wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Szyny Kramera w powleczeniu

Szyny Kramera w powleczeniu

Data dodania: 17-09-2014 Wyświetleń: 973
Ratownictwo medyczne to cały zespół działań, które mają na celu jak najlepszą i najbardziej efektywną pomoc poszkodowanym.


By można było sprawnie, szybko i bez problemów udzielić niezbędnej pomocy, ważne jest nie tylko doświadczenie ratowników, ich wiedza i umiejętności. Bardzo istotna role w tym przypadku odgrywają także odpowiednio dobrane akcesoria, których nie może zabraknąć na wyposażeniu żadnej ekipy ratowniczej. Do takich niezbędnych sprzętów należą Szyny Kramera w powleczeniu.

Proste, klasyczne, stosowane w medycynie i ratownictwie od bardzo dawna. Dają ce najlepsze rezultaty, w przypadku konieczności unieruchomienia złamań czy zwichnięć. Tego typu czynność jest konieczna, gdy osoba, wykazująca objawy takich urazów, musi być przetransportowana do placówki medycznej. W czasie transportu mogłoby dojść do kolejnych powikłań, dlatego stosuje się takie specjalne szyny.
 

Szyny Kramera w powleczeniu – dlaczego warto je wybierać


Szyny Kramera w powleczeniu są od razu gotowe do użycia. W prosty sposób należy je tylko rozłożyć, odpowiednio umieścić i umocować. Specjalne powleczenie umożliwia wykonanie tego zadania błyskawicznie, bez konieczności poszukiwania dodatkowych materiałów, dzięki którym można by przymocować szynę do uszkodzonej kończyny. Dlatego tak dobrym rozwiązaniem jest stosowanie tego typu praktycznych akcesoriów.
 

Szyny Kramera w powleczeniu - niezbędne w praktyce ratowniczej


Szyny Kramera są wykonane ze specjalnie dobranego materiału, dlatego wykazują tak dużą przydatność. Można je odpowiednio nagiąć, by unieruchomić kończynę w poprawny sposób. Zostały tak zaprojektowane, by maksymalnie poprawiać komfort pracy ekipie ratowniczej, umożliwiając szybkie podjęcie koniecznych działań.

Dlatego są tak praktyczne i poręczne. Można je łatwo złożyć i rozłożyć, nie powodują dodatkowych urazów u pacjenta.
Szyny wykazują tak doskonałą funkcjonalność, gdyż:
  • są prostym, klasycznym sposobem unieruchamiania kończyn złamanych,
  • są odpowiednio giętkie, a jednocześnie stabilne,
  • odznaczają się duża wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu