wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Stetoskopy pediatryczne

Stetoskopy pediatryczne

Data dodania: 15-09-2014 Wyświetleń: 1005
W codziennej praktyce lekarzy specjalistów sprawdzą się Stetoskopy pediatryczne. To podstawowe, niezbędne urządzenia diagnostyczne.


Pod tą nazwą kryją się oczywiście sprzęty przystosowane specjalnie w ten sposób, by mogły być wykorzystywane w diagnostyce małych pacjentów. Dlatego mają odpowiednią konstrukcję i właściwy kształt. Zadbano także o to, by ich walory estetyczny, w szczególności intensywna kolorystyka, była w stanie przełamać nieufność dzieci, odwrócić ich uwagę od badania i tym samym ułatwić lekarzom pracę, a u maluszków nie wywoływać niepotrzebnego stresu.
 

Stetoskopy pediatryczne – czy się różnią od pozostałych


Tego typu sprzęt medyczny, który musi się znaleźć w gabinecie każdego lekarza pediatry, ma nieco inny wygląd, od tradycyjnych stetoskopów, używanych przez lekarzy innych specjalności. Stetoskopy pediatryczne mają nieco mniejszą głowicę., dlatego wygodniej można dzięki nim zbadać małe dzieci, w tym także niemowlęta. Tego typu udogodnienie pomaga poprawnie i bezproblemowo przeprowadzić badanie.
Stetoskopy pediatryczne są więc:
  • klasycznie zaprojektowane,
  • mają mniejszą głowicę,
  • cechują się intensywnymi kolorami,
  • są łatwe w użyciu,
  • umożliwiają postawienie wstępnej diagnozy.


Stetoskopy pediatryczne – pozwalają na dokonanie podstawowych badań


Małe dzieci często wykazują lęk i nieufność wobec lekarzy. To może utrudniać czy wręcz uniemożliwiać odpowiednie przeprowadzenie badań, więc trzeba zapewnić maluszkowi jak najlepsze warunki. Dzięki temu nie będzie on przeszkadzał w poprawnej pracy lekarza. Pierwszym narzędziem, z jakim dziecko ma styczność w czasie lekarskiej wizyty, jest właśnie stetoskop. Dobrze by było, by w jakiś sposób odwracał on uwagę od samego badania, miał ładny wygląd i był kolorowy.

Właśnie w ten pomysłowy sposób zaprojektowane narzędzia są już dostępne na rynku. poza tym, przede wszystkim trzeba dodać, że mają one specjalny projekt, umożliwiający sprawne przeprowadzenie badań, gdyż używanie stetoskopu, przystosowanego do badania dorosłych, może nie być najlepszym wyborem, jeśli chodzi o dzieci. Dlatego właśnie z myślą o pediatrach i ułatwieniu im pracy, opracowane zostały model przeznaczone właśnie dla ich specjalizacji.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu