wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Stoły do masażu

Stoły do masażu

Data dodania: 15-09-2014 Wyświetleń: 1082
Masaż to niezwykle trudna technika do nauki. Istnieją różne typy masażów od typowo relaksujących bądź kosmetycznych po lecznicze, które są niezwykle ważne w procesach regeneracji organizmów.


Masować można każde partie ciała od twarzy po stopy. Może być również wykonywany różnymi metodami, zaczynając od klasycznej lub za pomocą urządzeń takich jak masażery, kamieni lub wielu innych.

            Masaż działa nie tylko relaksująco, ale wpływa rewelacyjnie na poprawę wyglądu i kondycji całego ciała. Bowiem podczas masażu usuwane są złogi, które znajdują się w tkankach organizmu. Zarazem pobudza się układ krążenia, więc zwiększa się dopływ tlenu do wszystkich niezbędnych partii ciała. Od dawna jest również wiadomo, że odpowiednio wykonany masaż może być formą rehabilitacji i zdziałać cuda u osoby cierpiącej na przeróżne schorzenia.

            Do wykonania efektywnego masaży potrzebny jest jednak niezbędny stół do masażu. Muszą, więc być one bardzo stabilne, wygodne i łatwe do utrzymania w czystości. Stół do masażu musi pozwolić osobie masowanej w pełni się zrelaksować, a masażyście zapewnić odpowiedni dostęp do partii wymagającej wymasowania.

            Stoły do masażu wymagają dezynfekcji po każdym użyciu, dlatego ważne jest by zostały wykonane z powłoki łatwej do umycia.
 

Jak powinien być dobry stół do masażu?


             Na rynku jest wiele typów stołów do masażu do wyboru, od zwykłych klasycznych, po składane i poręczne, jednak wszystkie z nich muszą spełniać pewne wymogi:
  • Stabilność, – ponieważ podczas zabiegu najważniejsze jest bezpieczeństwo osoby masowanej
  • Łatwość utrzymania w czystości i możliwość koniecznej dezynfekcji, więc jego powłoka musi być nieprzemakalna
  • Musi być wygodny dla osoby masowanej
  • Musi być na tyle duży by osoba poddająca się zabiegowi mogła się na nim wygodnie położyć, zaś nie może masażyście ograniczać dostępu do partii ciała wymagającej masowania
  • Warto jest by miał odpowiedni otwór na głowę osoby masowanej tak by podczas leżenia nie musiała skręcać karku i by było takiej osobie optymalnie wygodnie.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu