wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Staza taktyczna - co to jest?

Staza taktyczna - co to jest?

Data dodania: 24-07-2023 Wyświetleń: 39
Staza taktyczna jest stosunkowo małym, ale niezwykle skutecznym narzędziem ratowniczym. Jest ona używana na polu walki, przez żołnierzy i taktyczne służby ratunkowe. Coraz częściej znajduje zastosowanie również w ratownictwie cywilnym.


Zasada działania opaski uciskowej polega na założeniu odpowiedniego ucisku na kończynę powyżej rany, co pomaga zatrzymać przepływ krwi do obszaru poniżej opaski. Pozwala to na kontrolowanie krwawienia i stabilizację pacjenta do momentu, gdy możliwa jest profesjonalna interwencja medyczna.

Opaska taktyczna zazwyczaj posiada mechanizm klamry, który pozwala na szybkie i pewne dopasowanie ucisku. Stosowanie opaski uciskowej jest zaawansowaną procedurą ratowniczą, która wymaga odpowiedniego szkolenia i doświadczenia.
 

Kiedy używać stazy taktycznej?Stazy taktycznej używa się jedynie wtedy, gdy nie ma możliwości zatrzymania krwawienia innymi metodami, w przypadku urazowej amputacji kończyn lub konieczności zatrzymania innych bardzo silnych krwotoków pochodzenia tętniczego.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu