wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Porady Ratownika » Taśma do kinesiotapingu do stosowania na haluks

Taśma do kinesiotapingu do stosowania na haluks

Data dodania: 03-08-2018 Wyświetleń: 719
Haluks, czyli koślawy paluch to zwyrodnienie stawu, które   prowadzi do zniekształcenia stopy. W cięższych przypadkach powstały stan zapalny oraz ból przyczyniają się do trudności w chodzeniu. Duże zniekształcenia skutkują problem w doborze obuwia, które bardzo często wywołuje ucisk na zmienione chorobowo miejsce na stopie. Powoduje to podrażnienia i otarcia skóry.


altTendencja do powstawania haluksów często jest genetyczna, ale prawdopodobieństwo ich pojawienia się wzrasta w przypadku nadwagi, braku ruchu oraz noszenia butów na wysokich obcasach. Postępowanie choroby można zminimalizować poprzez stosowanie dobrze dobranych wkładek korygujących, systematyczne ćwiczenia. Polecamy również taśmy do plastrowania dynamicznego, czyli kinesiotapingu.


Kinesiotaping, jako metoda nieinwazyjna znajduje coraz szersze grono zwolenników. Stosowana początkowo w sporcie, przynosi obecnie dobre rezultaty w fizjoterapii. Metoda ta nie powoduje ograniczenia ruchów, a tym samym nie utrudnia wykonywania dotychczasowych czynności. Kinesiotaping przynosi bardzo korzystne efekty w walce z bólem, pomaga rozluźnić napięte mięśnie, przyczynia się do redukcji stanów zapalnych i pomaga korygować stawy.

 

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Porady Ratownika
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu