wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Stetoskopy internistyczne

Stetoskopy internistyczne

Data dodania: 15-09-2014 Wyświetleń: 943
Lekarz pierwszego kontaktu musi mieć w swoim gabinecie uniwersalne narzędzia medyczne, które pozwalają szybko i z dużym prawdopodobieństwem określić wstępnie przyczyny dolegliwości pacjenta.


Taka pełna diagnostyka nie byłaby możliwa, gdyby nie Stetoskopy internistyczne. Te proste, lecz mające ogromne diagnostyczne znaczenie sprzęty są elementarnym środkiem na sprawdzenie stanu pacjentów. Dlatego są tak powszechnie stosowane w gabinetach lekarzy internistów.
 

Stetoskopy internistyczne – jakie jest ich zadanie


Mają one klasyczną budowę, prostą, gdyż mają być jak najbardziej uniwersalne i przydatne w różnych sytuacjach. Każdy pacjent, który trafia do lekarza pierwszego kontaktu, jest badany za pomocą tego przyrządu. Przeprowadzanie wiarygodnego badania fizykalnego bez ich użycia nie byłoby możliwe. Trzeba przecież wykluczyć szereg chorób, by uzyskać wreszcie informację, na jakie schorzenie może dana osoba cierpieć. Dlatego tak ważny jest w tym przypadku stetoskop.
 

Stetoskopy internistyczne – dlaczego tak ważna jest ich jakość


Najczęściej używanym przez lekarzy modelem stetoskopu internistycznego jest ten z technologią dwutonowej membrany. Można dobrać stetoskop dostosowany do swoich potrzeb, bardziej klasyczny, czy też unowocześniony. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Istnieją też modele specjalnie przeznaczone dla:
  • lekarzy internistów,
  • pielęgniarek,
  • studentów medycyny,
  • ratowników medycznych.
Spośród szerokiego spectrum tego typu sprzętów każdy może bez problemu znaleźć odpowiadający jego potrzebom. Dobrze dobrany stetoskop internistyczny, od renomowanego producenta, to gwarancja szybszej i bardziej wiarygodnej diagnostyki.

Dlatego tak ważne jest, by lekarz pierwszego kontaktu miał na wyposażeniu swojego gabinetu tego rodzaju niezawodny sprzęt. Takie urządzenia są przetestowane, stosowane w medycynie od wielu lat. Ich przydatność w codziennej praktyce została więc potwierdzona, dzięki czemu wiadomo, że ich używanie jest koniecznością, dlatego należy je stosować.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu