wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Szyny Sam Splint

Szyny Sam Splint

Data dodania: 15-09-2014 Wyświetleń: 917
Medycyna to szeroka dziedzina, podobnie jak ratownictwo medyczne, które wciąż się rozwija i wprowadza nowy sprzęt ułatwiający pierwszą pomoc.


Szyny Sam Splint to łatwy w składaniu i modelowaniu sprzęt, zajmujący mało miejsca w karetce czy w gabinecie lekarskim. Szyny te zwijane są w rulon, są lekkie i łatwe do przenoszenia.

Szyny są niezbędne w pracy każdego ratownika, te nowoczesne idealnie nadają się do unieruchomienia wybranej części ciała lub całego poszkodowanego. Szyny Sam Splint sprawdzają się również przy drobnych zwichnięciach czy złamaniach kończyn dolnych i górnych, przy urazach kręgosłupa zwłaszcza odcinka szyjnego.
 

Czy szyny Sam Splint są wytrzymałe?


Szyny Sam Splint produkowane są z atestowanych materiałów użytku medycznego, dlatego wyróżniają się dobrym wykonaniem i trwałością. Szyny te są bardzo proste ale i zarazem skuteczne, nadają się do uniwersalnych działań zarówno w obrębie kończyn lub całego ciała.

Materiał z jakiego są zrobione to listwy aluminiowe pokryte pianką poliuretanową. Szyna jest wodoodporna i łatwa do utrzymaniu w czystości. Szyny są do wielokrotnego użytku i powinny być uzupełnieniem podręcznych zestawów ratowniczych.
 

Czy istnieją rozmiary Szyn Sam Splint?


Szyny Sam Splint podobnie jak inne artykuły podobnego użytku, występują w różnych rozmiarach. Mogą być krótkie i służyć do unieruchomienia kończyn górnych, długie do kończyn dolnych. Wszystkie szyny można zarówno zwijać w rulon jak i składać, dzięki czemu bez względu na to jakich są rozmiarów nie zajmują dużo miejsca:
  • Szyna Sam Splint krótka
  • Szyna Sam Splint długa
Aby artykuły medyczne służyły przez wiele lat muszą być zakupione u sprawdzonego i renomowanego producenta. To sprzęt, który ma ratować ludzkie zdrowie i życie, nie może być wadliwy lub ze słabej jakości materiałów.

Szyny o różnych rozmiarach i przeznaczeniu idealnie sprawdzają się w szkołach i instytucjach, to nie jest tak, że tylko ratownictwo medyczne je posiada, wypadki zdarzają się wszędzie, warto zatem mieć pod ręką artykuły niezbędne do pierwszej udzielanej pomocy.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu