wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Siatki opatrunkowe - codofixy

Siatki opatrunkowe - codofixy

Data dodania: 22-11-2019 Wyświetleń: 701
Siatki opatrunkowe występują w postaci uformowanego rękawa, który szybko można nasunąć na opatrywane miejsce. Doskonale sprawdzają się jako podtrzymanie opatrunków, zastępując tradycyjne bandaże. Ich zakładanie jest łatwiejsze i szybsze, zwłaszcza dla osób nie mających w tej kwestii wprawy.


altWykonane z przewiewnej tkaniny, minimalizują ryzyko powstania odparzeń,  poprzez  zapewnienie możliwości stałego dostępu powietrza i wymiany gazowej.  Nie krępują ruchów, nie powodują ucisków i nie wywołują uczuleń. Można je zmienić w szybki i bezbolesny sposób. Szczególnie dobrze sprawdzają się w trakcie opatrywania miejsc, do których dostęp jest utrudniony, a mocowanie opatrunku niewygodne. Są to miejsca,  takie jak głowa, miednica czy też klatka piersiowa. W sprzedaży dostępny jest bardzo szeroki wybór rozmiarów siatek opatrunkowych, z których  z powodzeniem można dobrać właściwą wielkość w zależności od miejsca, w którym mamy zamiar je zastosować  oraz wieku i wielkości pacjenta:
 
  • codofix 1 - zaleca się stosować na palec,
  • codofix 2 - stosowany na palec oraz dłoń,
  • codofix 3 - zaopatrywanie urazów dłoni i stopy,
  • codofix 4  - stopa, łokieć, kolano, podudzie,
  • codofix 6 - kolano, podudzie, ramię, głowa,
  • codofix 8 - głowa, udo, biodro,
  • codofix 10 - biodro, brzuch,
  • codofix 12 - brzuch oraz klatka piersiowa.
 
Siatki typu codofix idealnie nadają się również do przytrzymywania opatrunków schładzających, stosowanych na rany powstałe w wyniku poparzenia. Wykorzystywane są w chirurgii, zabezpieczają rany operacyjne głowy oraz okolic jamy brzusznej i klatki piersiowej, zabezpieczając zwichnięcia stawów.

Taką siatkę powinna zawierać profesjonalna apteczka pierwszej pomocy

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu