wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Resuscytatory dla dorosłych

Resuscytatory dla dorosłych

Data dodania: 15-09-2014 Wyświetleń: 949
Podejmowanie czynności ratunkowych wymaga działania szybkiego, bez wahania, gdyż od tego zależy ludzkie zdrowie i życie.


Dlatego też ratownicy medyczni muszą mieć dostęp do niezawodnego sprzętu, który umożliwi im takie właśnie zadziałanie w nagłej sytuacji, która będzie od nich tego wymagać. Właśnie w tym celu opracowane zostały specjalne urządzenia pod nazwą Resuscytatory dla dorosłych.

Niezawodne, wytrzymałe, proste obsłudze i mające niebagatelne znaczenie dla poprawności wykonywania czynności ratowniczych.
 

Resuscytatory dla dorosłych – dlaczego są niezbędne w czasie działań ratunkowych


Ustanie krążenia i oddychania to objaw, który wymaga podjęcia natychmiastowej reakcji. W przywróceniu tych podstawowych czynności życiowych konieczne jest używanie specjalistycznych urządzeń. Taki właśnie są resuscytatory.

W dodatku, sprawiają one, że ratownik ani osoba poszkodowana nie są narażone na bezpośredni kontakt usta-usta, który mógłby narazić ich na przenoszenie bakterii i wirusów. Dla zachowania higieny oraz umożliwienia szybkiego podjęcia działań, bez wahań natury emocjonalnej, takie resuscytator jest po prostu niezbędny.
 

Resuscytatory dla dorosłych – wiele zależy od ich jakość


Dobierając sprzęt medyczny, który ma stanowić wyposażenie karetki, trzeba brać pod uwagę takie aspekty, jak jego wytrzymałość, trwałość, bezproblemową obsługę i efektywność. Muszą to być urządzenia bezpieczne i skuteczne. Takie właśnie są nowocześnie zaprojektowane resuscytatory.

Można je dobrać do swoich wymagań, na rynku występują tego rodzaju sprzęty o różnych funkcjach i wielkościach. Oczywiście inne przeznaczone są dla ratowania dzieci, a inne – dorosłych.
Resuscytatory:
  • dają szansę na podniesienie skuteczności działań ratunkowych,
  • są niewielkich rozmiarów,
  • łatwe w obsłudze,
  • umożliwiają zachowanie zasad bezpieczeństwa i higieny,
  • występują w różnych wariantach.
Każda z ekip ratunkowych musi mieć do wyboru kilka takich urządzeń na wyposażeniu karetki. Dzięki temu można błyskawicznie udzielać efektywnej pomocy, zarówno dorosłym ,a jak i dzieciom. Resuscytatory oraz dodatkowe akcesoria do nich zdecydowanie ułatwiają parce, zapewniać ratownikom komfort i dając szansę poszkodowanemu na lepszy i szybszy ratunek.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu