wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Szyny typu sam splint - uniwersalne i łatwe w stosowaniu

Szyny typu sam splint - uniwersalne i łatwe w stosowaniu

Data dodania: 17-08-2016 Wyświetleń: 1000
Szyny stabilizujące typu Sam Splint, to szyny wygodne w użytkowaniu, bardzo lekkie i łatwe do uformowania. Bez problemu można je przechowywać i transportować, a po złożeniu lub zwinięciu w rulon zmieszczą się nawet do niewielkiej apteczki.


altSzyny wykonane są z aluminiowej listwy, która pokryta została miękką poliuretanową pianką. Doskonale sprawdzą się, gdy zajdzie konieczność szybkiego unieruchomienia koniczyn w przypadku złamań, skręceń, zwichnięć lub innych urazów narządów ruchu. Zobacz produkt sam splint
Szereg zalet tego typu szyn, wynika z ich nowoczesnej konstrukcji oraz wykorzystanego materiału, którego charakterystycznymi cechami są:

-  wodoodporność,
przepuszczalność dla promieni rentgena,
-  łatwość w dezynfekcji i utrzymaniu w czystości,
-  łatwość w modelowaniu,
lekkość.

Szyn można więc używać wielokrotnie oraz łatwo i szybko nadać ich właściwy kształt, a nawet skrócić przy pomocy zwykłych nożyczek i dokładnie dopasować do miejsca, które ma zostać zabezpieczone.

Stanowią bardzo dobre unieruchomienie i zabezpieczenie zarówno u osób dorosłych, jak również u dzieci. Znajdują bardzo szerokie zastosowanie
w ratownictwie medycznym, jednostkach straży pożarnej oraz policji, jak również w ośrodkach rehabilitacyjnych i sportowych. Serdecznie polecamy tego typu szyny również na wszelkiego rodzaju obozy sportowe, obozy żeglarskie, rajdy konne i  rowerowe oraz górskie wycieczki.


 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu