wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Resuscytatory dla dzieci

Resuscytatory dla dzieci

Data dodania: 15-09-2014 Wyświetleń: 836
Ratowanie życia i zdrowia ludzkiego wymaga niejednokrotnie podejmowania szybkich, zdecydowanych i efektywnych działań.


Tak więc profesjonalne ekipy ratunkowe muszą być odpowiednio wyposażone, by ich praca mogła przynosić jak najlepszy skutek w tym zakresie. To bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie. Po przyjedzie na miejsce zdarzenia, niejednokrotnie obserwuje się zanik funkcji życiowych, takich jak oddychanie i krążenie.

By szybko zareagować, niezbędne są resuscytatory. Pozwalają one błyskawicznie wspomóc organizm w przywróceniu tych zadań. Dla małych pacjentów stworzono specjalne Resuscytatory dla dzieci. Charakteryzują się one odpowiednią budową, dlatego są doskonale przystosowane do pełnienia swojej roli.
 

Resuscytatory dla dzieci – dlaczego należy je stosować


Użycie tradycyjnego sprzętu, który jest używany do ratowania dorosłych pacjentów, może w przypadku dzieci nie być dobrym rozwiązaniem. W ogóle zabieg resuscytacji powinien być w takich sytuacjach przeprowadzony ze szczególną ostrożnością.

Przecież wiąże się on z użyciem siły, a delikatne ciało dziecka ma jeszcze niewykształcone w wystarczającym stopniu organy i takie czynności mogłyby powodować u niego obrażenia. Dlatego stosuje się specjalne resuscytatory dla dzieci, wtłaczające do płuc mniejszą ilość powietrza i naciskające na klatę piersiową z odpowiednio mniejszą siłą nacisku.
 

Resuscytatory dla dzieci – bezpieczny i niezawodny sprzęt


W czynnościach ratunkowych liczy się dostosowanie określonych działań do potrzeb danej chwili. Trzeba działać szybko i bez wahania. Dlatego resuscytatory są tak nieoceniona pomocą w codziennej praktyce. Na wyposażeniu każdej karetki powinny znaleźć się tego typu urządzenia z dodatkowymi akcesoriami.

Dobrze jest, by były one przeznaczone do stosowania na różnych typach pacjentów. Podstawowym rozróżnieniem w tego typu sytuacjach, gdy zachodzi konieczność wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jest wiek pacjenta. Dlatego obecnie bez problemu można dostać resuscytatory dla dzieci, jak i dorosłych.

Te dla małych pacjentów:
  • wtłaczają mniej powietrza, niwelując ryzyko powikłań,
  • mają mniejszą siłę nacisku na klatkę,
  •  są bezpieczne i efektywne.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu