wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Szyny Palcowe

Szyny Palcowe

Data dodania: 15-09-2014 Wyświetleń: 852
Urazy zdarzają się wszystkim i małym i dużym, najczęściej w najmniej odpowiednim momencie i to w obrębie pojedynczych części ciała- palec u ręki czy stopy. O urazie mówi się wówczas gdy powierzchnia palcowa ulega przesunięciu, kiedy kość zmienia swoje ułożenie w torebce stawowej.
 


Szyny palcowe służą w momentach zwichnięć, są konieczne do zahamowania poważniejszych następstw zwichnięć, jak uszkodzenia więzadła lub samej torebki stawowej. Szyny palcowe są dostępne w różnych rozmiarach zarówno na małe paluszki jak i dorosłe.
 

Jakie szyny palcowe są najlepsze?


Istnieje wiele przypadków zwichnięć, złamań u różnych osób. Szyny palcowe powinny być przede wszystkim z dobrych materiałów, spełniające swoją funkcję u każdego poszkodowanego. Najlepiej sprawdzają się szyny aluminiowe o różnych rozmiarach, chociaż można spotkać także szyny z innych tworzyw.
 

Szyny palcowe w pierwszej pomocy


Nie zawsze jest możliwość szybkiego przejechania na pogotowie w sytuacji urazu, warto dlatego mieć szyny palcowe w domowej apteczce, aby zadziałać samodzielnie udzielając pierwszej pomocy. Przykrym byłoby zabraniać dzieciom uprawiania sportu z obawy wystąpienia urazów. Prościej jest być przygotowanym na tego typu ewentualności, a funkcjonować radośnie i w duchu sportowym.

Szyny umożliwiają wygodne i zarazem szybkie zabezpieczenie palców, w dodatku dają bezpieczeństwo i każdy nawet bez przygotowania medycznego poradzi sobie z założeniem ich. Korzystniej jest jechać na pogotowie z usztywnionym palcem aniżeli z wygiętym pourazowo. Mówiąc o urazach palców do wyboru są:
  • Szyny palcowe aluminiowe mniejsze
  • Szyny palcowe aluminiowe większe
Nie uniknie się zwichnięć i urazów, powstają one zazwyczaj w czasie uprawiania sportu, warto zabezpieczyć apteczkę w szyny i cieszyć się życiem bez strachu. Warto mieć na uwadze także fakt, ze urazom ulegają też osoby starsze w rodzinie, do powstania zwichnięć czasami przykładają się niektóre choroby, dlatego wydaje się za pewne uznać, że szyny są po prostu niezbędne w domu podobnie jak podstawowe leki czy opatrunki.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu