wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Sposoby podawania leków

Sposoby podawania leków

Data dodania: 23-02-2014 Wyświetleń: 1447
Zdrowie i życie człowieka to dwa najcenniejsze dary, o które należy dbać. Jest to oczywiste dla wszystkich ludzi posiadających pełną świadomość i kochających swoje życie.


Zdrowie to dar i bardzo łatwo zaprzepaścić go nieodpowiednim stylem życia, używaniem narkotyków, innych używek, prowadzeniem niebezpiecznego stylu życia. Kiedy zdrowie zaczyna szwankować, bardzo ważna jest szybka reakcja pomoc lekarza. Czasami ludzie bardzo długo nie udają się do lekarza i nie korzystają z pomocy medycznej, bronią się przed tym.

Nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż może prowadzić do rozwoju choroby i potem skutkować nawet bardzo długotrwałym leczeniem. Czasem warto udać się bardzo szybko do lekarza i zdusić chorobę w zarodku, kiedy jeszcze nie miała szansy na rozwinięcie się. Podobnie jest w przypadku badań okresowych, które niektórzy ludzie bagatelizują. Jest to niedobre rozwianie. Wyniki badań pozwalają bowiem na wczesne wykrycie zagrożenia zdrowia czy nawet życia.

Potem czasami ludzie żałują, że nie badali się wcześniej. Kiedy już jest po wizycie u lekarza, należy oczywiście zastosować się do wszelkich wskazań lekarskich i przyjmować przepisane lekarstwa, które pozwolą w szybkim powrocie do zdrowia. Leki można przyjmować w wielu postaciach. Przepisany sposób zależy od wieku pacjenta, od szybkości działania leku, od także innych jego kłopotów zdrowotnych.

Leki w postaci tabletek nie będą wskazane osobie, która cierpi na problemy z żołądkiem. Leki można podawać w tradycyjnej formie doustnej: w postaci tabletek, płynów, granulek itd. nie wymaga ten sposób pomocy osoby trzeciej. Można także leki przyjmować w postaci czopków, jednak nie każdy lek ma taki swój odpowiednik. W szpitalach podaje się często leki w postaci dożylnej, czyli w kroplówkach.

W domach jest to stawanie się na zastrzyki u pielęgniarki. Innym jeszcze mało popularnym sposobem podawania leków jest korzystanie z nebulizatora. Nebulizator służy do podawania leków w postaci rozpylonej mgły. Jest to bardzo nowoczesny sposób i bardzo skuteczny, ponieważ jak pokazały badania w ten sposób ogranicza się efekty uboczne terapii i przyswajanie leku je znacznie większe niż w przypadku innych form podawania leków.

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu