wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Szczypce Magilla

Szczypce Magilla

Data dodania: 13-09-2014 Wyświetleń: 1284
Szczypce Magilla to sprzęt, który znaleźć się musi w każdym szpitalu i gabinecie lekarskim, a także we wszystkich karetkach pogotowia.


Używany jest szczególnie w chirurgii i ratownictwie medycznym, głównie przez anestezjologa, który usypia pacjentów przed operacją. Dostępne są różne rozmiary produktu – dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz noworodków. Szczypce Magilla.

Zawsze należy dopasować rozmiar szczypców do rozmiary głowy pacjenta, by nie zrobić mu krzywdy. Szczypce wygięte są w specjalny, anatomiczny sposób, aby ułatwić ich użycie i dopasować je do dróg oddechowych człowieka.


Do czego służą szczypce Magilla?


Sprzęt ten pomaga podczas intubacji pacjenta – czyli zapewnienia drożności jego dróg oddechowych. Podczas intubacji do tchawicy wprowadzana jest specjalna rurka, która pomaga w oddychaniu, a same szczypce Magilla – służą wprowadzeniu rurki intubacyjnej do wejścia do krtani podczas intubacji przez nos.

Intubuje się pacjentów w śpiączce oraz w znieczuleniu ogólnym, którzy są nieprzytomni i nie potrafią oddychać samodzielnie. Intubacji poddaje się także często podczas zabiegu resuscytacji wykonywanego przez ratowników medycznych.
 

Co zapewnia intubacja oraz użycie szczypców Magilla?

 
  • Udrożnienie dróg oddechowych podczas resuscytacji, kiedy do organizmu musi dostać się duża ilość tlenu.
  • Zapobiegnięcie zachłyśnięciu się treścią pokarmową, co mogłoby spowodować niebezpieczne powikłania.
  • Pomoc w oddychaniu u pacjenta nieprzytomnego, w znieczuleniu ogólnym, w śpiączce.
  • Zapewnienie oddechu zastępczego wtedy, kiedy pacjent nie może oddychać sam (szczególnie na oddziałach intensywnej terapii) i podtrzymanie go przy życiu.
Szczypce Magilla wykonane muszą być ze stali nierdzewnej, a po każdym użyciu sterylizowane ze względu na konieczność usunięcia ewentualnych bakterii czy niebezpiecznych wirusów i drobnoustrojów.

Należy bezwzględnie stosować się do tych zaleceń, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji dla zdrowia pacjenta. Należy też pamiętać, że każda intubacja może nieść ze sobą powikłania, jak:
  • Uszkodzenie lub wybicie zęba/zębów.
  • Ból i obrzęk gardła.
  • Zranienie błony śluzowej nosa, ust i warg.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu