wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Szyna Kramera - do czego służy?

Szyna Kramera - do czego służy?

Data dodania: 31-03-2023 Wyświetleń: 31
Szyny Kramera służą do stabilizacji złamań i innych urazów, które wymagają unieruchomienia kończyn górnych lub dolnych. Szyny te są powszechnie stosowane w medycynie ratunkowej i ortopedii, aby zapewnić stabilizację złamanej kości, zmniejszyć ból i ryzyko dalszych uszkodzeń oraz zabezpieczyć uszkodzone miejsce na czas transportu pacjenta.
 


Szyny Kramera - rozmiarySzyny Kramera są dostępne w różnych rozmiarach oraz szerokościach więc można je dopasowywać do indywidualnych potrzeb pacjenta oraz miejsca i rodzaju złamania. Ponadto szyny można bez problemu zginać i formować, w celu jeszcze lepszego ich dostosowania. Zakładanie szyn Kramera jest proste i wymaga niewielkiego wysiłku. Szyny Kramera są zwykle wyposażone w otwory, aby umożliwić wentylację i kontrolę urazu.

Szyny Kramera są wykorzystywane w sytuacjach, gdy konieczna jest szybka stabilizacja złamanej kości, do której uszkodzenia najczęściej dochodzi w następstwie:
 
  • nieszczęśliwych zdarzeń komunikacyjnych,
  • upadków z wysokości,
  • urazów doznanych w czasie uprawiania sportów.

Zastosowanie szyn zapewnia szybszy proces gojenia i zmniejsza ryzyko poważniejszych powikłań.
 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu