wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Sprzęt medyczny

Sprzęt medyczny

Data dodania: 21-07-2012 Wyświetleń: 1428
Powinieneś mieć w domu podstawowy sprzęt medyczny. Dobrze zabezpieczony, ale równocześnie na wyciągnięcie ręki. Z kolei szpitale i przychodnie powinny już być wyposażone w urządzenia bardziej profesjonalne. Sprzęt medyczny powinno się przede wszystkim kupować u sprawdzonych producentów. W końcu ma on pomagać w ratowaniu życia, musi więc być w 100% sprawny.
 


Podstawowe wyposażenie każdego domu w sprzęt medyczny

Jaki sprzęt medyczny warto mieć w domu? Po pierwsze, ciśnieniomierze. Na rynku istnieje bardzo szeroka oferta. Dla starszych, dorosłych i dzieci. Wysokość ciśnienia może powiedzieć wiele o Twoim aktualnym stanie zdrowia. Z drobnego sprzętu przydają się również inhalatory. Szczególnie w domach, gdzie powietrze jest wysuszone wskutek intensywnego ogrzewania. I tam, gdzie dzieci mają częste infekcje dróg oddechowych.
W sklepach medycznych pacjenci mogą też kupić alkomaty. Dla cukrzyków przydatnymi urządzeniami są glukometry. Termometry pomogą Ci w zmierzeniu ciepłoty ciała. Dla pacjentów z poważnymi urazami lub po operacjach polecamy laski i kule łokciowe.
No i absolutna podstawa – apteczka pierwszej pomocy!

Sprzęt dla personelu medycznego

To już zdecydowanie wyższa półka. W ofertach sklepów znajduje się mnóstwo specjalistycznych urządzeń. Sprzęt chirurgiczny do wykonywania operacji i zabiegów, czyli skalpele, specjalne latarki, nici, lusterka, kleszczyki. Sprzęt diagnostyczny do badania i obserwacji, czyli stetoskopy, oktoskopy, latarki, defibrylatory, aparatura EKG. Również sprzęt ratowniczy.
Każdy lekarz specjalista potrzebuje innego zestawu, ze względu na specyfikę wykonywanego zawodu. Jednak sprzęt medyczny to także odzież medyczna. Koniecznie trwała, wykonana z wysokiej jakości materiałów.

Kupuj sprzęt medyczny od dobrych producentów

Nigdy nie kupuj sprzętu medycznego od podejrzanych dostawców. Wybieraj renomowanych producentów, z dobrą marką. Jeśli kupujesz u nich pierwszy raz, przed zamówieniem sprzętu przez internet warto osobiście zobaczyć, co oferuje sklep. Przy leczeniu ludzi nie ma miejsca na błędy i niedociągnięcia. Czasem warto zapłacić więcej za naprawdę solidną jakość.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu