wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Rękawiczki

Rękawiczki

Data dodania: 13-09-2014 Wyświetleń: 1140
Rękawiczki medyczne to jeden z najczęściej używanych produktów, który zapobiega zakażeniom i pozwala na bezpieczne wykonywanie różnego rodzaju zabiegów i operacji.


Jest niemal kluczowym elementem wyposażenia każdego szpitala, przychodni czy gabinetu lekarskiego. Codziennie stosują go jednak nie tylko lekarze w szpitalach, ratownicy medyczni czy higienistki, ale także – kosmetyczki, tatuażyści, dentyści i wszyscy ci, którzy do czynienia mają z płynami ustrojowymi pacjentów lub klientów.
 

Korzyści z używania rękawiczek.


Dzięki założeniu rękawiczek można w widoczny sposób zminimalizować ryzyko zakażenia i dostania się bakterii do organizmu, chroniąc obie osoby. Jest to niezwykle prosty, a bardzo skuteczny sposób na zachowanie ostrożności.
Co więcej, używa się ich także w domu, nie tylko w celach medycznych. Można w nich bowiem zmywać naczynia i sprzątać, chroniąc delikatną skórę dłoni przed zniszczeniem. Jest to więc produkt uniwersalny, który z pewnością przyda się w wielu sytuacjach.
 

Jakie rękawiczki są stosowane?


W dzisiejszych czasach używa się niemal wyłącznie rękawiczek jednorazowych, które wyrzucane są po każdym zastosowaniu. Wszelkie bakterie, wirusy czy inne niebezpieczne substancje są więc od razu utylizowane. Dzięki wykonaniu z cienkich, lecz wytrzymałych materiałów, zapewniona jest doskonała ochroną połączona z wyczuciem palców i komfortem noszenia. Rękawiczki bywają pudrowane, lekko pudrowane i bezpudrowe.
 

Rodzaje rękawiczek:

  • Lateksowe – używane najczęściej. Produkowane są w różnych rozmiarach, by dopasować się do dłoni. Ich kolor jest zwykle mleczno-biały. Ze względu na częste alergie na lateks, lekarze starają się od nich odchodzić.
  • Nitrylowe – hipoalergiczne, nie uczulają. Ponadto są bardziej wytrzymałe od lateksowych. Dostępne w różnych rozmiarach.
  • Winylowe – hipoalergiczne, nie uczulają. Charakteryzują się zwiększoną odpornością na tłuszcze, używane głównie w przemyśle spożywczym i motoryzacyjnym. Dostępne w różnych rozmiarach i w różnych grubościach.
  • Chirurgiczne – profilowane, przechowywane w oddzielnych opakowaniach. Mają ograniczoną datę ważności, a lekarze muszą nauczyć się nakładać je w specjalny sposób.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu