wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Stetoskopy położnicze

Stetoskopy położnicze

Data dodania: 13-09-2014 Wyświetleń: 1042


Tego typu akcesoria są w użyciu w medycynie już od ponad dwustu lat. Używane przez położne i lekarzy położników, zapewniają możliwość dokonania poprawnego i wiarygodnego badania, które pozwala określić parametry i funkcje życiowe ciężarnej oraz płodu na każdym etapie rozwoju.

Oczywiście stosowane w dzisiejszej medycynie stetoskopy znacząco różnią się od tych używanych dawniej. Zostały udoskonalone, wykonane są z bezpieczniejszych i trwałych materiałów, co jeszcze bardziej podnosi skuteczność ich stosowania oraz przydatność. To szybki i prosty sposób na podniesienie wydajności badań.
 

Stetoskopy położnicze – gdzie powinny obowiązkowo się znaleźć


Tego typu sprzęt medyczny inaczej jest nazywany słuchawką Pinadra, od konstruktora tego urządzenia. Znacząco poprawił on funkcjonowanie oddziałów położniczych, zwiększając szansę na przeżycie matki i dziecka. Dzięki temu, że stetoskop położniczy ułatwia dokonanie szybkiego, bezproblemowego i wiarygodnego badania, można określić szanse na przeżycie jak i zastosować szybkie środki zaradcze, w razie wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości.
 

Stetoskopy położnicze – dlaczego tak ważne jest ich stosowanie


Odkąd tego typu sprzęt medyczny zaczął być stosowany powszechnie w placówkach medycznych, to znacząco poprawiła się jakość ich funkcjonowania. Dzięki nim, trudny czas porodu, bardzo niebezpieczny dla zdrowia kobiety, został poddany udogodnieniu. To po prostu słuchawka, dzięki której dokonująca osłuchu położna lub też lekarz położnik, mogą w łatwy sposób określić podstawowe parametry i wychwycić ewentualne nieprawidłowości.

Zastała ona tak zaprojektowana, ma tak dobrany kształt – że jej używanie nie jest kłopotliwe, a zdecydowanie ułatwia dokonanie niezbędnych pomiarów. Poprzez tak elementarne badanie, czyli sprawdzenie tętna płodu, możliwe jest podjęcie dalszych decyzji.

Jeśli wszystko jest w porządku, lekarz może zadecydować, że nie występuje konieczność wykonywania dodatkowych czynności. Jeśli zaś coś okaże się nie tak, może on szybko zareagować, tym samym zwiększając szanse dziecka na przeżycie.

Stetoskopy położnicze są:

  • łatwe w użyciu,
  • mają odpowiedni kształt,
  • dają wiarygodne wyniki.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu