wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Stetoskopy anestezjologiczne

Stetoskopy anestezjologiczne

Data dodania: 15-09-2014 Wyświetleń: 939
Specjalistyczne urządzenia medyczne od nazwą Stetoskopy anestezjologiczne to niezbędny sprzęt używany w codziennej praktyce przez lekarzy anestezjologów.


Jest to więc element wyposażenia każdego szpitala, w którym pracują lekarze tej specjalności. Ich projekt został tak przygotowany, by mogły jak najbardziej efektywnie ułatwiać pracę lekarzom, pozwalając na prawidłową obserwację reakcji organizmu.
 

Stetoskopy anestezjologiczne – do czego służą


Ich budowana nie jest zbyt skomplikowana. Najważniejszym elementem jest głowica. To właśnie ją lekarz w trakcie badania przykłada do ciała pacjenta. Ma to na celu obserwację i odsłuchiwanie różnych szmerów, uderzeń jak i przelewań. Spośród dostępnych na rynku urządzeń tego typu, trzeba dobrać takie, które idealnie pasują do danej specjalizacji. Tutaj należy uwzględniać też takie czynniki, jak:
  • wiek pacjentów – np. inne przeznaczone są dla dzieci, a inne dla dorosłych,
  • typ pacjentów – jakie mają dolegliwości.
Od tych wskazań zależy, jaki stetoskop wybieramy, a dokładnie, jak wielka i precyzyjna ma być głowica.
 

Stetoskopy anestezjologiczne – dlaczego tak wiele zależy od ich jakości


Badanie anestezjologiczne musi być przeprowadzone szczególnie starannie, by uzyskać miarodajny wynik. Potrzebna jest ciągła obserwacja parametrów funkcjonowania organizmu pacjenta np. na stole operacyjnym. Tak więc stetoskop pełni bardzo odpowiedzialną rolę. Lekarz dokonuje badania drogą nasłuchu, musi więc mieć dostęp do sprzętu, który te sygnały dźwiękowe przekazuje w maksymalnie precyzyjny sposób, bez żadnych przekształceń i zakłóceń, które mogły by mieć wpływ na dalsze podejmowane decyzje.

Dlatego tak ważne jest, by wybierać sprzęt od renomowanych producentów, zaprojektowany przez specjalistów, konsultowany i przetestowany. Tego typu stetoskopy anestezjologiczne muszą mieć oczywiście stosowne atesty i dopuszczenia do użytku, by można było je stosować w praktyce lekarskiej. Najlepsze, niezawodne modele wyposażone są w nowocześnie zaprojektowane głowice i dają znakomite efekty, ułatwiające codzienne wykonywanie zadań.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu