa informacja o alergii i sposobach leczenia. Należy także skonsultować się z alergologiem, który może złagodzi reakcje alergiczne, stosując odpowiednie leczenie odczulające, często polegające na podaniu serii zastrzyków.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu