wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Respiratory

Respiratory

Data dodania: 15-09-2014 Wyświetleń: 974
Niezastąpione w codziennej praktyce lekarskiej Respiratory należą do podstawowych urządzeń, których nie może zabraknąć w żadnym szpitalu czy innej placówce medycznej.


Ten sprzęt jest niezbędny do ratowania życia lub zdrowia ludzkiego w sytuacji, gdy pacjent nie może sam oddychać bądź też ma z tym duże trudności, tego typu problemy mogą być spowodowane zarówno wypadkami i doznanymi urazami, jak też i mogą się nasilać w rezultacie postępowania zmian chorobowych. Są bardzo praktyczne i łatwe w użyciu, lecz ich pomoc jest nieoceniona.
 

Respiratory – na czym polega ich działanie


W przypadku osoby chorej lub poszkodowanej może występować problem z oddychaniem. Mięśnie, odpowiedzialne za tę czynność, nie pracują prawidłowo lub też wcale. Tymczasem niedobór tlenu może w szybkim czasie doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowych, nieodwracalnych, a nawet do śmierci. Dlatego trzeba działać szybko i mieć na wyposażeniu placówki respirator. Zastępuje on płuca, zmuszając organizm do pobierania tlenu.
 

Respiratory – dlaczego są niezbędne w szpitalach


Do zaniku samodzielnego oddychania może dochodzić z różnych powodów. W każdym z tych przypadków, takich jak:
  • podawanie określonych leków,
  • uraz spowodowany wypadkiem,
  • postęp choroby
może występować potrzeba sztucznego dostarczania tlenu. Wtedy więc respiratory mają do odegrania swoją ważną rolę. Obecnie na rynku występuje bogate zróżnicowanie tego typu akcesoriów. Są one funkcjonalne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze, by personel medyczny mógł w danej niebezpiecznej sytuacji szybko zadziałać.

Trzeba też pamiętać, że używanie respiratorów, nawet tych nowoczesnych i zaawansowanych, może wywoływać skutki uboczne, typu np. zapalenie płuc. Jednak mimo wszystko jego pomoc jest nieoceniona w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.

Dlatego też tego rodzaju sprzęt, bezpieczny i przetestowany, spełniający surowe standardy jakości, z pewnością powinien być obecny w placówkach, w których co dzień ratuje się pacjentów, udzielając im niezbędnej pomocy.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu