wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Sterylny opatrunek hydrożelowy – pierwsza pomoc w oparzeniach

Sterylny opatrunek hydrożelowy – pierwsza pomoc w oparzeniach

Data dodania: 03-01-2023 Wyświetleń: 43
Pierwszą czynnością jaką należy zrobić w przypadku, gdy dojdzie do oparzenia jest jak najszybsze odprowadzenie ciepła ze zranionego miejsca. W dalszej kolejności powinno się zadbać o skuteczną ochronę poparzonych tkanek przed zanieczyszczeniem i zakażeniem.


Doskonale w tej roli sprawdzają się opatrunki hydrożelowe Water Jel. Opatrunki te są efektywne, skuteczne i bardzo łatwe w stosowaniu. Zaleca się je do opatrywania każdego rodzaju oparzeń, zarówno chemicznych, jak i termicznych, w stopniach od I-III.

Wykorzystanie opatrunków Water Jel znacznie przyspiesza proces gojenia się rany i przynosi pacjentowi szybką ulgę, gdyż oprócz działanie antybakteryjnego, wykazują one również właściwości przeciwbólowe. Ogromną zaletą tych opatrunków jest łatwość ich przechowywania oraz transportu, są lekkie i praktyczne. Z powodzeniem używane przez służby ratownicze, dedykowane są do zestawów PSP-R1, do karetek, do hoteli, gastronomii oraz przemysłu.
 

Sterylny opatrunek hydrożelowy jak stosowaćW celu skutecznego dostosowania opatrunku do oparzonego miejsca, opatrunki Water Jel są dostępne w rożnych wielkościach: 5x15cm, 10x10cm, 10x40cm, 20x45cm oraz w wersji do stosowania na twarz, z wyciętymi otworami na oczy oraz usta. Opatrunki mogą być nakładane bezpośrednio na ranę.  Nie przywierają one do rany i nie powodują bólu w trakcie zdejmowania.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu