wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Resuscytatory

Resuscytatory

Data dodania: 27-08-2014 Wyświetleń: 1211
Udzielanie pierwszej pomocy wymaga pewnej wiedzy i umiejętności, lecz każdy musi się podjąć tego zadania, jeśli spotka się z sytuacją zagrożenia zdrowia lub życia.


 Wystarczy posiadać już podstawowe informacje, jak należy zachować się w takiej sytuacji, by pomoc była prawidłowo udzielona. Jednak w przypadkach, gdy mamy już do czynienia z udzielaniem pomocy przez fachowców, ważne jest też posiadanie odpowiedniego sprzętu.

Wśród specjalnych urządzeń są także resuscytatory. Służą one do zabiegu zwanego resuscytacją. Ma to na celu przywrócenie sprawności oddechowej. Każdy z nas wie, że jeśli poszkodowany nie wykazuje objawów oddychania, zanika mu tętno, należy mu przywrócić te funkcje życiowe, poprzez serie ucisków klatki piersiowej oraz wdechów. Uciskanie oczywiście musi zostać wykonane poprawnie, w odpowiednim rytmie i o odpowiedniej sile nacisku.

Należy wykonywać następujące serie: 30 ucisków, 2 wdechy. Jednak wiele osób wykazuje opór wobec tej drugiej formy – chodzi tutaj o zachowanie zasad higieny – poprzez bezpośredni kontakt z osobą poszkodowaną, może dojść do zarażenia, poza tym, co nie jest niczym niezwykłym, niektórzy odczuwają barierę psychologiczną, niepozwalającą na prawidłową reakcję, która musi być podjęta natychmiast.

Właśnie w tym celu stworzono specjalne, nowoczesne i łatwe w użyciu resuscytatory. Dzięki nim można szybko zareagować, bez narażania siebie oraz osoby poszkodowanej na przenoszenie bakterii i wirusów. Resuscytator, to nic innego, jak worek samorozprężalny.

Ze względu na to, że konieczne jest używanie worków o różnych wielkościach w przypadku niemowląt, dzieci i dorosłych, obecnie dostępne są resuscytatory przeznaczone dla każdej z tych grup, pozwalające na bardziej efektowną pomoc. Są one niezawodne, przetestowane, spełniają wszelkie wymagane surowe normy.

Dlatego będą służyć doskonale w tak trudnej sytuacji, w której nie ma czasu na wątpliwości czy błędy. Przygotowanie ich do użytku jest proste, można to zrobić naprawdę błyskawicznie, bo liczy się przecież każda sekunda.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu