wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Sprzęt medyczny potrzebny w domu

Sprzęt medyczny potrzebny w domu

Data dodania: 23-02-2014 Wyświetleń: 1346
Szpitale czy przychodnie zdrowotne posiadają na swoim wyposażeniu różnoraki sprzęt medyczny, jest to całkowicie zrozumiałe i ten sprzęt powinien być jak najlepszej jakości.


Niekiedy jednak bywa tak, że drobny i podstawowy sprzęt medyczny jest potrzebny w domach pacjentów. Pacjenci muszą taki sprzęt sobie samodzielnie zakupić, można także składać wnioski o dofinansowanie sprzętu medycznego. Czasem organizowane są akcje jak na przykład Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, kiedy to pieniądze zebrane podczas kwesty pomagają w zakupie odpowiedniego sprzętu medycznego dla dzieci czy dorosłych.

Taki sprzęt w domach pozwala na szybkie ratowanie życia, czy pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Czasami pacjenci są chorzy przewlekle i wtedy na zabieg musieliby udawać się codziennie do najbliższego szpitala. Jak wiadomo jest to bardzo uciążliwe, szczególnie na przykład na małych wioskach, czy w rodzinach, gdzie nie ma w domu samochodu. Codzienne podróże do szpitala to wielki wysiłek dla chorych, to także wielki koszt codziennego podróżowania, zamawiania taksówki czy samochodu.

Niezrównaną pomocą jest nawet drobny sprzęt medyczny w domu. Zacząć tu można od podstawowej rzeczy czyli ciśnieniomierza. Osoby, które mają problem z specem i skokami ciśnienia powinny codziennie kontrolować swoje ciśnienie i zapisywać to na specjalnej karcie, która przedstawia potem lekarzowi podczas wizyty kontrolnej. Udawanie się do ośrodka zdrowia codziennie w celu kontroli ciśnienia jest bardzo niewygodne. Trzeba koniecznie zdecydować się na mierzenie ciśnienia w domu, dzisiaj są bardzo nowoczesne aparaty, które pozwalają na samodzielnie zmierzenie ciśnienia, wynik po prostu pokazuje się na cyfrowym wyświetlaczu.

Innego typu sprzętem, który warto mieć w domu jest inhalator. Inhalator pomaga w przeprowadzaniu zabiegu, jakim jest inhalacja. Jest to zabieg, który ma na celu wprowadzenie do układu oddechowego, na przykład roztworów leków czy par wód mineralnych. Jest to stosowane w przypadku przewlekłych chorób dróg oddechowych, na przykład w astmie oskrzelowej. Inhalacje można także przeprowadzać w przewlekłych chorobach, zapaleniach dróg oddechowych.

 

 


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu